Προς το περιεχόμενο

Τρεξιμο


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια..θα ηθελα να ρωτησω...

 

μιας και τωρα ειναι καλοκαιρακι και λογο του οτι θα καθομαι αρκετα χωρις να κανω τιποτα και επειδη βρισκομαι σε χωριο θα ηθελα να ξεκινησω τρεξιμο...ισως ακουγεται καπως αλλα πιστευω οτι ειναι μια καλη ιδεα ωστε να χασω καποια κιλα του χειμωνα..

 

επειδη ποτε ξανα δεν εχω κανει τρεξιμο θα ηθελα να ρωτησω καποια βασικα

 

αθλητικα παππουτσια εχω...για ρουχα καλο θα ηταν να αγορασω καποια μονο για τρεξιμο?Εαν βαλω καποιο σορτσακι και μια απλη μπλουζα θα εχω προβλημα?

 

Λογικα θα πρεπει να εχω και καποιο mp3 αλλα και ενα μπουκαλι νερο...

 

Τον πρωτο μηνα λογικα θα τρεχω λιγες αποστασεις και οσο παει ο καιρος περισσοτερες...

 

συγνωμη εαν οι ερωτησεις που ειναι λιγο χαζες αλλα μιας και δεν εχω προσπαθησει να τρεξω ποτε ξανα ηθελα καποιες γνωμες...

 

ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το mp3 εμενα προσωπικα μου πέφτουν τα ακουστικα οταν τρέχω και ειναι και ο ιδρώτας :/ 

 

νερο μολις τελειωσεις και λιγο. 

 

Την 1η εβδομάδα δεν θα τρέξεις μαλλον καμια αποσταση θα λαχανιάσεις αμεσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά στην αρχή να δεις πόσο αντέχεις ,ξεκίνα με περπάτημα και τζοκινγκ και ανέβαζε ρυθμούς.

Δεν μας εχεις πει ηλικία και κιλά...

Mp3 κτλ είναι αξεσουάρ...αμα θες φόρα και κορδέλα στο κεφάλι..ό,τι βολευει τον καθένα.Το νερό που το κουβαλάτε??

Ώρες τρεξίματος ή πρωί πρωί ή απογευματάκι με την δροσούλα....μην σε βρει καμια θερμοπληξία..ηλίαση...και μετά θα κάνουν άλλοι τρέξιμο για σενα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δε παιρνεις και βαρακια για τα ποδια? ξερεις αυτα που δενουν στα ποδια ή στα χερια!

ειναι καλη φαση. τα πιο οικονομικα που βρηκα ηταν  στο jumbo(πρωτοτυπο ε :P ) 0,5kg με 5ευρω και ειναι αρκετα καλη ποιοτητα! εγω τα φορουσα για καμια βδομαδα και εκοβα βολτες (δεν ετυχε να τρεξω με αυτα) αλλα μετα επιασαν οι ζεστες και τα αφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια..θα ηθελα να ρωτησω...

 

μιας και τωρα ειναι καλοκαιρακι και λογο του οτι θα καθομαι αρκετα χωρις να κανω τιποτα και επειδη βρισκομαι σε χωριο θα ηθελα να ξεκινησω τρεξιμο...ισως ακουγεται καπως αλλα πιστευω οτι ειναι μια καλη ιδεα ωστε να χασω καποια κιλα του χειμωνα..

 

επειδη ποτε ξανα δεν εχω κανει τρεξιμο θα ηθελα να ρωτησω καποια βασικα

 

αθλητικα παππουτσια εχω...για ρουχα καλο θα ηταν να αγορασω καποια μονο για τρεξιμο?Εαν βαλω καποιο σορτσακι και μια απλη μπλουζα θα εχω προβλημα?

 

Λογικα θα πρεπει να εχω και καποιο mp3 αλλα και ενα μπουκαλι νερο...

 

Τον πρωτο μηνα λογικα θα τρεχω λιγες αποστασεις και οσο παει ο καιρος περισσοτερες...

 

συγνωμη εαν οι ερωτησεις που ειναι λιγο χαζες αλλα μιας και δεν εχω προσπαθησει να τρεξω ποτε ξανα ηθελα καποιες γνωμες...

 

ευχαριστω !

τρέξιμο υπερβαρος (????) σε χωριό(χωματόδρομος???) και χωρίς να ξέρεις θα μαμήσεις τα γόνατα σου++++

το βασικό στο τρέξιμο ειναι το παπούτσι, να κάνει για τρέξιμο , το ρούχο φυσικά κ δεν παίζει ρόλο ,φοράς οτι νιώθεις άνετο

το θα πρέπει να έχεις mp3 ναι καλό ειναι να έχεις μη βαρεθείς αλλα δεν υπάρχει πρέπει σε αυτό

για εμένα ξεκίνα γρήγορο περπάτημα και κόψε τη σαβούρα κ την πολύ μάσα , το τρέξιμο δεν κάνει για εσένα, για αυτό που θες να κάνεις αυτή τη στιγμή , περισότερο κακό θα κάνεις παρά καλό στο σώμα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλκυθρο λεγεται νομιζω αυτο που λες 

απ'οτι ειδα ελκυθρο λεγεται το γιλεκο. εγω λεω αυτα:

post-295003-0-51564000-1404424643_thumb.jpg

(και ειναι και ακριβως αυτα που ανεφερα με τα 5 ευρω μονο που τα χουν σε γκρι-πορτοκαλι στο jumbo  -ασχετο :P -)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παλεύεται αυτό το γκλουκ γκλουκ όλη την ώρα!!

Δε το χω δοκιμασει ακομα, αλλα για τον αυγουστο που θα τρεχω στο χωριο ,μ ενδιαφερει το θεμα. Αλλιως σακιδιακι πλατης με μπουκαλακι μεσα. Δε ξερω τι ειναι πιο εξυπηρετικο. Πιστευω καλυτερα η ζωνιτσα

 

Αρχαριος τρεξιμο χωρις καθοδηγηση κ με βαρακια στα ποδια κιολας...δε θα το προτεινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τρέξει καν την 1η εβδομάδα. Ζητημα αμα καταφέρει να τρέξει 3 λεπτα συνεχόμενα. : P 

 

Το τρεξιμο ξεκινάει σιγα σιγα και ανεβάζεις αποδοση με τον καιρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια και εσυ γιατι θες τρεξιμο? εγω πηγα να το δοκιμασω μια φορα(που ειχα να τρεξω απο το σχολειο!) και δεν καταφερα να τρεξω ολο το τετραγωνο του σπιτιου μου καλα καλα :P .

εχεις αντοχες? το χεις ξαναδοκιμασει? μηπως το ποδηλατο η το περπατημα θα ηταν καλυτερη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά....είπε για ένα τρέξιμο να πάει ο άνθρωπος και τον γεμίσατε πράγματα!!!

Δεν θα πάει φαντάρος να κάνει εξαμίλια....

Δεν μας εχει πει ηλικιες...κιλά...καρδιές ...συκώτια... και τον βγάλαμε νοκ άουτ!!

 

 

 

 

 "somebody"  έκανα εικόνα εναν ανθρωπο να κάνει βόλτες με βαρακια στα πόδια στα λιβάδια ...και εχω λυθεί στα γέλια...πρεπει να είσαι μεγάλο μούτρο εσύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 "somebody"  έκανα εικόνα εναν ανθρωπο να κάνει βόλτες με βαρακια στα πόδια στα λιβάδια ...και εχω λυθεί στα γέλια...πρεπει να είσαι μεγάλο μούτρο εσύ!!!

καλα δε φανταζεσαι!! φορουσα μακρυ τζιν και βαρακια και πηγαινα στη σχολη :P  (νομιζα το ufo οτι κατι κανω!! :P )

αλλα μετα ανοιξε ο καιρος και φορουσα φορεματα σορτσακια κλπ οποτε θα μουν ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ με τα βαρακια και δεν το ξανα επιχειρησα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...