Προς το περιεχόμενο

TP-LINK TD-W8970 ADSL Router N300 46€- e-shop


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πηρα κι εγω αλλα συγχρονιζει 2 Mbps λιγοτερο απο ενα ταπεινο tp link w8901 σε γραμμη wind και το downloading ειναι αντιστοιχα πιο αργο. Που μπορει να οφειλεται αυτο; Υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθει; Μπορω αραγε να το επιστρεψω στο eshop; Το εχει καποιος δοκιμασει σε γραμμη wind να πει εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φτιάξε ένα κανόνα για όλες τις διαθέσιμες ip και πόρτες μάξιμουμ upload το 70% του διαθέσιμου και πιθανότατα θα είσαι εντάξει (λογικά το seeding σου μπουκώνει τη γραμμή)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να αναφέρει μερικές ρυθμίσεις αν υπαρχουν που θα το κανουν ίσως να κλειδώσει ψηλότερα σε (σε hol ειδικότερα)Το λέω γιατί έχει πολλές επιλογές και πολλά κουτάκια για τσεκ και δεν έχω ιδέα τι κανει το καθένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιάξε ένα κανόνα για όλες τις διαθέσιμες ip και πόρτες μάξιμουμ upload το 70% του διαθέσιμου και πιθανότατα θα είσαι εντάξει (λογικά το seeding σου μπουκώνει τη γραμμή)

Ναι αλλα αυτο που λες δε διορθωνει το γεγονος οτι συγχρονιζει αρκετα πιο κατω απο το tp link w8901. Μια εξηγηση που βρηκα ειναι το διαφορετικο chip που φορανε. Το tp link w8901 εχει trendchip που μαλλον ταιριαζει καλυτερα στη γραμμη μου. Με τις ιδιες προυποθεσεις το καινουριο κατεβαζε στα 800κb/s kai το παλιο 950-1000kb/s. Δεν είναι μικρη η αποκλιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι κερδιζω αν τα βαλω σε bridge mode ,ρωταω επειδη δε γνωριζω; Το οτι θα εχω καλυτερο wifi απο το 8970 και gigabit lan -που εχω ουτως η αλλως με gigabit switch-; Ειναι δυσκολη η εγκατασταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω ότι αγόρασες το 8970 όχι για καλύτερο συγχρονισμό, αλλά για κάποιο άλλο feature που δεν είχε το παλιό σου. Κάνοντας αυτό που προείπα, θα έχεις τον υψηλότερο συγχρονισμό του παλιού και τα features του 8970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιάξε ένα κανόνα για όλες τις διαθέσιμες ip και πόρτες μάξιμουμ upload το 70% του διαθέσιμου και πιθανότατα θα είσαι εντάξει (λογικά το seeding σου μπουκώνει τη γραμμή)

Έχω βάλει static ip για το NAS.

Ξέρεις την ρύθμιση που γίνεται αυτό το 70%?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Σκεφτομαι να το τσιμπησω σε αυτη την τιμη και διαβαζοντας τα σχολια πιστευω ειναι πολυ καλο vfm !
Επειδη ειμαι στη forthnet (ηρθε ο καιρος να αλλαξω το καρβουνιασμενο thomson που δινει ) και η γραμμη μου δεν ειναι κ απ τις καλυτερες 

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 947 / 5.531 Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 25,0 / 47,5

 πιστευετε θα παιξει καλυτερα ή εστω στα ιδια ; Σκεφτομαι λογω του υψηλου attenuation μηπως δεν ειναι τοσο σταθερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω κι εγώ να αλλάξω το τίμιο αλλά ταλαιπωρημένο μου us robotics 9108 και το καλοβλέπω.

Σε οτε έχει κανείς κάποιο θέμα;

Το qos περιέχει την δυνατότητα να περιορίζεις το bandwith επιλεκτικά; Γιατί είναι ένα από τα χαρακτηριστικά που θα ήθελα να έχει το νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...