Προς το περιεχόμενο

Corsair ή XFX?


gamingmania-13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους, θέλω ένα τροφοδοτικό για ένα σύστιμα και είμαι ανάμεσα σε Link.png Site: XFX  και Link.png Site: CORSAIR  θέλω να μάθω πιο από τα δύο τροφοδοτικά ειναι καλύτερο, δέν με απασχολεί το επιπεδο θορύβου ή εμφανισή, το μονο που θέλω να ξέρω ειναι πιο είναι καλύτερο σε ΑΠΟΔΟΣΗ και ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ.

 

Διάβασα  αρθρά που λένε οτι η RM-SERIES είναι αποτυχία της CORSAIR και άλα πού λένε το αντίθετω και δεν έβγαλα άκρη.

Πιό θα μου προτείνατε? Αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε άλλη μαρκα και ίδια τιμή δεκτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό Πάσχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το XFX850 Black edition που παρέθεσες είναι πολύ καλύτερο από το corsair RM850.. Τώρα κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα στα οποία είναι το XFX λίγο δύσκολο..για κάτι αντίστοιχο όμως πας: corsair AX platinum series (τα οποία είναι λίγο καλύτερα και ακριβότερα), coolermaster V series (βρήκα ένα σε ίδια επίπεδα τιμών αλλά στα 700W:https://www.skroutz.gr/s/3603808/CoolerMaster-V-series-V700.html?from=autocomplete&keyphrase=coolermaster+v700),seasonic X platinum series (εκεί από κόστος κάνουμε το σταυρό μας).

Επίσης έχει και η antec κάποια καλά μοντέλα κατασκευασμένα από την DELTA αλλά και εκεί κάνουμε το σταυρό μας από κόστος..Σε όλα τα προηγούμενα που σου παρέθεσα (εκτός από antec) κατασκευάστρια είναι η seasonic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'αυτη την κατηγορια χρηματων...μονο seasonic ...εξαλου οι υπολοιποι τα περισσοτερα υλικα τα περνουν απο αυτους!!Αρα περνεις το αυθεντικο και τελειωνεις μια και εξω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το XFX850 Black edition που παρέθεσες είναι πολύ καλύτερο από το corsair RM850.. Τώρα κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα στα οποία είναι το XFX λίγο δύσκολο..για κάτι αντίστοιχο όμως πας: corsair AX platinum series (τα οποία είναι λίγο καλύτερα και ακριβότερα), coolermaster V series (βρήκα ένα σε ίδια επίπεδα τιμών αλλά στα 700W:https://www.skroutz.gr/s/3603808/CoolerMaster-V-series-V700.html?from=autocomplete&keyphrase=coolermaster+v700),seasonic X platinum series (εκεί από κόστος κάνουμε το σταυρό μας).

Επίσης έχει και η antec κάποια καλά μοντέλα κατασκευασμένα από την DELTA αλλά και εκεί κάνουμε το σταυρό μας από κόστος..Σε όλα τα προηγούμενα που σου παρέθεσα (εκτός από antec) κατασκευάστρια είναι η seasonic..

αρα παώ σε XFX

σ'αυτη την κατηγορια χρηματων...μονο seasonic ...εξαλου οι υπολοιποι τα περισσοτερα υλικα τα περνουν απο αυτους!!Αρα περνεις το αυθεντικο και τελειωνεις μια και εξω :-D

το θεμα ειναι οτι η seasonic είναι πολύ πιο ακριβή από την xfx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι η seasonic είναι πολύ πιο ακριβή από την xfx

+1

 

σ'αυτη την κατηγορια χρηματων...μονο seasonic ...εξαλου οι υπολοιποι τα περισσοτερα υλικα τα περνουν απο αυτους!!Αρα περνεις το αυθεντικο και τελειωνεις μια και εξω :-D

 

δεν έχει σημασία ότι και να πάρει...ούτως ή άλλως και αυτό της XFX η ίδια η seasonic το κατασκευάζει..είναι η ίδια πλατφόρμα με τα seasonic X series 80+gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη λυση στα χρηματα του το XFX.Δεν το θελετε για το συστημα της υπογραφης σας,ετσι? :)

οχι σε αλλο συστιμα θα μπεί, πέρνω τοσα watt γιατί θέλω να σηκωσει 2xr9 280x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σα να σου λεει καποιος οτι τι να αγορασω :ενα γκολφ ή ενα σεατ λεον.....ιδιας κατηγοριας αυτοκινητου,με ιδιο κινητηρα κτλ....

αλλα στο τελος δεν ειναι ιδια!γι'αυτο seasonic γιατι ειναι και πολλα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας με τη λογική ότι το ακριβότερο είναι και καλύτερο...δεν είναι ακριβώς έτσι εδώ...πληρώνεις και το όνομα στην seasonic + 2-3 αλλαγές όπως λίγο καλύτερος ανεμιστήρας πχ. Γενικά αυτά είναι λεπτομέρειες..διαφορές ελάχιστες θα δει..και μεγάλη διαφορά στην τσέπη..ας μην ξεχνάμε ότι το ανάλογο seasonic μοντέλο είναι πάνω απο 200€

 

Επίσης παίζει ρόλο και το κόστος παραγωγής που έχει η ίδια η seasonic..τι προμήθειες πληρώνει, τι έξοδα έχει κτλ..όλα παίζουν ρόλο...βέβαια αν έχεις τα χρήματα γιατί όχι και seasonic :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οραία πέρνω XFX, κάτι άλλο διάβασα ότι η XFX παρουσιάζει συχνότερα coil whine αληθεύει κάτι τέτοιο? Ανυσηχω μήπως και μου τύχει και εμένα κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οραία εφόσον το καλύπτει η εγγύηση τότε μια χαρά, απλώς θέλω να καταλάβω μόνο η xfx βγένει με τέτοιο πρόβλημα? (τις περισσότερες φορές ενοώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...