Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση:

Υπάρχει ελληνικό φορουμ με περισσότερα μέλη απο το Insomnia το οποίο εχει 271.463 αυτη τη στιγμή;

Θα ήθελα να εντοπισω την 5άδα των ελληνικων φορουμ με τα περισσοτερα εγγεγραμμενα μελη αλλά δεν ξερω τον τροπο.

Λέτε το Insomnia να είναι πρώτο στην Ελλάδα;

 

Νομιζω πως ειναι το μεγαλυτερο στην Ελλαδα. Αρκετα μεγαλα ειναι και τα adslgr.com και myphone.gr απο τεχνολογικα. Και τα ellinadiko και thegreekz ηταν αρκετα μεγαλα αλλα δεν ξερω υστερα απο το κυνηγι τι απεγιναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Myphone εχει 188.971 χρηστες, ισως ειναι το 2ο μεγαλυτερο σε μελη.

Γενικα δεν βρηκα καποια λιστα στο νετ, θελει manual ψαξιμο ολα τα φορουμ και καταγραφή των μελων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που τελειωσε ο Αύγουστος εκειξε κ το πάσο μου κ τελείωσα ως φοιτητής. Όμως πήρα φοιτητικα πακέτα γουατς απ και τον Σεπτέμβριο και δε μου παν τπτ.. Λέτε να συνεχίσει για μήνες να ισχύει το φοιτητικό γουατς απ και ας έληξε το πάσο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα ειναι αν αυτοί που έχουν τώρα μερα βλέπουν σελήνη και αυτοι που έχουν νύχτα δεν βλέπουν?

Ακριβως

 

 

Για καποιον ηλιθιο λογο μου ειχε καρφωθει τον τελευταιο καιρο οτι ολοι πιστευαν οτι το φεγγαρι το "κοιταμε"=κοιταμε προς αυτο καθε βραδυ και εγω ημουν ο τρελος που πιστευα πως το φεγγαρι καποιες φορες το βλεπουμε μερα και καποιες νυχτα. Εφαγα το Internet και τα βιβλια αλλα δεν εβρισκα τι λαθος ειχα κανει

 

Προφανως καποιος μου εκανε inception και μου καρφωσε την ιδεα οτι ο κοσμος νομιζει πως το φεγγαρι το βλεπουμε μονο νυχτες και οχι μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει κατάθεση στον λογαριασμό μου τις απογευματινές ώρες που δεν είναι ανοιχτές οι τράπεζες, θα φανεί στο Web banking;

Και να φανούν δε θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μέχρι να γίνει η καταμέτρηση. Αν γίνει με φάκελο η κατάθεση θα φανούν το επόμενο μεσημέρι, αν γίνει χωρίς φάκελο που έχουν κάποιες τράπεζες νομίζω φαίνονται αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που τελειωσε ο Αύγουστος εκειξε κ το πάσο μου κ τελείωσα ως φοιτητής. Όμως πήρα φοιτητικα πακέτα γουατς απ και τον Σεπτέμβριο και δε μου παν τπτ.. Λέτε να συνεχίσει για μήνες να ισχύει το φοιτητικό γουατς απ και ας έληξε το πάσο;;

 

 

Το πάσο μου έληξε τον Αύγουστο και δν θα βγάλω καινούργιο γτ τελείωσα ως φοιτητής. Το φοιτητικό πακέτο θα το πάρει χαμπάρι; Δε μου ρθε καμια ειδοποίηση.. Έχω 300 λεπτά προς κινητά από το σταθερό μου που είναι wind, ξέρετε πως βλεπω ποσα λεπτά μου μένουν;

 

Δεν προκειται να σου απαντησουνε.. :P

 

Mα καλα αν ειναι ετσι τοτε, γιατι να βλεπουμε μονο την μια οψη της Σεληνης;; Ειναι τυχαιο γεγονος πιστευετε ή σκοπιμα, υπαρχει κατι απο πισω της που δεν πρεπει να το δουμε..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που τελειωσε ο Αύγουστος εκειξε κ το πάσο μου κ τελείωσα ως φοιτητής. Όμως πήρα φοιτητικα πακέτα γουατς απ και τον Σεπτέμβριο και δε μου παν τπτ.. Λέτε να συνεχίσει για μήνες να ισχύει το φοιτητικό γουατς απ και ας έληξε το πάσο;;

 

Δεν είμαι σίγουρος αν λήγει ή όχι, πάντως αν λήξει μπορείς να το ανανεώσεις αν πετύχεις καμιά από τις κοπέλες της Cosmote που γυρνάνε στο κυλικεία των σχολών και κάνουν αυτή τη δουλειά. Αυτές συνήθως δε ζητάνε πάσο!

 

Και μια δικιά μου απορία:

 

Πώς μπορώ να ρυθμίσω το IMDb ώστε να μου εμφανίζει τον ορίτζιναλ τίτλο μιας ταινίας και όχι το πώς μεταφράστηκε στα ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να ρυθμίσω το IMDb ώστε να μου εμφανίζει τον ορίτζιναλ τίτλο μιας ταινίας και όχι το πώς μεταφράστηκε στα ελληνικά;

my account > personalize > update your site preferences

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι τεκνο πολυτεκνης οικογενειας. Σε ολιγες ημερες συμπληρωνω το 25ο ετος της ηλικιας μου αλλα η πολυτεκνικη ταυτοτης μου εχει ημερομηνια ληξεως στο τελος του χρονου. Μπορω να χρησιμοποιω μισα εισιτηρια μεχρι πριν γινω 25 η μεχρι το τελος του χρονου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...