Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Motorola Moto G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που η Motorola ανακοίνωσε το οικονομικό Moto G, βασιζόμενη πάνω στις ίδιες αρχές που βασίστηκε και το Moto X. Το Moto G έφτασε επίσημα στη χώρα μας από τις Wind και Motorola μόλις πρόσφατα. Οι δύο εταιρείες αποφάσισαν να φέρουν την έκδοση των 8GB, η οποία δεν ξεπερνάει σε κόστος τα 200 ευρώ, και αυτό επειδή η Wind θεωρεί ότι αυτά τα χρήματα αποτελούν ψυχολογικό όριο, με περισσότερο από το 70% των πωλήσεων να κυμαίνεται στο συγκεκριμένο εύρος τιμής.

Η συγκεκριμένη έκδοση έχει κόστος €189 και με βάση τον εξοπλισμό, τις δυνατότητες και την ποιότητα κατασκευής του Moto G, μπορούμε να αναφέρουμε από την αρχή ότι πρόκειται για μία πολύ καλή τιμή. Το κινητό προβάλει ως μεγαλύτερο πλεονέκτημα το λόγο απόδοσης/ τιμή, με το ίδιο συμπέρασμα να καταλήγουμε και εμείς.
 

 

Link.png Site: Παρουσίαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολυ καλη παρουσιαση, το κινητό επισης πολυ καλο,

το μονο πραγμα που δεν μου αρεσει ειναι το οτι δεν παίρνει επιπλέον μνημη, και ακομα η έκδοση των 16 gb δεν θα μου ηταν ακρετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Motorola, όσο την είχε η Google, έδειξε στους υπόλοιπους κατασκευαστές πώς πρέπει να είναι οι Android συσκευές. (Ευελπιστώ να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο τώρα που την έχει η Lenovo. Και φυσικά, να ακολουθήσουν το παράδειγμα της κι άλλοι κατασκευαστές. Ήδη η HTC, κάποια app στο play store για να αναβαθμίζονται πιο γρήγορα.)

 

Δηλαδή, καθαρό android, με κάποια επιπρόσθετα χαρακτηριστικά της κάθε εταιρίας. 

 

Το έχει ένας φίλος. Την 16GB έκδοση όμως, η οποία για μένα είναι ιδανική. Τα 8 μου φαίνονται λίγα. Το κινητό πάει απίστευτα smooth. Μην ακούτε τους haters και τα fanboys.

 

Σημειώση: Η Google ανέβασε σήμερα, την stock camera του Android στο play store. Γρηγορότερα και περισσότερα updates χωρίς να περιμένουμε αναβάθμιση ολόκληρου OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βολεύομαι με την 8αρα και μου μένουν και gb κιόλας :D

5,52αρα**

φυσικα ειναι ανάλογα με τις αναγκες του καθενα, αν καποιον δεν το νοιαζει που εχει μικρο αποθηκευτικό χορο, ειναι τέλεια επιλογη. εμενα π.χ. μονο τα roms που εχω (nds/psp/ps1/gba) πιανουν τσιμα τσιμα 6 gb

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερπροβλημενο τηλεφωνο.και πολλα ζηταει για ενα κινητο το οποιο εχει χαλια καμερα,δεν εχει υποδοχη για sd (αν ειναι δυνατον) λες και τα 8gb που δινει ειναι τιποτα. και γενικα δεν αξιζει.υπαρχουν πολλα πιο αξιολογα με τα ιδια η λιγο παραπανω χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερπροβλημενο τηλεφωνο.και πολλα ζηταει για ενα κινητο το οποιο εχει χαλια καμερα,δεν εχει υποδοχη για sd (αν ειναι δυνατον) λες και τα 8gb που δινει ειναι τιποτα και βασικα ποια 8;;; 5,52 καθαρα... και γενικα δεν αξιζει.υπαρχουν πολλα πιο αξιολογα με τα ιδια η λιγο παραπανω χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερπροβλημενο τηλεφωνο.και πολλα ζηταει για ενα κινητο το οποιο εχει χαλια καμερα,δεν εχει υποδοχη για sd (αν ειναι δυνατον) λες και τα 8gb που δινει ειναι τιποτα και βασικα ποια 8;;; 5,52 καθαρα... και γενικα δεν αξιζει.υπαρχουν πολλα πιο αξιολογα με τα ιδια η λιγο παραπανω χρηματα.

αυτό ακριβώς !!! ειδικώς για την κάρτα sd. πόσο ακριβό να είναι πια σε υλοποίηση ένα απλό slot.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα μαζί με την έλλειψη SD slot είναι η ενσωματωμένη μπαταρία 2070 mhA. Προσωπικά θα α προτιμούσα το S3 στα 203€ που έχει τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...