Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω ανταλλακτικά για laptop turbo-x


Spirosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζητάω την βοηθεια σας και ταυτόχρονα να πω την ιστορία μου για όσους θέλουν να αγοράσουν laptop turbo-x

 

Πριν 2 χρόνια αγόρασα ένα laptop turbox το οποίο μου βγήκε ΑΣΤΕΡΙ και όποτε χρειάστηκα κάτι από το σέρβις είχα εξυπηρέτηση μέσα σε λίγες ώρες!

 

Όλα αυτά, μέχρι πριν από 4 μήνες που έπεσε νερό στο πληκτρολόγιο μου. Το πήγα στο Πλαισιο και χρειάστηκαν 4 μήνες(!) όπου περιμέναμε το πλοίο με τα ανταλλακτικά από την Κίνα (ή από την Ιταλία, τα άκουσα και τα δυο!) και αμέτρητα τηλέφωνα από εμένα για να μου πουν ότι δεν υπήρχαν ανταλλακτικά! Χρειάστηκε να πάω εκεί να φωνάζω και να τρέμω από τα νεύρα μου για να πάρω απάντηση!

 

Λένε το μοντέλο δεν κυκλοφορεί πλέον και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά! Μου πρότειναν να παρω ένα άλλο (πάλι turbo-x) σε τιμή κόστους αλλά πέρα ότι μπορεί πάθω κάτι παρόμοιο σε 2-3 χρόνια, το laptop πετάει και δεν έχω διάθεση να δώσω 400 ευρώ ακόμα κι αν είναι να πάρω κάτι που αξίζει 700 (μούφα θα είναι).

 

Οπότε χρειάζομαι βοήθεια για να βρω ανταλλακτικά. Ψάχνω πληκτρολόγιο και bottom cover και το μοντέλο είναι H36Y, καινούργια ή μεταχειρισμένα.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ή ξέρει που να ψάξω (έψαξα e-bay αλλά για turbo-x δεν βρήκα και πολλά).

 

Το πιο κοντινό που βρήκα για πληκτρολόγιο είναι αυτό http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=10821 αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κάνει (μάλλον κάνει).

Για bottom cover όμως δεν έχω βρε κάτι.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν Turbo-x δεν πρόκειται να βρεις τίποτα. Σε εργοστάσιο επευθύνονται και βάζουν τη φίρμα turbo-x. Κάνε μια αναζήτηση με το part number καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λάθος τα turbox χρησιμοποιούν εξαρτήματα της clevo που και ουσιαστικά αυτος ειναι ο κατασκευαστής οποτε ψάξε για clevo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ότι ανταλλακτικό θέλεις, πρέπει να ανοίξεις το laptop, να σημειώσεις το Part Number (PN ή P/N) και με αυτό να ψάξεις είτε στο Amazon.com, είτε ακόμα καλύτερα στο eBay.com.

 

Υπάρχουν τα πάντα, ανεξάρτητα από το πόσο παλιό είναι το laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κάνεις την δουλειά σου, μια χαρά είναι.

 

Κάνε αυτό που σε συμβούλευσα.

 

Ψάξε με το Part Number του εξαρτήματος που θέλεις στο eBay και θα το βρεις σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...