Προς το περιεχόμενο

Νέες Ζ97 μητρικές από τη Gigabyte


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε κάτι λιγότερο από 3 εβδομάδες να απομένουν μέχρι το επίσημο λανσάρισμα των νέων 9 Series chipsets της Intel, η Gigabyte αποφάσισε να δημοσιεύσει ορισμένες νέες φωτογραφίες από τα επερχόμενα μοντέλα μητρικών της που θα είναι εφοδιασμένα με το Z97 chipset.Έτσι λοιπόν, στις φωτογραφίες που μπορείτε να δείτε και παρακάτω, εικονίζονται οι Z97X-UD5H BK (Black Edition), Z97X-UD7 TH και Z97X-SOC Force, οι οποίες υποστηρίζουν τόσο τους ανανεωμένους επεξεργαστές Haswell (Refresh) όσο και παλαιότερα μοντέλα που τοποθετούνται σε socket LGA1150.

 

Oι τρεις νέες αυτές μητρικές, έχουν Ultra Durable σχεδιασμό, προσφέρουν υποστηριξη για διατάξεις SLI και CrossFire, και παράλληλα διαθέτου 4 x DDR3 memory slots, θύρα SATA Express, δύο (Z97X-SOC) ή τέσσερις (Z97X-UD5H, Z97X-UD7) υποδοχές SATA 6.0 Gbps, κάρτα ήχου 7.1 καναλιών, αλλά και Gigabit Ethernet.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Επίσης η Z97X-UD7 TH προσφέρει υποστήριξη Thunderbolt 2 (με μια ή δύο θύρες), ενώ η Z97X-UD5H BK είναι εφοδιασμένη με θύρα Μ2 (10 Gb/s).

 

Προς το παρόν δεν έχει γίνει γνωστή κάποια πληροφορία σχετικά με την ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας τους ή την τιμή τους.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Z97X-UD7 φαίνεται πολύ καλό για οικιακό desktop. αλλά θα είναι μία πολύ ακριβή μητρική δεδομένου πως πρόκειται από τα high end προϊόντα της. υπερπλήρης από εξοπλισμό.

και sata-express.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω 1150 και ι7 4770κ συμφερει να παω σε ζ97 η δεν αξιζει ακομα

Εσυ που εχεις i7 4770 καθεσαι εκει που εισαι και περιμενεις τουλαχιστον 2-3 χρονια για να κοιταξεις για αλλαγη :D.

 

Οσο για τις Gigabyte μητρικες οσο πανε γινονται και καλυτερες :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω 1150 και ι7 4770κ συμφερει να παω σε ζ97 η δεν αξιζει ακομα

ούτε για αστείο . μία χαρά είσαι. το ζ87 από το ζ97 μου θυμίζει χ38-χ48 φάση. τα ίδια χαρακτηριστικά . απλώς η gigabyte έβαλε το sata-express να το διαφοροποιήσει λίγο. κάλλιστα θα μπορούσε να μπεί και σε z87.

εάν όμως θελεις οπωσδήποτε να αλλάξεις περίμενε τις πρώτες υλοποιήσεις με ddr-4. αλλά αυτές θα είναι σε z99.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε για αστείο . μία χαρά είσαι. το ζ87 από το ζ97 μου θυμίζει χ38-χ48 φάση. τα ίδια χαρακτηριστικά . απλώς η gigabyte έβαλε το sata-express να το διαφοροποιήσει λίγο. κάλλιστα θα μπορούσε να μπεί και σε z87.

εάν όμως θελεις οπωσδήποτε να αλλάξεις περίμενε τις πρώτες υλοποιήσεις με ddr-4. αλλά αυτές θα είναι σε z99.

θα μεινω οπως ειμαι και αργοτερα μετα απο καμια 3 χρονια παω σε ζ99 και νεο συστεμ απο τιν αρχη..ευχαριστω για την βοηθεια παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα η gigabyte οσο παει και γινεται τερας... αν και εμενα απο παλια μου εχει αφησει τρομερες εντυπωσεις ειμαι με μια ep45-ds3 5 χρονια τωρα με εναν q9550 και το pc απλα δεν παιζεται! η μητρικη δεν εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα και μετα απο γερους υπερχρονισμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια.Εχω και εγω ακομα μια  X48T-DQ6 μαζι με τον Q9550 και 8gb ddr3 και το μηχανημα πεταει ακομα.Μεχρι να πεθανει απο γηρατεια θα τον εχω.  εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο GIGABYTE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...