Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα νεας καφετεριας(επιλογη τοποθεσιας)


gambit84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω στο μυαλο μαζι με αλλουσ 2-3 το ανοιγμα μια καφετερεια στην περιοχη της Αττικης. Θα ηθελα την βοηθεια σας στην επιλογη τοποθεσιας η οποια να εχει καλη σχεση τιμης/αποδοσης .ideas?  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βρισκεις πιθανες τοποθεσιες που σε ευννοουν οικονομικα με το ενοικιο,και κανεις ευρευνα γυρω απο αυτες δηλαδη την στηνετε εκει γυρω σε ωρες αιχμης να δειτε ποσο κοσμος περναει και τι δημογραφικα στοιχεια εχει(φυλλο,ηλικια,φοιτητες κτλ ) επειτα συγκρινεις τον ανταγωνισμο σε σχεση με αλλες επιχειρησεις και κανεις και μια ερευνα στις κοντινες να δεις αν σε συμφερει αυτα λενε τα βιβλια ,τωρα ο μεσος ελληνας απλως θα σου προτεινε να εχει περατζαδα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποιες επιδοτήσεις για καινοτόμες επιχειρήσεις, δες αν σας πιάνουν! :-D  (πέρα από την πλάκα, καλή επιτυχία και καλές δουλειές σε ό,τι κάνετε, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν είμαι από Αττική. Αν δώσεις πιο πολλές πληροφορίες όμως πιστεύω θα σε βοηθήσουν περισσότεροι, πχ budget, στυλ μαγαζιού, μέγεθος κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια πίπα δώρο!

Ούτε στο ΚΨΜ δεν τα έδινα τόσο φθηνά! :P

 

Στον Αγ.Αντώνη υπάρχει τέτοια καφετέρια , και δεν προλαβένουνε....

Πρέπει να φτιάχνουνε 6-7.000 καφέδες κάθε μέρα !

 

Φαντάσου λοιπον να βγάζεις απο αυτή την ιστορία 0,50 Ευρώ άνα καφέ .

* 6.000 = 3000

Μην το κοροιδευεις , υπάρχουνε πολλές καφετέριες τετοιες , που χέζονται στην πελατεία και στο χρήμα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το 2-3 ειναι απαραιτητο λογω badget..Οσο για το "Θα πρωτοτυπησετε βλεπω στο αντικειμενο της επιχειρησης" που ειπε ο φιλος πιο πανω εχει εν μερη δικιο,αλλα οπως το εχω στο μυαλο μου θα διαφερει κατα πολυ απο μια μεση καφετερια. Οσο για επιδοτηση για καινοτομα επιχειρηση,οσο καινοτομα κ να ειναι η ιδεα δε παυει να ειναι καφετερια,οποτε χλωμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 άτομα μαγαζί...τι κέρδη νομίζετε ότι θα έχετε ρε παιδια?Καταρχάς τι κεφάλαιο έχετε?Γιατί με άλλα λεφτά φτιάχνεις καφετέρια στο θησείο και με άλλα λεφτά φτιάχνεις στα Σεπόλια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το 2-3 ειναι απαραιτητο λογω badget..Οσο για το "Θα πρωτοτυπησετε βλεπω στο αντικειμενο της επιχειρησης" που ειπε ο φιλος πιο πανω εχει εν μερη δικιο,αλλα οπως το εχω στο μυαλο μου θα διαφερει κατα πολυ απο μια μεση καφετερια. Οσο για επιδοτηση για καινοτομα επιχειρηση,οσο καινοτομα κ να ειναι η ιδεα δε παυει να ειναι καφετερια,οποτε χλωμο..

εννοας specialty coffee και brewing καταστασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ο ενας απλα να θελει να βαλει λεφτα. Βεβαια το προβλημα ειναι οταν ολοι θελουν να εχουν κουμαντο. Ξερω στο πειραια μια με 10 ατομα αφεντικα. Απλα δε μπορεις να συνενοηθεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ο ενας απλα να θελει να βαλει λεφτα. Βεβαια το προβλημα ειναι οταν ολοι θελουν να εχουν κουμαντο. Ξερω στο πειραια μια με 10 ατομα αφεντικα. Απλα δε μπορεις να συνενοηθεις! 

 

10 άτομα?Ούτε 10 αξιοπρεπείς μισθοί με ένσημα δεν μπορούν να βγούνε...ήρεμα ρε παιδιά για καφετέριες μιλάμε όχι για ξενοδοχειακή μονάδη ή βιομηχανία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...