Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα iPhone τουλάχιστον απόσο ξέρω διότι έχω τέτοιο , μπορείς στην εφαρμογή για τα email να περάσεις όσους λογαριασμούς έχεις και εφόσον είσαι συνδεδεμένος στο Internet πχ στο σπίτι με το WiFi , όταν έρχεται κάποιο email ακούγεται ένας ήχος και το ανοίγεις , σαν να σούρχεται SMS δηλαδή .

 

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή για υπολογιστή , ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγω κάθε τόσο τον Chrome στο Hotmail και το Gmail για να βλέπω μπας και ήρθε κάποιο email ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στα iPhone τουλάχιστον απόσο ξέρω διότι έχω τέτοιο , μπορείς στην εφαρμογή για τα email να περάσεις όσους λογαριασμούς έχεις και εφόσον είσαι συνδεδεμένος στο Internet πχ στο σπίτι με το WiFi , όταν έρχεται κάποιο email ακούγεται ένας ήχος και το ανοίγεις , σαν να σούρχεται SMS δηλαδή .

 

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή για υπολογιστή , ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγω κάθε τόσο τον Chrome στο Hotmail και το Gmail για να βλέπω μπας και ήρθε κάποιο email ;

Mozilla Thunderbird με ένα addon σαν Link.png Site: αυτό για να το τρέχεις μόνιμα και να το κάνεις ελαχιστοποίηση δίπλα στο ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα iPhone τουλάχιστον απόσο ξέρω διότι έχω τέτοιο , μπορείς στην εφαρμογή για τα email να περάσεις όσους λογαριασμούς έχεις και εφόσον είσαι συνδεδεμένος στο Internet πχ στο σπίτι με το WiFi , όταν έρχεται κάποιο email ακούγεται ένας ήχος και το ανοίγεις , σαν να σούρχεται SMS δηλαδή .

 

Υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή για υπολογιστή , ώστε να μη χρειάζεται να ανοίγω κάθε τόσο τον Chrome στο Hotmail και το Gmail για να βλέπω μπας και ήρθε κάποιο email ;

Το outlook ή το windows live mail ή το mozzila thunderbird δεν το κάνουν αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωστε λιγο τα φωτα σας.

 

Θελω να βαψω μια ψιλο ξυρτη επιφανεια δεν ειναι παρα πολυ μεσα.

 

Το πρωτο χρωμα θα ναι μαυρο, μετα θελω να βαλω κατι (εδω θελω ιδεες) σκεφτηκα τουλι με πιο μεγαλες τρυπες, οπου θα καλυψώ την κυρτη επιφανει και θα την βαψω μπλε. Κατι σαν μαυρω με κουκιδες μπλε.

 

Αν καποιος εχει μα προτεινει κατι πιο ευκολο πρακτικο να μου το προτεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε απομίμηση μαρμάρου (απομίμηση των φτωχών την λέμε):

 

Μετά το μαύρο βάψε όλη την επιφάνεια με το δευτερεύον χρώμα και στο καπάκι (πρίν στεγνώσει δηλαδή) πάρε ένα νάυλον επικάλυψης και ξεδιπλωμένο φύσα το πάνω έτσι ώστε να κολλήσει απ' άκρη σ' άκρη, αμέσως μετά πάρε μια σκούπα και "σκούπισε" την επιφάνεια προκειμένου να φύγει ο αέρας που έχει παγιδευτεί. Στην συνέχεια αφαίρεσε το νάυλον και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναυλον επικαλυψης που το βρισκω.

 

Εγω ελεγα να το βαψω με το μαυρο και μετα να του βαλω τωρα βρηκα πως λεγεται διατρητη μεμβρανη και να ψεκασω μετα με το χρωμα. Οταν γινει αυτο να το αφαιρεσω και θα χει κουκκιδες απο το χρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό το ψιλό, το "αέρινο" για να καλύπτεις τα έπιπλα και που πωλείται σε χρωματοπωλεία (έτσι το ζητάς). Κοστίζει 1€.

 

...αλλά κι αυτό που σκέφτεσαι, καλό μου ακούγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο ΙΚΑ της περιοχής μου για να βγάλω AMI. Μου είπαν πως τα χαρτάκια προτεραιότητας είχαν τελειώσει από τις 10:00. 

 

Τι ώρα να πάω αύριο ρε μάγκες μου; Δεν έχω θέμα να πάω από τις 6... Αλλά έχει νόημα εφόσον το ΙΚΑ ανοίγει 7:30; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό το ψιλό, το "αέρινο" για να καλύπτεις τα έπιπλα και που πωλείται σε χρωματοπωλεία (έτσι το ζητάς). Κοστίζει 1€.

 

...αλλά κι αυτό που σκέφτεσαι, καλό μου ακούγεται

Ναι το σκεφτηκα ετσι, αλλα δεν μπορω να βρω διατρητη μεμβρανη... θα ψαξω να βρω, σε χρωματοπωλειο εχει τετοιες μεμβρανες; ξερεις;

 

Παντως σε ευχαριστω για το τιπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο ΙΚΑ της περιοχής μου για να βγάλω AMI. Μου είπαν πως τα χαρτάκια προτεραιότητας είχαν τελειώσει από τις 10:00. 

 

Τι ώρα να πάω αύριο ρε μάγκες μου; Δεν έχω θέμα να πάω από τις 6... Αλλά έχει νόημα εφόσον το ΙΚΑ ανοίγει 7:30; 

 

πολλοι πανε αρκετα νωριτερα απο τις 07:30 και κρατανε προτεραιοτητα για το ποιος ηρθε πρωτος. Οποτε πηγαινε οσο πιο νωρις μπορεις και να περιμενεις εξω απο την πορτα, οχι μεσα στο αυτοκινητο γιατι θα σου φανε την θεση και δεν θα σε πιστευουν οτι εισαι εκει απο νωρις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το σκεφτηκα ετσι, αλλα δεν μπορω να βρω διατρητη μεμβρανη... θα ψαξω να βρω, σε χρωματοπωλειο εχει τετοιες μεμβρανες; ξερεις;

 

Παντως σε ευχαριστω για το τιπ.

Δεν έχω ιδέα που πουλάνε τέτοια μεμβράνη. Ρώτα σε μαγαζί με είδη συσκευασίας (σακούλες και τέτοια) καλύτερα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι πανε αρκετα νωριτερα απο τις 07:30 και κρατανε προτεραιοτητα για το ποιος ηρθε πρωτος. Οποτε πηγαινε οσο πιο νωρις μπορεις και να περιμενεις εξω απο την πορτα, οχι μεσα στο αυτοκινητο γιατι θα σου φανε την θεση και δεν θα σε πιστευουν οτι εισαι εκει απο νωρις

 

Σωστά μάλλον αυτό θα κάνω. Θα ντριπλάρω τους παππούδες. 

 

Αυτή τη στιγμή δείχνει στο ANT1 ότι στο ΙΚΑ Καλλιθέας ήταν από τις 2 τα ξημερώματα...  :confused:  :confused:  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την έκδοση λεκτρονικού ειδοποιητηρίου ΤΣΜΕΔΕ με βάση αυτό πας στο παρακάτω link

 

http://www.tsmede.gr:65401/

 

 

δε θα σχολιάσω ποιός σκέφτηκε το :65401 (#@%@$#^%@$%^)

 

αλλά εμένα δε μου ανήγει τίποτα.

 

Μπας και φταίει ότι είμαι τουρκία (γιατί κάτι κουφά ελληνικά site όπως το whitepages του ΟΤΕ το κάνουν αυτό).

 

Μπορεί να το πατήσει κάποιος ?

 

 

αν δεν είναι αυτό το link ξέρει κάποιος πως το τυπώνω με βάση τα

  • Αρ. Δύναμης
  • Αρ.Τ.Ε.Ε και
  • Α.Μ.Κ.Α

 

= χωρίς να είμαι εγγεγραμμένος χρήστης e-tsmede ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...