Προς το περιεχόμενο

TP-LINK TD-W8970 ADSL Router N300 46€- e-shop


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εψαχνα ενα ρουτερ φθηνο κι οικονομικό. Νομιζω ειναι ευκαιρία. βεβαια ειναι 10 ευρώ κατω από skroutz οποτε δεν ξερω αν ειναι προσφορά. Νομιζω ειναι καλή περιπτωση για τισ δυνατοτητεσ που προσφερεί που υπαρχουν στην κατηγορία 100+ ευρώ. Αν δεν ειναι προσφορά να κλειδωθει...

 

http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=140502b05p79gk86y7l131m517

 

http://www.tp-link.com/gr/products/details/?model=TD-W8970

Επεξ/σία από matrixxx
Διορθωση συνδεσμου.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βεβαια ειναι 10 ευρώ κατω από skroutz οποτε δεν ξερω αν ειναι προσφορά.

 

 

Είναι 6.95€ φτηνοτερο από το δευτερο και το τριτο μαγαζι, αλλα αυτό που εχει σημασια είναι το ποσοστο της διαφορας τιμης το οποιο είναι πανω απο 10%, επομένως μαλλον μπορει να σταθει ως προσφορα/θεμα.

Επεξ/σία από matrixxx
διορθωση τιμης στον τιτλο και της διαφορας τιμης στο ποστ αυτο, 45.90 εχει οχι 45 που ανεφερε ο τιτλος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο router, για όποιον ενδιαφέρεται, να πω ότι είναι φοβερό.

Το έχω εδώ και ένα περίπου χρόνο και του έχω αλλάξει τις κεραίες με αυτές.

 

Αποτελέσματα: Μηδέν (0) αποσυνδέσεις μέχρι στιγμής!

Και έχω πρόσβαση σε αυτό ακόμα και σε απόσταση έως και 50 μέτρα περιμετρικά του σπιτιού μου!!! (δοκιμασμένο με smartphone). Αξίζει τα λεφτά του!!!!!

 

NETTPLW8970GTD3_01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα reviews στα amazon ειναι αναμικτα ,ειτε εξαιρετικα καλα ειτε τελειως αποθαρρυντικα

 

το εχει κανεις να μας πει λιγο αναλυτικα

 

πως παιζει με forthnet πχ

 

πως τα παει με torrents ,αν μπουκωνει κλπ

 

τι λεει το wifi του

 

αν οντως ειναι αργο το web ui του

 

τι γινεται με τις usb του,μοιραζει σκληρους δισκους κ εκτυπωτες στο δικτυο?

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έργω το έχω από το Γενάρη και δουλεύει 24/7 με torrents τερματίζοντας την 12άρα γραμμή μου χωρίς ποτέ να έχει δημιουργηθεί πρόβλημα (σε HOL).<br><br>

Το WiFi το έχω στο 50% και πιάνει 50 μέτρα εκτός σπιτιού (ευθεία απο το μπαλκόνι).<br><br>

Οι επιλογές ισχύος WiFi είναι 25-50-100%.<br><br>

Κανένα πρόβλημα με το Gigabit LAN, και επίσης έχω συνδέσει επάνω τον εκτυπωτή για να είναι shared στο δίκτυο και να εκτυπώνω από το φορητό με κλειστό το σταθερό Η/Υ.

Έχει και media server αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το συγκεκριμένο router, για όποιον ενδιαφέρεται, να πω ότι είναι φοβερό.

Το έχω εδώ και ένα περίπου χρόνο και του έχω αλλάξει τις κεραίες με αυτές.

Αποτελέσματα: Μηδέν (0) αποσυνδέσεις μέχρι στιγμής!

 

 

Τι ηταν αυτό που σε αναγκασε να δωσεις -επιπλέον της αγορας σου- 18 ευρω για να αλλαξεις τις κεραιες ενός καινουργιου wi-fi ρουτερ; Ειχες αποσυνδεσεις και κακο σημα μεσα στο σπιτι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ηταν αυτό που σε αναγκασε να δωσεις -επιπλέον της αγορας σου- 18 ευρω για να αλλαξεις τις κεραιες ενός καινουργιου wi-fi ρουτερ; Ειχες αποσυνδεσεις και κακο σημα μεσα στο σπιτι;

 

Η περιέργεια και γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Αρχικά πήρα και άλλαξα την μια, δοκιμαστικά, είδα αποτέλεσμα (προς το καλύτερο) και έπειτα άλλαξα και τις υπόλοιπες, χωρίς όμως να δω επιπλέον περαιτέρω ιδιαίτερη βελτίωση. Συνεπώς κατά την γνώμη μου και μια να αλλαχτεί με περισσότερα dbi (πχ η μεσαία), είναι αρκετή.

 

(Η μέτρηση του σήματος έγινε με το inSSIDer)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα κι εγώ και γενικά έμεινα ευχαριστημένος... συγχρονίζει το ίδιο καλό με το Vigor που είχα και η εμβέλειά του είναι ανάλογη του Netgear Dual Band Access Point/Router που ήδη έχω - σε γενικές γραμμές άριστη αγορά και ειδικά με τόσο λίγα χρήματα.... μήν το χάσετε!!!!

 

 

Για εσάς που αλλάζετε κεραίες, πριν πάρετε μια τέτοια απόφαση θα πρέπει να ξέρετε τι κερδίζετε με μια μεγαλύτερη κεραία και τι όχι... ίσως να έχετε καλύτερο σήμα αν βάλετε μια μικρότερη (ναι, καλά ακούσατε) κεραία. Το μέγεθος της κεραίας δεν μεταβάλει την ισχύ του σήματος αλλά αλλάζει τον τρόπο που αυτό διαχέεται στον χώρο... μια μεγάλη κεραία διαχέει το σήμα ποι μακρυά αλλά σε λιγότερες μοίρες. Αν λοιπόν θέλετε να καλύψετε μια διόροφη ή τριόροφη μεζονέτα, θα έχετε καλύτερη κάλυψη με μια πολύ κοντή κεραία παρά με μια τεράστια...


Και ένα σχέδιο για να το καταλάβετε καλύτερα...

 

antennas-range-patterns.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο οσο το εψαξα ειναι λιγο τζογος

 

σε καποιους παιζει πολυ καλα, σε αλλους κανει κατι κουλες αποσυνδεσεις και δεν στρωνει που να εισαι ο κοπερφιλντ ξερωγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο οσο το εψαξα ειναι λιγο τζογος

 

σε καποιους παιζει πολυ καλα, σε αλλους κανει κατι κουλες αποσυνδεσεις και δεν στρωνει που να εισαι ο κοπερφιλντ ξερωγω

 

Πιθανόν, δεν σου λέω σίγουρα, αυτοί που έχουν προβλήματα, να έχει να κάνει κάτι με τις ρυθμίσεις (πχ αν έχουν βάλει συγκεκριμένο κανάλι στο wifi, και ποιο και όχι στο auto, αν έχουν περάσει το τελευταίο firmware κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το πάρετε, προτείνω, να χρησιμοποιήσετε το inSSIDer για να επιλέξετε και να βάλετε το καταλληλότερο κανάλι για την οικία/περιοχή σας και όχι να το αφήσετε στο auto.

 

Επίσης για full speed (450mbps) να βάλετε το ασύρματο στην 40mhz μπάντα και όχι στην 20mhz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...