Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones, social media & spoilers


RedPanda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτοί όμως επέλεξαν να ακολουθούν τις δημοσιεύσεις μου. Και νομίζω καταλήγουμε σ αυτό που λέει ένας φίλος πιο πάνω. Όταν μπαίνεις στα social media μοιραία θα πέσεις πάνω σε spoliers,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν βγαίνεις από το σπίτι, κι εκεί τίγκα στο μαλάκα είναι, όλο και σε κάποιον θα πέσεις, δεν πα να 'πει ότι έχεις άδικο να γκρινιάζεις που γέμισε ο τόπος απ' αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσπάθησαν να μου πουν τι έγινε στα πρώτα 2 επεισόδια της φετινής σεζόν που θα τα δω προσεχώς αλλά τους είπα οτι ξέρω πως τελειώνει μέχρι και το 5ο βιβλίο (που όντως ξέρω) και την έκαναν με ελαφρά... Χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικά ειναι πιο ωραίο να ρωτάς καποιον αν εχει δει το επεισόδιο πριν αποφασίσεις να του μιλήσεις γι'αυτο, εξου και τα τα σποιλερς. Το ιδιο συμβαίνει και με τον κινηματογράφο που όταν πρωτοείδες το usual suspects δεν πήρες τους φίλους σου να τους πεις ποιος ειναι ο Kaizer Soze αλλά τους πρότεινες να δουν την ταινία, δεν αποκάλυψες πιο ήταν το prestige, δεν βγήκες στο μπαλκόνι να φωνάζεις τι έγινε στο μεμεντο, παλιοτερα δεν αποκάλυπτες το αποτελεσμα ενός αγώνα σε ενα συμμαθητή που τον έγραφε να τον δει το βράδυ στο βιντεο. Ξέρετε υπάρχει και αυτή η περίεργη κατηγορία ανθρώπων που απολαμβάνει μια ταινία ή εναν αγώνα ή μια σειρά σε όλη της διάρκεια χωρίς να θέλει να μάθει απο πριν τι γίνεται στο τέλος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτή ήταν η αφορμή που άνοιξα το δικό μου νήμα, να πω τι εννοούσα. Βλέπω λοιπόν το 4ο επ  του GoT και μετά μπαίνω στο προφίλ ΜΟΥ sto fb  και γράφω γι αυτό που έγινε. Γιατί να με προβληματίσει ότι ενδέχεται να το διαβάσει κάποιος που δεν το χει δει ακόμα; [..]

 

 

Soon:

 

kip-drordy1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικά ειναι πιο ωραίο να ρωτάς καποιον αν εχει δει το επεισόδιο πριν αποφασίσεις να του μιλήσεις γι'αυτο, εξου και τα τα σποιλερς. Το ιδιο συμβαίνει και με τον κινηματογράφο που όταν πρωτοείδες το usual suspects δεν πήρες τους φίλους σου να τους πεις ποιος ειναι ο Kaizer Soze αλλά τους πρότεινες να δουν την ταινία, δεν αποκάλυψες πιο ήταν το prestige, δεν βγήκες στο μπαλκόνι να φωνάζεις τι έγινε στο μεμεντο, παλιοτερα δεν αποκάλυπτες το αποτελεσμα ενός αγώνα σε ενα συμμαθητή που τον έγραφε να τον δει το βράδυ στο βιντεο. Ξέρετε υπάρχει και αυτή η περίεργη κατηγορία ανθρώπων που απολαμβάνει μια ταινία ή εναν αγώνα ή μια σειρά σε όλη της διάρκεια χωρίς να θέλει να μάθει απο πριν τι γίνεται στο τέλος! 

 

 

Μαζί σου. Πάντα υπάρχουν διαφορετικά γούστα. 

 

 

Το πρόβλημα είναι αυτοί που λένε ότι το δικό τους είναι το καλύτερο από το άλλο και κάνουν θεατρικά και ιστορίες όταν δεν έχουν αυτό που θέλουν/δεν γίνεται το δικό τους γούστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...