Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμός internet on the go με σύνδεση 1000 ευρώ τι να κάνω;


Demon13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Προφανώς, οπότε αν συνέχιζε να κατεβάζει λόγω βλακείας και έφτανε ο λογαριασμός τα 100 000 ευρώ θα ήσουν υπέρ να του πάρουν και το σπίτι ε?

 

Είναι προφανές πως η συγκεκριμένη βλακεία είναι δυσανάλογη του ποσού που καλείται να πληρώσει ο τύπος και πως θα έπρεπε να υπήρχε μέριμνα για τέτοια λάθη που σίγουρα και θα συνέβαιναν σε κάποιον πελάτη κάποτε.

Το να κάνουμε αυστηρή κριτική είναι πανεύκολο, ο καθένας μας όμως, ακόμα κι αυτοί που περνιούνται για πολύ ξύπνιοι έχουν κάνει κάποια μλκια στην ζωή τους είτε από επιπολαιότητα είτε από αφηρημάδα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω πως η βλακεία και το τίμημα απέχουν πολύ.

 

Σωστός ο φίλος, θα πρέπει να προστεθεί υποσημείωση στο σάιτ της cosmote που να λέει «Χρέωση ΧYZ μετά το πέρας τον 10 GB, εκτός κι αν είσαι βλάκας, οπότε σου τα κάνουμε δώρο». :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανώς, οπότε αν συνέχιζε να κατεβάζει λόγω βλακείας και έφτανε ο λογαριασμός τα 100 000 ευρώ θα ήσουν υπέρ να του πάρουν και το σπίτι ε?

 

Είναι προφανές πως η συγκεκριμένη βλακεία είναι δυσανάλογη του ποσού που καλείται να πληρώσει ο τύπος και πως θα έπρεπε να υπήρχε μέριμνα για τέτοια λάθη που σίγουρα και θα συνέβαιναν σε κάποιον πελάτη κάποτε.

Το να κάνουμε αυστηρή κριτική είναι πανεύκολο, ο καθένας μας όμως, ακόμα κι αυτοί που περνιούνται για πολύ ξύπνιοι έχουν κάνει κάποια μλκια στην ζωή τους είτε από επιπολαιότητα είτε από αφηρημάδα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω πως η βλακεία και το τίμημα απέχουν πολύ.

 

 

Μα δε διαφωνώ..το θέμα όμως είναι οτι οι εταιρίες λεφτά θέλουν να βγάλουν.Και το κράτος δεν ενδιαφέρεται να προστατεύσει τους "αφελείς"...

Οπότε τι προτείνεις;Αν η εταιρία είναι καλυμμένη νομικά ,τότε το μόνο που μένει είναι να τον λυπηθούν.Σε τι διαφωνείς;

 

Επίσης δε μπορούσε να φτάσει 100.000 αφού απ'ότι λέει μπλόκαρε στα 1000ευρώ..Αν και μεγάλο το ποσό έχουν βάλει κάποιο όριο για τέτοιες περιπτωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι διαφωνείς;

 

Επίσης δε μπορούσε να φτάσει 100.000 αφού απ'ότι λέει μπλόκαρε στα 1000ευρώ..Αν και μεγάλο το ποσό έχουν βάλει κάποιο όριο για τέτοιες περιπτωσεις.

 

Σε τίποτα επί της ουσίας δεν διαφωνώ. Μου την σπάει η αυστηρή και εύκολη κριτική κάποιων.

Αν δεν υπήρχε block όμως στα 1000 ευρώ θα έπρεπε να του το πάρουν το σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ το έχει κλειδώσει σε φίλο μου σε χρόνο ρεκόρ, μόλις στα 140 ευρώ, για ανάλογη περίπτωση με 090.

 

Οι πρώτες 090 στυλ γραμμές ξεκίνησαν τουλάχιστον πριν από 30 χρόνια. Εκατοντάδες περιπτώσεις έχω ακούσει, μάλιστα κι εγώ μικρός έχω φορτώσει το τηλέφωνο σπιτιού και του μαγαζιού με υπερχρέωση. Ευτυχώς κάποιο δείγμα μυαλού το είχα και ενώ ήξερα ότι θα πληρώσουμε παραπάνω δεν το παράκανα, γιατί ανετότατα θα μπορούσα να μιλάω με τις ώρες μέχρι να έρθουν οι λογαριασμοί. Παρόλ'αυτά μια χαρά σύνολο 450.000 δραχμές τηλέφωνο πληρώσαμε, όταν ο βασικός στην Ελλάδα ήταν στις 50.000

 

Δεν ξέρω αν κλειδώνουν τώρα ή μάλλον για να μιλάμε πιο σωστά υπό ποιες προϋποθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλα για κατι απαντησεις του τυπου ¨εξοχικο δεν εχει? ας πληρωσει 1000€" τι να πει κανεις

 

 

 

Εκεί όντως πιάσαμε κορυφή!

Είναι της ίδιας λογικής "έχει δίλιτρο αυτοκίνητο άρα είναι πλούσιος" του κράτους.

Έτοιμος για υπουργείο οικονομικών όποιος το έγραψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμηθηκα αναλογη περιπτωση ενος που ειχε γραψει εδω με αναλογο προγραμμα που εφτασε στα 1000 ευρω σχεδον αφου ως ασχετος ειχε αφησει τα παιδια του στο youtube.

 

Plot twist: Οταν το ποσο ειχε αρχισει να αυξάνεται, τον πηρε τηλεφωνο υπαλληλος να τον ειδοποιησει και αυτος του την ειπε κι απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμηθηκα αναλογη περιπτωση ενος που ειχε γραψει εδω με αναλογο προγραμμα που εφτασε στα 1000 ευρω σχεδον αφου ως ασχετος ειχε αφησει τα παιδια του στο youtube.

 

Plot twist: Οταν το ποσο ειχε αρχισει να αυξάνεται, τον πηρε τηλεφωνο υπαλληλος να τον ειδοποιησει και αυτος του την ειπε κι απο πανω.

Μήπως πήρε ακατάλληλη ώρα ρε συ... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχει απαντήσει κανείς σε αυτό που έγραψα πριν λίγο καιρό

 

Μα καλά 40gb; Και άντε, πες νόμιζε οτι του το κόβουνε. Αφού δεν του το κόψανε δεν αναρωτήθηκε πώς σκατά κατεβάζει; Μάλλον θα είπε "πώπω τι μάγκας που είμαι, έπιασα κότσο τη cosmote και κατεβάζω τζάμπα".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχει απαντήσει κανείς σε αυτό που έγραψα πριν λίγο καιρό

 

Απάντησα εγώ συμφωνώντας. Κι εγώ αυτό σκέφτηκα πως έγινε.

Ναι είναι αρκετά μεγάλη βλακεία αλλά 1000 δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει,εχετε καταλαβει πιστευω οτι αφενος μιλαμε για υπηρεσια οπως ειπε ενας πιο πανω,κ αφετερου,το να καταναλωσεις οβερ χρηση δεδομενων ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ειδικα αν δεν εισαι κ τοσο ενημερος του τι ερχεται.δεν ειναι κλησεις που αριθμουνται,ειναι data.

 

προσωπικα μουχει τυχει να μου φαει τα προπληρωμενα του μηνα  ενα app πουθελε να κατεβασει κατι εξτραδακια.κ λογω 3g ταφαγε εν ριπη οφθαλμου,πριν δω καν το counter.

 

αρα οκ καλη κ η "δικαιοσυνη" που επικαλουνται μερικοι,αλλα οταν μιλαμε για αερα κοπανιστο (κ πειτε μου κατα ποσο αξιζουν αυτα τα 1000 για τις δαπανες που εκανε η εταιρια για να παρασχει στο συνδρομητη 10 η 100 γιγα ιντερνετ.στα χερια κουβαλαγαν τα πακετα?)δεν εχει καμια εφαρμογη,κ παραμενει αερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει,εχετε καταλαβει πιστευω οτι αφενος μιλαμε για υπηρεσια οπως ειπε ενας πιο πανω,κ αφετερου,το να καταναλωσεις οβερ χρηση δεδομενων ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ειδικα αν δεν εισαι κ τοσο ενημερος του τι ερχεται.δεν ειναι κλησεις που αριθμουνται,ειναι data.

 

 

Είναι "ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ" να καταναλώσεις 32GB παραπάνω; Τί είχε, google fiber;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι "ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ" να καταναλώσεις 32GB παραπάνω; Τί είχε, google fiber;

Τελικα ο φιλος μου ηταν ασχετος ή και αρκετοι αλλοι; seeding λεγεται, και το torrent στελνει συνεχεια αυτα που εχεις κατεβασει ολο τον καιρο, αν δεν το μετακινησεις σε νεα θεση. Το u torrent φορτωνει με το startup και κληνει με shutdown.

 

Ουτε καν προλαβε να κατεβασει ο ανθρωπος, σε 4 5 μερες κλειδωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...