Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το να διαβάσεις το manual υπάρχει στον ορίζοντα; :)

το μονο που λεει για τις παστιλιες ειναι οτι βελτιστοποιει το αποτελεσμα πλυσιματος και στεγνωματος και την επιμηκυνση της ωρα του προγραμματος, εσυ τι καταλαβες?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν είναι κλειστή, μέχρι αναγραφόμενη ημερομηνία λήξης.

Αν ανοιχτεί, έως 4-5 μέρες μετά το άνοιγμα, έτσι λέει το κουτάκι στις οδηγίες.

Σοβαρα; Δηλαδη αν θελω να κανω ενα φαγητο με πουμαρο μια φορα τη βδομαδα πρεπει να αγοραζω καθε βδομαδα καινουρια; Τελοσπαντων, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γράφουν οι επίσημες οδηγίες στο κουτί.

Απο 'κει και πέρα, μία φορά τη βδομάδα σημαίνει την 1η και ξανά πάνω στην 7-8η μέρα. Που σημαίνει ότι ας πούμε θα έχεις ξεπεράσει τις οδηγίες κατά 2-4 μέρες. Live on the edge: μετά το πρώτο άνοιγμα/χρήση, ρίξε ένα κουταλάκι της σούπας ωμό λάδι μέσα στο κουτακι, φέρτο κανα δυο πλαγιογύρες μαλακά και με τρόπο, ώστε να απλωθεί και να καλύψει το λάδι όλη επιφάνεια της σάλτσας, κλείσε καλά το καπάκι. Ξαναμαγείρεψε την 7-8η μέρα και πόσταρε να μας πεις αν ζεις. Κάτι μου λέει ότι θα ζεις. Για παραπάνω απόκλιση ημερών, μην το κάνεις. Ι guess...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα; Δηλαδη αν θελω να κανω ενα φαγητο με πουμαρο μια φορα τη βδομαδα πρεπει να αγοραζω καθε βδομαδα καινουρια; Τελοσπαντων, ευχαριστω.

 

Η λύση της (ν)τομάτας ψιλοκομμένης με μαχαίρι/στο μάλτι/στον τρίφτη, δεν υπάρχει στον ορίζοντα (sic);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση της (ν)τομάτας ψιλοκομμένης με μαχαίρι/στο μάλτι/στον τρίφτη, δεν υπάρχει στον ορίζοντα (sic);

 

Οχι δεν εχω προβλημα ρε, μερα παρα μερα ξυνω ντοματα, απλα δε θα ταιριαζει τοσο στη γευση η φρεσκια ντοματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σημαίες, κατεβαίνοντας Ιωνος Δραγούμη στρίβεις δεξιά στην Β Ηρακλείου, στο αριστερό σου χέρι λίγο πριν φτάσεις Συγγρού. Αφίσες δεν ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Ψωμιάδαρο θα λέει :P

 

Αφίσες (κυρίως από ταινίες κλπ) θα βρείς στην Σπύρου Λούη, ένα δρομάκι δίπλα στη Ναυαρίνου, κάθετο στην Παλαιών Πατρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το πουμαρό, άμα μιλάμε για το τελείως συμπυκνωμένο, έχω καθαρίσει τη μούχλα από πάνω και έχω φάει ό,τι ήταν ακόμα κόκκινο και ούτε κλανιά παραπονιάρα δεν έπαιξε, πόσο μάλλον δηλητηρίαση.

 

Δεν προτείνω τπτ ε, λέω τι εμπειρία έχω.

Σε γενικές γραμμές μόνο στα υγρά και τα αλλαντικά σέβομαι τις ημερομηνίες, στα άλλα ακρωτηριασμός και φάγωμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το πουμαρό, άμα μιλάμε για το τελείως συμπυκνωμένο, έχω καθαρίσει τη μούχλα από πάνω και έχω φάει ό,τι ήταν ακόμα κόκκινο και ούτε κλανιά παραπονιάρα δεν έπαιξε, πόσο μάλλον δηλητηρίαση.

 

Δεν προτείνω τπτ ε, λέω τι εμπειρία έχω.

Σε γενικές γραμμές μόνο στα υγρά και τα αλλαντικά σέβομαι τις ημερομηνίες, στα άλλα ακρωτηριασμός και φάγωμα.

 

Σπανιο αλλα μην κανεις μλκιες.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Botulism

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...