Προς το περιεχόμενο

πωλητής καρτών τηλεφωνίας στο δρόμο?εργασία


madagaskari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Ειμαι φοιτητής και ενδιαφερομαι για part time job,εχω δει καποια παιδια αναλογης ηλικίας που βγαινουν στο δρομο και πουλανε καρτες συνδέσης πχ. της vodafone cu η wind.

 

Θα ηθελα να ρωτήσω:

 

1.Πως θα πληρωνομαι (πχ με ποσοστο)?και ποσα λεφτα θα περνω και για ποσες ώρες?

 

2.Θα πρεπει να προσληφθώ  απο την vodafone?

 

 

επισεις

 

Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δουλέψει σε παρόμοια εργασία για 2 μήνες και ημουν ο μοναδικός άντρας που προσέλαβε η συγκεκριμένη εταιρία αλλά παρόλα αυτά παράπονο δεν είχα σε σχέση με αλλες δουλειές που έκανα(σερβιτόρος ) .πληρωνόμουν 20 ευρω /4 ωρες αλλα στο τέλος μου έδωσαν κατι παραπάνω αλλά ηταν όλα μαυρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Ειμαι φοιτητής και ενδιαφερομαι για part time job,εχω δει καποια παιδια αναλογης ηλικίας που βγαινουν στο δρομο και πουλανε καρτες συνδέσης πχ. της vodafone cu η wind.

 

Θα ηθελα να ρωτήσω:

 

1.Πως θα πληρωνομαι (πχ με ποσοστο)?και ποσα λεφτα θα περνω και για ποσες ώρες?

 

2.Θα πρεπει να προσληφθώ  απο την vodafone?

 

 

επισεις

 

Οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη

 

Προσληψη??? σιγα μην βάλεις την Vodafone να σου υπογράψει συμβαση , σαν εξωτερικο θα σε έχει και δεν θα φαινεσαι πουθενα οπως δουλευουν πλεον πολλες επιχειρησεις στην Ελλαδα. Γιατροι - Δικηγοροι ετσι δουλευουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά η vodafone, cosmote, wind, αναθέτουν αυτή την δουλειά σε εταιρείες promotion, δεν προσλαμβάνουν άμεσα άτομα για την προώθηση. Όποτε σε κάποιο γραφείο promotion..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και κάτι φίλοι από πάνω αυτά συνήθως οι εταιρείες κινητής ή τσιγάρων ή και γω δεν ξέρω τι άλλο τα αναθέτου σε εταιρείες promotion...ε και εκεί κλασσικά αν δεν είσαι γυναίκα και μάλιστα ψιλοτουμπανάκι τουλάχιστον μην περιμένεις να σε πάρουν εκτος αν έχεις δυνατό κονέ ή αν απλα είσαι πολύ κωλόφαρδος μαζί με εμφανίσιμος φυσικά. Η πλάκα είναι ότι για αυτές τις δουλειές τύπου promotion ή καλησπερατζούδες σε μαγαζιά που πάει 5ευρω η ώρα τουλάχιστον και δεν κάνεις τίποτα ουσιαστικά  και προσλαμβάνουν κατά 99% γυναίκες...ε σε για αυτές τις περιπτώσεις δεν διαμαρτύρονται καθόλου για διακρίσεις..ανισότητες και σεξισμούς. Γιατί άραγε....?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sklirosdiskos, τα αγγλικα μου ειναι επιπεδου lower χρειαζομαι proficiency αν δεν κανω λάθος

 

@Backpacker δεν θελω να δουλεψω σε PR σε μαγαζια ουτε να παρουσιαζω προιντα της καθε εταιριας,αυτο που θελω ειναι να μου δινουν "πακετα συνδεσεις sim" (πχ 50 πακετα την ημερα) να βγαινω εξω στο δρομο να προσσεγιζω κοσμο και να τα πουλάω στο δρομο,Αν για ολα αυτο χρειαζεtαι να εισαι εμφανισιμη γυναικα και οχι αντρας με "sales skills" τοτε παραδινομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sklirosdiskos, τα αγγλικα μου ειναι επιπεδου lower χρειαζομαι proficiency αν δεν κανω λάθος

 

@Backpacker δεν θελω να δουλεψω σε PR σε μαγαζια ουτε να παρουσιαζω προιντα της καθε εταιριας,αυτο που θελω ειναι να μου δινουν "πακετα συνδεσεις sim" (πχ 50 πακετα την ημερα) να βγαινω εξω στο δρομο να προσσεγιζω κοσμο και να τα πουλάω στο δρομο,Αν για ολα αυτο χρειαζεtαι να εισαι εμφανισιμη γυναικα και οχι αντρας με "sales skills" τοτε παραδινομαι.

 

Ε αυτό που λες είναι promotion/sales..ε σε αυτό ζητάνε κατά 99% γυναίκες..γιατί ότι sales skils και να χεις εσυ...σαν τα βυζιά δεν έχει! :D 

 

Ρε αδερφέ άνοιξε μια εφημερίδα με αγγελίες και θα δεις..από τις 10 αγγελίες..οι 5 είναι κοπέλα ζητείτε...οι άλλες 3 είναι εμφανίσιμη κοπέλα ζητείτε..και 2 που μένουν είναι ανεξαρτήτως φύλου και συνήθως είναι δουλείες για delivery/ψηστης/αποθηκαριος/πυραμιδάκιας. Με όσους γνωστούς μου μιλάω κάθε φορά από Ελλάδα που είναι άνεργοι τα ίδια μου λένε κάθε φορά..ότι "Για να βρούμε δουλειά πρέπει να κόψουμε τα αρχίδια μας".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Backpacker θα αγορασω ψευτικα βυζια απο το ebay και θα τα βαλω λες να καταλαβουν οτι ειμαι αντρας? :P

 

Περα απο την πλακα καμια αλλη φοιτητικη part time η μερικες μερες την εβδομαδα η το μηνα δουλεια να εχετε να μου προτεινεται,γιατι οικονομικα δεν τα παω καλα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sklirosdiskos, τα αγγλικα μου ειναι επιπεδου lower χρειαζομαι proficiency αν δεν κανω λάθος

 

@Backpacker δεν θελω να δουλεψω σε PR σε μαγαζια ουτε να παρουσιαζω προιντα της καθε εταιριας,αυτο που θελω ειναι να μου δινουν "πακετα συνδεσεις sim" (πχ 50 πακετα την ημερα) να βγαινω εξω στο δρομο να προσσεγιζω κοσμο και να τα πουλάω στο δρομο,Αν για ολα αυτο χρειαζεtαι να εισαι εμφανισιμη γυναικα και οχι αντρας με "sales skills" τοτε παραδινομαι.

Φαντάζομαι δεν ξέρεις Urdu...Promoters ( αντρικού φύλου )πακέτων καρτοκινητής έχω δει μόνο Πακιστανούς για συγκεκριμένα πακέτα ( Vodafone International, Tazamobile κ.λ.π. ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Backpacker θα αγορασω ψευτικα βυζια απο το ebay και θα τα βαλω λες να καταλαβουν οτι ειμαι αντρας? :P

 

Περα απο την πλακα καμια αλλη φοιτητικη part time η μερικες μερες την εβδομαδα η το μηνα δουλεια να εχετε να μου προτεινεται,γιατι οικονομικα δεν τα παω καλα!!

 

Τα κλασσικά..σερβιτόρος,delivery..τώρα που φτιάχνει και ο καιρός λέει για delivery..γιατί τον χειμώνα είναι τρελό λούκι.Θα τσεκάρεις και αν έρχεται η ανάπτυξη (από τα τιπς φαίνεται αυτό :P

 

Καταρχάς σε ποια πόλη είσαι?Σπουδάζεις στην πολη σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Black windows θα το σκεφτω να γινω πακιστανος για να με προσλαβουν οι εταιριες promotion.

Τα κλασσικά..σερβιτόρος,delivery..τώρα που φτιάχνει και ο καιρός λέει για delivery..γιατί τον χειμώνα είναι τρελό λούκι.Θα τσεκάρεις και αν έρχεται η ανάπτυξη (από τα τιπς φαίνεται αυτό :P

 

Καταρχάς σε ποια πόλη είσαι?Σπουδάζεις στην, πολη σου?

 

Για Delivery δεν εχω διπλωμα,ναι με τους δικους μενω στην πολη μου σπουδαζω,απλα χρειαζομαι να βρω καμια δουλεια part time και μαυρα να τα περνω δεν εχω προβλημα γιατι απο τους γονεις μου περνω ψυχουλα και δεν ειμαι καθολου οικονομικα ανετος.

προσωπικα αν βγαζω απο 150-300/μηνα θα'μαι ευχαριστημενος αυτην την περιοδο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...