Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ατμ στην alpha bank


CtrlFreak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα άνοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας στην alpha bank και η τύπισσα μου έβγαλε κάρτα "Enter bonus american express" και μου λέει έχει συνδρομή 10 ευρώ τον χρόνο, εγώ μια απλή κάρτα για ανάληψη από ατμ ήθελα. Με δούλεψε κανονικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άνοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας στην alpha bank και η τύπισσα μου έβγαλε κάρτα "Enter bonus american express" και μου λέει έχει συνδρομή 10 ευρώ τον χρόνο, εγώ μια απλή κάρτα για ανάληψη από ατμ ήθελα. Με δούλεψε κανονικά?

 

Της ζήτησες πιστωτική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

Κανονικα επρεπε να σου δωσει την προτελευταια απο αυτες: http://www.alphabankcards.gr/Default.aspx?tabid=137δηλαδη την Alpha Bank Enter Visa. Αυτη που σ εβγαλε γραφει οτι οντως εχει 10ε/ετος κοστος, αλλα σου δινει bonus απο αγορες.

Εχει δυνατοτητα συγκρισης για να μπορεις να δεις τις διαφορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, μάλλον. Link.png Site: Εδώ λέει: "Δωρεάν χρεωστική κάρτα Alpha Bank Enter Visa για συναλλαγές στα ΑΤΜ και αγορές ή αναλήψεις μετρητών, σε όλο τον κόσμο."

 

Αυτή σου έβγαλε στο έτσι πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η Enter Βonus Αmerican Εxpress ΔΕΝ είναι πιστωτική. Είναι κανονική χρεωστική με σύστημα Bonus, απλά έχει συνδρομή (φαντάζομαι λόγω των bonus).

 

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα της είναι ότι είναι AMEX και για αυτό δεν γίνεται αποδεκτή στα περισσότερα καταστήματα (online ή μη, Ελλάδα ή εξωτερικό, συμπεριλαμβανομένων και πολλών developer στο Google Play Store) λόγω υψηλής προμήθειας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω σε αγορές κτλπ, έχω την Πειραιώς. Μια απλή κάρτα ήθελα για να βγάζω χρήματα από το ατμ γιατί τα πρωινά δουλεύω. Αυτό με το bonus αξίζει? Τώρα τι κάνω? Να την ακυρώσω? Και ούτε πάνω από χρόνο θα κρατήσω τον λογαριασμό, πρακτική κάνω και αναγκαστικά άνοιξα εκεί λογαριασμό. Την Μ. Παρασκευή είναι ανοιχτές οι τράπεζες??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ξεφύγει τελειως εκει στην Alpha, έβαλαν συνδρομή και στην χρεωστική, τι αλλο θα δουμε

Μπα η συνδρομή είναι λόγω της AMEX, απλά θα κυνηγούσε στόχους το κατάστημα και την πασάρανε στον TS αντί της απλής Enter VISA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργία άλλα κάπου διάβασα ότι τα καταστήματα θα είναι ανοιχτά 13:00 με 19:00 ή κάπου εκεί. 

 

Τα καταστηματα ως συνηθως θα ειναι ανοιχτα ως το απογευμα του Μ.Σαββατου.

Αλλα δημοσιο, τραπεζες, φαρμακεια εχουν παντα αργια τη Μ.Παρασκευη και τη Δευτερα του Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πιστωτική, χρεωστική με bonus είναι όπως ειπώθηκε και παραπάνω. Αξίζει μόνο αν κάνεις αγορές και ειδικά στα καταστήματα που δίνουν πόντους χ4 (συνήθως δίνει 1 πόντο / 1 € αλλά κάποια καταστήματα όπως ο βασιλόπουλος δίνει 4 πόντους / 1 €). Τις προωθούν πολύ τον τελευταίο 1 - 1,5 χρόνο. Αν δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσεις για αγορές να πας να την ακυρώσεις και να πάρεις πίσω και τα 10€ (εκτός αν έγινε τηλεφωνικά και ο υπάλληλος το ανέφερε και συμφώνησες έστω χωρίς να το καταλάβεις, εκεί δεν ξέρω αν μπορείς να την ακυρώσεις άμεσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με πηραν 6 φορες για να τη παρω αλλα ειχα πηξει τοσο που ειπα ναι. Απλα μολις ηρθε με ταχυδρομιο πηγα τραπεζα κ εκανε χαρτι ακυρωσης ,εκοψε τη καρτα κ τελος χωρις ερωτησεις.δεν την ενεργοποιησα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...