Προς το περιεχόμενο

Πιστωτικη Καρτα Χωρις Εκαθαριστηκο - ΑΛΗΘΕΙΑ? -


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα και τώρα ο έλληνας θέλει να μπλέκει με κάρτες και πόσο μάλλον αγνώστου προελεύσεως..

 

 

Το λαθος βεβαια ειναι ΚΑΙ των τραπεζων μας... 

Κανονικά θα επρεπε να δίνουν πιστωτικές κάρτες ορίου 700-1000 ευρώ με συνοπτικες διαδικασίες και χωρίς εκκαθαριστικα. Δεν μιλάμε ουτε για κανενα ουσιαστικό ρίσκο και θα είχαν και κέρδος πολλαπλό. Τροπος υπάρχει για να φτιάξεις ενα credit rating system και να αξιολογείς την πιστοληπτικη ικανοτητα του καθένα. Δεν θελουν ομως να μπουνε σε διαδικασία... Αυτο το πράγμα ως ενα βαθμο το κανουνε με τις πιστωτικες για φοιτητες... αλλα παλι και εκει γίνεται ανοργάνωτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε ξέρω...πλέον δεν αμφισβητείτε το γεγονός οτι υπάρχει η κάρτα και δουλεύει (όσο αφορά την μεριά μου)

το θέμα είναι πώς δίνουν τέτοιες εγγυήσεις 

επιπλέον έχω δεκάδες μηνύματα στο inbox μου ... το λέω και δημόσια

ο καθένας πράττει με δικιά του ευθύνη !

δεν έχω γνώση και όπως έγραψα πιο παλιά ένα πείραμα κάνω

 

Πάντως έξυπνος τρόπος για να προμοτάρεις άθελα σου μια " περίεργη κάρτα"...

Στην αρχή ο λόγος ήταν να κάνεις το ντετέκτιβ...

Μετά μάθαμε πως την πήρε και μια φίλη σου πριν από σένα...

Τελικά, έχεις δεκάδες μηνύματα στο inbox σου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τώρα ο έλληνας θέλει να μπλέκει με κάρτες και πόσο μάλλον αγνώστου προελεύσεως..

 

Ο Έλληνας ακόμα και τώρα είναι αυτός που σίγουρα θα πετάξει τουλάχιστον μια εξυπνάδα

στην πορεία μιας συζήτησης...

 

Άνεργος-Με μεροκάματα στη μαύρη εργασία-χωρίς περιουσιακά = 40% της ελλάδας

έμεινε κάτι να μας πάρουνε?

 

Και το θέμα δεν είναι η "Εμπλοκή" ... προσπαθώ να καταλάβω τον πάταγο που θα προκαλέσει

όταν θα το πάρουνε χαμπάρι πολλοί

 

Επίσης μια κάρτα των 5.000€ , χωρίς περιουσιακά και από την Γερμανία θα βόλευε πολύ

κόσμο...και δε κατάλαβα, ο Έλληνας έπαθε, δεν έμαθε? ή μόνο εμείς δεν ξέρουμε την ορθή της

χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έξυπνος τρόπος για να προμοτάρεις άθελα σου μια " περίεργη κάρτα"...

Στην αρχή ο λόγος ήταν να κάνεις το ντετέκτιβ...

Μετά μάθαμε πως την πήρε και μια φίλη σου πριν από σένα...

Τελικά, έχεις δεκάδες μηνύματα στο inbox σου...

 

Ωχ....πλάκωσε και δεύτερος έξυπνος

Για πές μου φίλε μου...μήπως είμαι καμία πολυεθνική?

Μήπως είμαι κανένας που σέρνει 100 άτομα και έχω κάνει σύμβαση με την Deutche Bank?

όχι φυσικά...μάλλον είμαι η ίδια η Εθνική Τράπεζα και προσπαθώ να κάνω άνοιγμα στην Τραπεζική Αγορά

της Γερμανίας, ο Σαμαράς δεν μπόρεσε , εγώ θα μπορέσω...

Αν είναι να πείτε την εξυπνάδα σας καλύτερα μην την αναφέρετε σε ένα τοπικ που βασικό ερώτημα

είναι πως ένας άνεργος μπορεί να έχει πιστοληπτική ικανότητα

Επίσης...ΑΝ έχεις διαβάσει τα μηνύματα μου θα καταλάβεις την ειρωνεία προς αυτό το εγχείρημα από εμένα

και τον έντονο προβληματισμό που έχω

 

Δεν προσπαθώ να κρυφτώ πίσω από ένα πληκτρολόγιο

Γιάννη Δημητριάδη με λένε , κάτοικος Τούμπας Θεσσαλονίκης

με 3 μαύρα μεροκάματα την εβδομάδα σε ίντερνετ καφέ

 

....αν θές γράφω και το τηλ. μου να σου πλασάρω μια κάρτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επωνυμία: Ε. Ασπιώτη - Μ. Κούφαλη ΟΕ Διακριτικός τίτλος: EUROPEAN EXPRESS Διεύθυνση: Δ. ΜΑΛΑΓΑΡΔΗ 4, 18120,

Αντικείμενο Επιχείρησης

Χονδρικό εμπόριο πολύτιμων λίθων και κοσμημάτων από πολύτιμους λίθους 47778209 Λιανικό εμπόριο πολύτιμων λίθων και κοσμημάτων από πολύτιμους λίθους 47919901 Λιανικό εμπόριο μέσω τηλεπωλήσεων - τηλεμάρκετινγκ διαφόρων αγαθών, για λογαριασμό τρίτων 47918200 Λιανικό εμπόριο ρολογιών και κοσμημάτων, με αλληλογραφία ή μέσω διαδίκτυου 46481010 Χονδρικό εμπόριο καλλιεργημένων μαργαριταριών, πολύτιμων ή ημιπολύτιμων λίθων, συμπεριλαμβανομένων των συνθετικών ή ανασχηματισμένων λίθων, κατεργασμένων αλλά όχι δεμένων σε κοσμήματα 47778206 Λιανικό εμπόριο καλλιεργημένων μαργαριταριών, πολύτιμων ή ημιπολύτιμων λίθων, συμπεριλαμβανομένων των συνθετικών ή ανασχηματισμένων λίθων, κατεργασμένων αλλά μη δεμένων σε κοσμήματα 66190000 Άλλες δραστηριότητες συναφείς προς τις χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες, με εξαίρεση τις ασφαλιστικές δραστηριότητες και τα συνταξιοδοτικά ταμεία 46493905 Χονδρικό εμπόριο απομιμήσεων κοσμημάτων 47788610 Λιανικό εμπόριο απομιμήσεων κοσμημάτων

 

 

Η εταιρία πάντως είναι υπαρκτή.Τωρα πως γίνεται μια Ο.Ε να αναλάβει τέτοιου μεγέθους  μπίζνα, είναι λιγουλάκι ύποπτο. :ph34r: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αρχίσει η Deutsche bank να κάνει απευθείας κατασχέσεις κινητών και ακινήτων και όχι μέσω της κυβέρνησης μην προβληματιστειτε... Με τη θέληση σας τη βάλατε στο πορτοφόλι σας (την ψηφίσατε και αυτήν εμμέσως πλην σαφώς)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιο λογο αυτο δεν το πιστεύω! Επειδή έχω πιστωτική κάρτα εξωτερικού, οταν εβλεπαν πως ειναι αλλης χώρας δεν κάνανε δόσεις... 

 

Δεν ξερω... με αφηνει σκεπτικο...

 

Και αν αυριο μεθαυριο θελω να ακυρωσω την κάρτα? Αν θελω να αμφισβητησω καποια χρέωση? Με ποιον θα μιλησω?

Δεν απαγορεύονται οι δόσεις απο κάρτα του εξωτερικού εξάλλου όλες του εξωτερικού είναι (ανήκουν στην Visa ή Mastercard ) οι τράπεζες απλά ειναι οι μεσάζοντες..  Παλιότερα είχα κάνει αγορά με δόσεις με γερμανική κάρτα (αρκει να υποστηρίζει δόσεις υπάρχουν κάρτες που δεν υποστηρίζουν )  

 

 

TS για στείλε ενα pm να κάνω μια αιτισούλα να  δώ και εγώ τι παίζει σε παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην φορτωνετε..

Μια ερευνα προσπαθουμε να κανουμε

Και να συλλεξουμε πληροφοριες

Οσο για αυτο ,ναι , θα ειναι μια πιστωτικη

Οποιος γουσταρει μπορει να εχει

Και χωρις να κρινεται απο τον αλλον

Το αν ξερει να την χρισημοποιει τοτε καλως

Αν οχι κακως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαγορεύονται οι δόσεις απο κάρτα του εξωτερικού εξάλλου όλες του εξωτερικού είναι (ανήκουν στην Visa ή Mastercard ) οι τράπεζες απλά ειναι οι μεσάζοντες.. Παλιότερα είχα κάνει αγορά με δόσεις με γερμανική κάρτα (αρκει να υποστηρίζει δόσεις υπάρχουν κάρτες που δεν υποστηρίζουν )

 

 

TS για στείλε ενα pm να κάνω μια αιτισούλα να δώ και εγώ τι παίζει σε παρακαλώ

Δεν ειναι όλες της Visa και Mastercard. Των τραπεζών είναι απλά η visa και η mastercard έχουν φτιάξει τα συστήματα που γίνονται οι συναλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...