Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν διακόψει κάποιος το συμβόλαιο με τη forthnet για να παει σε άλλη εταιρεία μετα από 3 χρόνια και περίπου 6 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση πληρώνει τέλη αποσύνδεσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια να ρωτησω κατι. Εχω βρει ενα συγκεκριμενο ρολοι. 
Aπο amazon.com
μου ερχεται στα 42$+free  2 dayshipping (amazon prime)
http://www.amazon.com/gp/product/B003URP7CQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Aπο amazon.co.uk 
μου ερχεται στα 65pounds+30pounds shipping
http://www.amazon.co.uk/Casio-Sport-SGW300HB-3AV-Quartz-Digital/dp/B003URP7CQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1422318706&sr=8-1&keywords=Casio+Men%27s+SGW300HB-3AVCF

Καμια σχεση δηλαδη. Παιζει να περασει τελωνειο απο το amazon.com? Να πατησω μηπως την επιλογη gift wrap? Δεν εχω ιδεα πρωτη φορα θα παραγγειλω

apo amazon.com
10947610_1547815048831974_1802385541_n.jεχω επιλεξει gift wrap μηπως και το περασουν χωρις ΦΠΑ... το Import Fees Deposit aka ΦΠΑ..ειναι στανταρ? παιζει να μην το πληρωσω? Αν το πληρωσω σιγουρα βγαζω το gift wrap..

Επεξ/σία από UpToDate_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε κάποιο κατάστημα που να κάνει παζλ σε φωτο που του πας εσύ; Αθήνα 

Στα πιο πολλά φωτογραφεία έχω δει να το κάνουν αυτό πλέον. Και κούπες, mousepad κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λεμε για παζλ,ξερει κανεις που μπορω να βρω καποια βαση για να αρχιζω να φτιαχνω μεγαλο παζλ πανω (50cmχ30cm)ουτως ωστε να το βαλω πιο ευκολα σε καδρο μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λεμε για παζλ,ξερει κανεις που μπορω να βρω καποια βαση για να αρχιζω να φτιαχνω μεγαλο παζλ πανω (50cmχ30cm)ουτως ωστε να το βαλω πιο ευκολα σε καδρο μετα?

στα τμηματα ξυλειας σε μερλίν και πρακτικερ εχει ενα σωρο απεξω κομματια που περισσεψαν. Ολο και κατι θα σε βολεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50x30 δεν το λες και μεγαλο. Ποσο ειναι 1000 κομματια; Ενιγουει ή χαρτονι σκληρό θα παρεις απο κάποιο βιβλιοπωλείο ή ενα λεπτουτσικο κοντρα πλακε απο κανα πρακτικερ. Αν το πας για κορνιζα παντως μην το κολλήσεις, θα σου πει ο "κορνιζας" πως θα του το πας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει κατι μεμβρανες απο το ebay και ηρθαν μεσα σε φακελο,

τον οποιο τα ελτα, μου αφησαν στις σκαλες, χωρις ενημερωση.

Φταιει που ηταν σε φακελο ή ειναι πιθανο να κανουν το ιδιο και με πακετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, είχα δουλέψει σε 5μηνο του ΟΑΕΔ από 30 Δεκεμβρίου 2013 μέχρι 30 Μαΐου 2014. Συνολικά μου κόλλησαν 125 ένσημα (τα 2 όμως πήγαν στο 2013, και τα υπόλοιπα 123 στο 2014). Βιβλιάριο υγείας δεν έχω. Μπορώ να πάω να βγάλω; Τώρα είμαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ, αλλά θα προτιμούσα πρώτα να δούμε αν μπορεί να γίνει κάτι με τα ένσημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, είχα δουλέψει σε 5μηνο του ΟΑΕΔ από 30 Δεκεμβρίου 2013 μέχρι 30 Μαΐου 2014. Συνολικά μου κόλλησαν 125 ένσημα (τα 2 όμως πήγαν στο 2013, και τα υπόλοιπα 123 στο 2014). Βιβλιάριο υγείας δεν έχω. Μπορώ να πάω να βγάλω; Τώρα είμαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ, αλλά θα προτιμούσα πρώτα να δούμε αν μπορεί να γίνει κάτι με τα ένσημα.

 

θα παρεις μια βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ οτι εισαι ανεργος και θα πεις εκει που θα στην δωσουν οτι την θες για να βγαλεις βιβλιαριο υγειας. Θα πας μετα σον ικα/εοππυ/οπωςστοδιαολοτολενετωρα μαζι μετα αυτο το χαρτι και τα ενσημα απο την τελευταια σου δουλεια και θα σου βγαλουν βιβλιαριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρεις μια βεβαιωση απο τον ΟΑΕΔ οτι εισαι ανεργος και θα πεις εκει που θα στην δωσουν οτι την θες για να βγαλεις βιβλιαριο υγειας. Θα πας μετα σον ικα/εοππυ/οπωςστοδιαολοτολενετωρα μαζι μετα αυτο το χαρτι και τα ενσημα απο την τελευταια σου δουλεια και θα σου βγαλουν βιβλιαριο

Από τον ΟΑΕΔ έχω ξαναβγάλει βιβλιάριο χωρίς καν να έχω ένσυμα. Αυτή την φορά όμως, αφού τα έχω τα ένσυμα, θέλω να τα αξιοποιήσω. Δεν έχω κανα χαρτί με ένσυμα όμως, αυτά ηλεκτρονικά δεν γίνονται πλέον; Αν πάω στο ΙΚΑ δεν θα δουν ότι τα έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...