Προς το περιεχόμενο

PS4 controller/ DualShock 4 mods


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H καλυτερη μοντιφα για το joypad του ps4 (μοχλακια απο xbox one)

 

QDONVYg.jpg

 

χωρις πολλα λογια, αναβαθμιση.

 

 

1) διαδικασια ανοιγματος ds4

http://www.ifixit.com/Guide/DualShock+4+Analog+Stick+Covers+Replacement/22675

 

2) ανταλλακτικα μοχλακια xbox one

http://www.amazon.com/Original-analogue-Thumbsticks-XBOX-ONE-Controller/dp/B00IZSW27S/ref=sr_1_5?s=videogames&ie=UTF8&qid=1397505262&sr=1-5&keywords=xbox+one+replacement+sticks

 

edit:

και video

 

 

protip:

μιας και ανοιγεις που ανοιγεις το controller, αλλαζεις και την μπαταρια με μια 2000mah

μ'ενα σμπαρο δυο τριγωνια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, p3tran, κάποια στιγμή θα μπω στον κόπο. Δεν το κάνω ακόμα επειδή θέλω να δω αν θα χαλάσει κανένας μοχλός στο δικό μου και πότε (αλλά ακόμα περιμένω να βγει κάνα παιχνίδι που να σηκώνει πολύωρο λιώσιμο :P ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό mod, αρκεί να μην επηρεάζεται το dead-zone. Κανονικά δε θα πρέπει να επηρεάζεται γιατί είναι ρύθμιση μέσω firmware, απλά να είμαστε και σίγουροι.


Γιατί να το κάνεις αυτό? Τόσο χάλια είναι οι μοχλοί του ps4?!

 

Σε κάποιες παρτίδες (αν όχι σε όλες) φθείρονται πολύ γρήγορα και θέλουν αντικατάσταση.

Το πρόβλημα είναι υπαρκτό, έχει επηρεάσει πολλούς χρήστες και έχει ανοίξει και τόπικ εδώ για το συγκεκριμένο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν μου εχουν χαλασει oi μοχλοι αλλα μου γλιστρανε,ιδιαιτερα οταν παιζω fifa οποτε μαλλον θα βαλω του xbox και βλεπουμε.Τελικα αυτη η sony δεν ξερει απο χειριστηρια,ναι μεν το βελτιωσε αρκετα αλλα ακομα για μενα ειναι ψιλο μαπα σε σχεση με του xbox...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, οι μοχλοί του Χ1 είναι καλύτεροι από του 360; Εχω ακούσει ανάμεικτα πράγματα ώς τώρα. Θα μπορούσε να γίνει το ίδιο και με τους μοχλούς του 360; Δεν έχω τσεκάρει διαστάσεις και βαριέμαι τώρα, οπότε ρωτάω μήπως ξέρετε ήδη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

το δοκιμασα και δεν μου αρεσε...πρωτον βρισκει η βαση του μοχλου πανω στο πλαστικο του χειριστηριου οταν το κουνας και δευτερον μαλακωνει πολυ σε σχεση με τα κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Εκανα την αλλαγη πριν απο 2 μερες,τωρα παρατηρω οτι οταν κανω στο δεξι μοχλο αριστερα η δεξια ανεβαινει λιγο ο σταυρος(σε fps παιχνιδια).Ειναι η ιδεα μου η το εχει παρατηρησει κ αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατί να μπείτε στη διαδικασία να το λύσετε όλο ρε παιδια. βάλτε καπάκια προστατευτικά απο πάνω με 1 δολάριο, και ξεμπερδεψατε.

Επεξ/σία από Socratis_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...