Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Legend_of_1900

 

Το είχα δει μικρός (8-9 ετών; ) και είναι από τις μόνες ταινίες που μου έχουν μείνει. Όχι ότι τη θυμάμαι βέβαια. Λίγο προς το τέλος θυμάμαι.

 

Την έψαχνα τόσα χρόνια. Σε ευχαριστώ!  :D

Και εγω μικρή την πρωτοείδα και την έχω λατρέψει από τότε. Αγαπημένη ταινία πραγματικά. Χαίρομαι που σε βοήθησα ^_^
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα προθυρα της ψυχολογικης καταρρευσης/γελιου/παραιτησης κλπ. Προσπαθουσαμε να πεισουμε μια 40χρονη Ρωσοισραηλινη ξεπλυμενη που δουλευει σε ενα αλλο τμημα της εταιριας οτι αυτα που ελεγε περι real estate ηταν κοτσανες (απλα πραγματακια οχι τιποτα ψαγμενιες) και δεν καταλαβαινε. Ειμαστε 2 ατομα (εγω και η supervisor μου) και να της εξηγουμε ενα παρα πολυ απλο concept και να μην καταλαβαινει.

 

Καποια στιγμη συγκρινει 2 σπιτια, 2000 square feet και 3000 square feet. Της λεω μωρη δεν γινεται να τα συγκρινεις αυτα, το ενα ειναι 50% μεγαλυτερο, μου λεει κανεις λαθος, ειναι 30% μεγαλυτερο. Προσπαθω να την εξηγησω επι 3 λεπτα οτι το 3 ειναι 50% μεγαλυτερο του 2 και να επιμενει οτι ειναι 30% μεγαλυτερο.

 

Η τυπισσα εχει mba in finance

 

 

 image.jpg?w=500&c=1

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα προθυρα της ψυχολογικης καταρρευσης/γελιου/παραιτησης κλπ. Προσπαθουσαμε να πεισουμε μια 40χρονη Ρωσοισραηλινη ξεπλυμενη που δουλευει σε ενα αλλο τμημα της εταιριας οτι αυτα που ελεγε περι real estate ηταν κοτσανες (απλα πραγματακια οχι τιποτα ψαγμενιες) και δεν καταλαβαινε. Ειμαστε 2 ατομα (εγω και η supervisor μου) και να της εξηγουμε ενα παρα πολυ απλο concept και να μην καταλαβαινει.

 

Καποια στιγμη συγκρινει 2 σπιτια, 2000 square feet και 3000 square feet. Της λεω μωρη δεν γινεται να τα συγκρινεις αυτα, το ενα ειναι 50% μεγαλυτερο, μου λεει κανεις λαθος, ειναι 30% μεγαλυτερο. Προσπαθω να την εξηγησω επι 3 λεπτα οτι το 3 ειναι 50% μεγαλυτερο του 2 και να επιμενει οτι ειναι 30% μεγαλυτερο.

 

Η τυπισσα εχει mba in finance

 

 

 image.jpg?w=500&c=1

 

 

30%. Μα πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άσχετο ...

 

Μπορώ σαν φοιτητής να αξιοποιήσω τις γνώσεις μου στο photoshop και να δουλέω σε κάποιο ενημερωτικο site επεξαργάζοντας τις φωτογραφιες των αρθρων ή κατι συναφή , ή σε κάποια εφημερίδα κτλπ? Γενικά να έχω κάποιο εξτρα εισόδημα ? μικρό μεν , αλλά που να με βοηθάει?

 

Ή τελικά όντως η μονη λύση ειναι γκαρσόν σε καφετέρεια και να μην ψάξω για εναλλακτικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα μια στο μετρο που οχι μονο ειχε αντιγράψει όλο το στυλακι της καρντασιαν, ειχε κανει τατουάζ (αστέρια) στα boobs.

 

 

 

#που_πας;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30%. Μα πως;

 

Μπερδεύεται γιατί βλέπει ως αρχικό αριθμό το 3 και όχι το 2. Αυτό σημαίνει ότι για να πάει απο το 3 στο 2, θα πρέπει απο το σύνολο να αφαιρέσει το 1/3 (δλδ το 33,3..%).

 

Στην πραγματικότητα όμως, αρχικός αριθμός είναι το 2 που για να πάει στο τρία θα χρειαστεί άλλο 1 το οποίο είναι το μισό του αρχικού 2...

 

 

Αν δεν μπορεί αλλιώς, κάντε της αναπαράσταση με οδοντογλυφίδες ρε αδελφέ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...