Προς το περιεχόμενο

Macbook pro ξαφνικα κολλαει


WaNk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εχω το retina MacBook Pro mid 2012. Τρέχει την τελευταία έκδοση Mavericks. Πριν 2-3 μέρες ξαφνικα κόλλησε. Το έκλεισα, το άνοιξα παλι, κ ξανα κόλλησε. Το άφησα ανοιχτό, κ μετα απο ωρες λειτούργησε. Βεβαια σε κάποια φαση μετα παλι κόλλησε. Μπορει κάποιος να μου ρίξει τα φώτα του;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις κολλησε;

επισης τι εκανες οταν κολλουσε, και τι αλλαξες σε σχεση με τις μερες που δεν κολλουσε στο παρελθον (πχ καποια εφαρμογη καινουργια που δουλευεις, ή κατι αλλο καινουργιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις κολλησε;

επισης τι εκανες οταν κολλουσε, και τι αλλαξες σε σχεση με τις μερες που δεν κολλουσε στο παρελθον (πχ καποια εφαρμογη καινουργια που δουλευεις, ή κατι αλλο καινουργιο).

 

Οταν λεω κολλαει, εννοω σκαλωνει τελειως, δεν κουνιεται ουτε το ποντικι, μετα απο καποια ωρα σβηνει κανονικα η οθονη, αν πατησω καποιο πληκτρο αναβει το πληκτρολογιο αλλα δεν αναβει η οθονη για να δειξει κατι. Ομως την ωρα πχ που εχω βαλει να μου τη λεει, τη λεει κανονικα. Επισης πηγα να μπω σε safe mode και εκει που φορτιζει η μπαρα, ξαφνικα τιποτα. Εκλεινε (ή τουλαχιστον φαινοταν κλειστο). Δεν κανω τιποτα διαφορετικο ή καινουριο, απλο σερφαρισμα εκανα εκεινη την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Recovery disk δουλεύει?

Πήγα να μπω σε recovery disk, άρχισε να γυρίζει εκείνη η ρόδα οταν ανοίγει, κατω απο το μηλαρακι, μετα ηταν σα να έκλεισε, πάτησα ενα κουμπί και ακούστηκε μια φωνή να λεει κατι για αγγλική γλώσσα (η οθόνη κλειστή) κ μετα τιποτα. Το έκλεισα παλι, το άνοιξα, κ τωρα εχει κολλήσει στο login window

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να μπω σε recovery disk, άρχισε να γυρίζει εκείνη η ρόδα οταν ανοίγει, κατω απο το μηλαρακι, μετα ηταν σα να έκλεισε, πάτησα ενα κουμπί και ακούστηκε μια φωνή να λεει κατι για αγγλική γλώσσα (η οθόνη κλειστή) κ μετα τιποτα. Το έκλεισα παλι, το άνοιξα, κ τωρα εχει κολλήσει στο login window

Sent from my iPhone using Insomnia

Αν δεν έχεις φτιάξει recovery disk assistant http://support.apple.com/kb/DL1433 ή δεν έχεις άλλον με φίλο με Mac να σου φτιάξει και να μπουταρεις πας για service....

Αν και εδώ που τα λέμε θα έπρεπε μόνο του να μπαίνει στο Internet recovery αλλά αφού κλείνει η οθόνη κάτι δεν παει καλά....δοκίμασε να κανείς το ίδιο με εξωτερική οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις φτιάξει recovery disk assistant http://support.apple.com/kb/DL1433 ή δεν έχεις άλλον με φίλο με Mac να σου φτιάξει και να μπουταρεις πας για service....

Αν και εδώ που τα λέμε θα έπρεπε μόνο του να μπαίνει στο Internet recovery αλλά αφού κλείνει η οθόνη κάτι δεν παει καλά....δοκίμασε να κανείς το ίδιο με εξωτερική οθόνη

ωχ ωχ ωχ. Ευχαριστω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσολάβησε μήπως κανένα upgrade από Mountain Lion σε Mavericks λίγο πριν ξεκινήσουν τα κολλήματα?

 

Οχι...

Για δοκίμασε ένα startup σε Single-User mode και τρέξε το fsck command.

 

Δεν εχω το μηχανημα μαζι μου, μολις το εχω στα χερια μου θα το τρεξω και θα σας πω αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...