Προς το περιεχόμενο

Τρεξιμο


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αληθεια και εσυ γιατι θες τρεξιμο? εγω πηγα να το δοκιμασω μια φορα(που ειχα να τρεξω απο το σχολειο!) και δεν καταφερα να τρεξω ολο το τετραγωνο του σπιτιου μου καλα καλα :P .

εχεις αντοχες? το χεις ξαναδοκιμασει? μηπως το ποδηλατο η το περπατημα θα ηταν καλυτερη ιδεα?

 

Ειναι καλη ασκησουλα το τρέξιμο εγω πηγαινω 4 φορες την εβδομαδα και τρέχω εδω και 1 χρονο συστηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως τη βρισκει ο καθενας!! :P  μακαρι να μπορουσα και εγω!! 

και μια απορια: οταν "ανοιγουν" τα πνευμονια απο το τρεξιμο αραγε παθαινουμε μεγαλη ζημια απο το καυσαεριο? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τη βρισκει ο καθενας!! :P  μακαρι να μπορουσα και εγω!! 

και μια απορια: οταν "ανοιγουν" τα πνευμονια απο το τρεξιμο αραγε παθαινουμε μεγαλη ζημια απο το καυσαεριο? :confused:

 

Δεν ξέρω. Αλλα το ενστικτο και η θέληση για ζωη και υγεια μου λένε ΟΧΙ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δε φανταζεσαι!! φορουσα μακρυ τζιν και βαρακια και πηγαινα στη σχολη :P  (νομιζα το ufo οτι κατι κανω!! :P )

αλλα μετα ανοιξε ο καιρος και φορουσα φορεματα σορτσακια κλπ οποτε θα μουν ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ με τα βαρακια και δεν το ξανα επιχειρησα!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ εντάξει με πέθανες  τώρα στο γέλιο....είχα στο μυαλό μου αντρική φιγούρα....

Τα βαράκια τί σου έκαναν τελικά με το περπάτημα? ¨Εσφιξαν οι αστράγαλοι?Σίγουρα θα ήσουν πιο σταθερή στο βάδισμα ε?!

 

Απ το καυσαέριο παθαίνουμε ζημιά και με "κλειστά" πνευμόνια ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ εντάξει με πέθανες  τώρα στο γέλιο....είχα στο μυαλό μου αντρική φιγούρα....

Τα βαράκια τί σου έκαναν τελικά με το περπάτημα? ¨Εσφιξαν οι αστράγαλοι?Σίγουρα θα ήσουν πιο σταθερή στο βάδισμα ε?!

 

Μεγάλη εκπαιδευση το 12ποντο στο περπάτημα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ εντάξει με πέθανες  τώρα στο γέλιο....είχα στο μυαλό μου αντρική φιγούρα....

Τα βαράκια τί σου έκαναν τελικά με το περπάτημα? ¨Εσφιξαν οι αστράγαλοι?Σίγουρα θα ήσουν πιο σταθερή στο βάδισμα ε?!

καλα κοροιδευε!! :P  

τα βαρακια σε μενα δεν εκαναν απολυτως τιποτα λοιπον μιας που ρωτας :P 

γιατι με επιασε αυτο που πιανει ολους τους ανθρωπους τυπου:

 

παιρνεις κιλα? διαιτα απο δευτερα!

πλησιαζει καλοκαιρι? α! θα παω γυμναστηριο!

κυτταριτιδα? θα κοψω τις μαλακιες!

 

ε εγω ξυπνησα μια μερα και λεω πρεπει να σφιξω! ηταν μια μλκ της στιγμης δλδ  την οποια σαν ιδεα την εγκατελειψα την επομενη βδομαδα :P

Δεν ξέρω. Αλλα το ενστικτο και η θέληση για ζωη και υγεια μου λένε ΟΧΙ. :P

χαχαχα!! εσεις να τα βλεπετε λοιπον και να προσεχετε σε τι περιβαλλον τρεχετε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κοροιδευε!! :P  

τα βαρακια σε μενα δεν εκαναν απολυτως τιποτα λοιπον μιας που ρωτας :P

γιατι με επιασε αυτο που πιανει ολους τους ανθρωπους τυπου:

 

παιρνεις κιλα? διαιτα απο δευτερα!

πλησιαζει καλοκαιρι? α! θα παω γυμναστηριο!

κυτταριτιδα? θα κοψω τις μαλακιες!

 

ε εγω ξυπνησα μια μερα και λεω πρεπει να σφιξω! ηταν μια μλκ της στιγμης δλδ  την οποια σαν ιδεα την εγκατελειψα την επομενη βδομαδα :P

Και διάλεξες τα βαράκια? (στα πόδια!!)

 

Να σαι καλά κοπελιά....που με έχεις κάνει και γελάω ...και είχα και τις μαύρες μου!! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και διάλεξες τα βαράκια? (στα πόδια!!)

 

 

αφου στα ποδια ηθελα να σφιξω τι να σου κανω! :P

ασε που ηταν οτι πιο "ανωδυνο" και κοντινο σε γυμναστικη που μπορουσα να σκεφτω!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελες..... έφυγε αυτή η επιθυμία τώρα? (ή μπας κ έσφιξαν μόνα τους?? )

 

Γυμναστική ατομική...και ανώδυνο μαζί...δυστυχώς δεν υπάρχει. :P

οχι αλλα μετα ειδα και το υπολοιπο σωμα και λεω οπα! η θα σφιξουν ολα η τιποτα! ε και μαλλον προτιμησα το τιποτα! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ  και στην πρώτη απαντηση που έδωσες για βαράκια κτλ κτλ είπα από μέσα μου...ώπα...αυτός εδώ είναι πολύ επαγγελματίας!!!!!

Υπερευχαριστώ για το κέφι που μου έκανες!!!! :D  (Χαλάσαμε το τόπικ του παιδιού με το τρέξιμο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια..θα ηθελα να ρωτησω...

 

μιας και τωρα ειναι καλοκαιρακι και λογο του οτι θα καθομαι αρκετα χωρις να κανω τιποτα και επειδη βρισκομαι σε χωριο θα ηθελα να ξεκινησω τρεξιμο...ισως ακουγεται καπως αλλα πιστευω οτι ειναι μια καλη ιδεα ωστε να χασω καποια κιλα του χειμωνα..

 

επειδη ποτε ξανα δεν εχω κανει τρεξιμο θα ηθελα να ρωτησω καποια βασικα

 

αθλητικα παππουτσια εχω...για ρουχα καλο θα ηταν να αγορασω καποια μονο για τρεξιμο?Εαν βαλω καποιο σορτσακι και μια απλη μπλουζα θα εχω προβλημα?

 

Λογικα θα πρεπει να εχω και καποιο mp3 αλλα και ενα μπουκαλι νερο...

 

Τον πρωτο μηνα λογικα θα τρεχω λιγες αποστασεις και οσο παει ο καιρος περισσοτερες...

 

συγνωμη εαν οι ερωτησεις που ειναι λιγο χαζες αλλα μιας και δεν εχω προσπαθησει να τρεξω ποτε ξανα ηθελα καποιες γνωμες...

 

ευχαριστω !

 

Ξεκινα με ενα επιτοπου τροχαδην στο δωματιο σου. Μετα απο 2 λεπτα θα νιωσεις ετοιμος να κλαταρεις και θα εγκαταλειψεις αμεσως τις ιδεες περι τρεξιματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντι να το ενθαρρυνετε το παιδι το πιασατε απ'τα μουτρα

προσωπικα σου λεω ξεκινα με περπατημα,καντο λιγο πιο γρηγορο με τον καιρο και μετα βλεπεις για τρεξιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

βρες καλα παπουτσια, βολικα ρουχα (δεν χρειαζεται ειδικο εξοπλισμο), ενα μπουκαλακι νερο στο χερι και ξεκινα χαλαρα. Οταν δεις οτι κουραζεσαι ριχνεις ρυθμο ή περπατας και συνεχιζεις οταν νοιωσεις ξανα ενταξει. Βαλε στοχο πχ να τρεχεις/περπατας για 20λεπτα/3χλμ την φορα! Μην πεσεις με τα μουτρα και ξεκινησεις και κανεις αποστασεις παραπανω απο οτι αντεχεις γιατι θα τσακισεις τα ποδια σου! 

αν εχει καπου γηπεδο ή χωρο με χορταρι τρεξε εκει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...