Προς το περιεχόμενο

Τρεξιμο


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

StarLight αν είνατα energy 1 δεν είναι και καλή τιμή 100€. Mε 105 πήρα εγώ το energy 2 πριν δύο μήνες

http://www.startfitness.co.uk/adidas-energy-boost-2-mens-running-shoes-f32249.htmlκαι υπάρχει και κωδικός για 10% έκπτωση. Τελική τιμή 72€.

 

Να σου την ρίξω  κι άλλο την ψυχολογία; 5Κ σε 18 λεπτά και κάτι λέει. 3'38''/km :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

StarLight αν είνατα energy 1 δεν είναι και καλή τιμή 100€. Mε 105 πήρα εγώ το energy 2 πριν δύο μήνες

http://www.startfitness.co.uk/adidas-energy-boost-2-mens-running-shoes-f32249.htmlκαι υπάρχει και κωδικός για 10% έκπτωση. Τελική τιμή 72€.

 

Να σου την ρίξω  κι άλλο την ψυχολογία; 5Κ σε 18 λεπτά και κάτι λέει. 3'38''/km :-D

 

Καλα εννοειται οτι τα καταστήματα αυτά πουλάνε τα παπούτσια σε υψηλοτερες τιμές για να βγάλουν κερδος + εξοδα. 

 

Ποιος βγαζει σε 3:38 το χλμ? για 5 χλμ συνεχομενα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 είναι περσινό μοντέλο. 100 είναι πολλά ακόμα και για κατάστημα. Πιστεύω ότι στα Outlet θα το πουλάνε 60-70€ σε ένα μήνα. Καλύτερα να παρεις το 2 αν το βρεις σε κατάστημα μέχρι 110€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη σύγχυση, μέχρι και τη διαίρεση ξέχασα :D

 

 

Ο τύπος στο λινκ που έδωσες. :S

 

A ναι? δεν το διάβασα απλα εψαχνα μια φωτο για τα παπουτσια και μου βγηκε αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ε απλα ξερω οτι ειναι γηπεδο! τι,που κτλ δεν εχω ιδεα μιας και δεν ασχολουμαι με αυτα :P

Μπορεις να μ εξηγησεις σε παρακαλω τι ειναι οι ηλεκτρολυτες και σε τι σε βοηθουν; Τα κειμενα π βρηκα στ ιντερνετ δν ειναι πολυ "κατανοητα" για μενα τουλαχιστον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μ εξηγησεις σε παρακαλω τι ειναι οι ηλεκτρολυτες και σε τι σε βοηθουν; Τα κειμενα π βρηκα στ ιντερνετ δν ειναι πολυ "κατανοητα" για μενα τουλαχιστον :P

 

Για ενυδάτωση. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ γτ να μην πιεις απλα νερο ας πουμε;

 

Sorry δεν ξερω και εγω αυτη την απορια έχω να σου πω την αληθεια αλλα δεν την εχω ρωτησει ακομα για να την λυσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι χάνεις κατα τη διάρκεια του τρεξίματος πρέπει και να το αναπληρώσεις. Π.χ. ο ιδρώτας μας δεν είναι μόνο νερό, περιέχει και άλατα (Νάτριο). Οπότε αν πιείς μόνο νερό ή πάρα πολύ νερό θα πάθεις υπονατριαιμία. Εξαρτάται βέβαια και από τη διάρκεια που τρέχεις, από τον καιρό (αν έχει ζέστη). Αν δεν έχει ζέστη μπορεί και να μην πιεις καθόλου νερό μέχρι 1 ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ηλεκτρολύτες που θα πάρεις αναπληρώνουν τους ηλεκτρολύτες που χάνεις. Χάνεις και άλλα στοιχεία, οπώς υδατάνθρακες. Τα ισοτονικά ποτά (Powerade, Gatorade κλπ) έχουν και ηλεκτρολύτες και υδατάνθρακες. Υπάρχουν και ξεχωριστά ηλεκτρολύτες, υδατάνθρακες για να πάρεις. Πόση ώρα τρέχεις Johny Q; Εγώ στις προπονήσεις μόνο νερό πίνω και καμια μπανάνα μετά. Ηλεκτρολύτες μόνο αν κάνω πάνω από 2 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχω στο σταδιο (ο 1 γυρος ειναι 400μ) 45 με 50 λεπτα και μετα κανω σετακια κοιλιακων. Συνολο 1 ωρα ολα μαζι 5 φορες την εβδομαδα. Και μου συνεστησε καποιος εκει (ξερεις τωρα ο καθενας λεει τα δικα του) να βαραω ενα powerade μετα για να παιρνω ηλεκτρολυτες. Εψαξα τι ειναι αλλα αυτο

 

 

 

 
Ηλεκτρολύτης είναι οποιαδήποτε ουσία που περιέχει ελεύθερα ιόντα και συμπεριφέρεται σαν μέσω αγωγής ηλεκτρισμού. Διότι γενικά αποτελούνται από ιόντα σε διάλυμα, οι ηλεκτρολύτες είναι επίσης γνωστά σαν ιοντικά διαλύματα. Υπάρχουν όμως πέρα από υγρά διαλύματα, λιωμένοι ηλεκτρολύτες και στερεοί ηλεκτρολύτες.
 
Οι ηλεκτρολύτες γενικά υπάρχουν ως διαλύματα οξέων, βάσεων ή αλάτων. Επιπλέον, ορισμένα αέρια μπορούν να δράσουν ως ηλεκτρολύτες σε συνθήκες υψηλής θερμοκρασίας ή χαμηλής πίεσης. Ηλεκτρολυτικά διαλύματα μπορούν επίσης να προκύψουν από την διάλυση μερικών βιολογικών (π.χ. DNA ) και συνθετικών πολυμερών (π.χ. πολυστερίνη), πολυηλεκτρολυτών.
 

 

δεν με βοηθησε και πολυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...