Προς το περιεχόμενο

Οθόνη για gaming


geor219

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα pc με τον fx-8320,την 970uda3 μητρική της gigabyte και την gtx650(η έκδοση 1g). Έχω μια 19αρα οθόνη με ανάλυση 1440x900, και σκέφτομαι να ανεβω σε μέγεθος(23-24 ιντσες). Έχετε κάποια καλή ιδέα; το budget είναι γύρω στα 150 ευρώ .Η οθόνη είναι αποκλειστικά για gaming και λίγη χρήση Internet. Τι θα πρέπει να προσέχω στις οθόνες;

 

Και αν γνωρίζει κανείς να μου πει, οι AOC οθόνες αξίζουν; Ευχαριστώ πολύ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Καλησπερα, φιλε μου εγω στην θεση σου θα πηγαινα για την Dell U2412M. Πολη καλη οθονη, (αξιζει γιατι ειναι 1920x1200 και οχι 1080 οπου ειναι  τα περισσοτερα 24αρια). Επισεις ειναι 16:10 οχι 16:9. Αυτο σημαινει οτι δεν ειναι πολυ Wide. Βεβαια ξεφευγεις απο το Buget σου κατα 100 €

 

 AOC ειναι πλεον πολυ καλη μαρκα. Μπορεις αφοβα να τις κοιταξεις και αυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πολύ καλή η οθόνη που μου προτείνεις, αλλά ξεφεύγει λίγο σε τιμή. Σκεφτόμουν τις AOC γιατί πιστεύω πως είναι πιο φτηνές. Επίσης προβληματιζομαι με την κάρτα γραφικών μου, μήπως δεν σηκώνει τα παιχνίδια σε αυτή την ανάλυση. Να ψάχνω οθόνη με ips panel ή κανονική;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω δει αυτή την LG,αλλα ακόμη δεν έχω αποφασίσει . Έχω ένα midi case, με 4 120mm ανεμιστήρες, την 970uda3 μητρική με 8gb corsair ram, τον fx-8320 και corsair 650W τροφοδοτικό (δεν θυμάμαι ακριβώς μοντέλο), 2TB wd σκληρό, και τέλος την palit gtx650 η έκδοση του 1gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σου προτείνω αυτή Link.png Site: LG 23MP65HQ αν είσαι Max 150 ευρώ!

έχει ενα - η βάση..δεν είναι και ότι καλύτερο!αλλά σε αποζημιώνει με τα υπόλοιπα σε αυτά τα χρήματα!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά με την αλλαγή της οθόνης(και της ανάλυσης ταυτόχρονα)ετοιμάσου και για την αντίστοιχη πτώση στα γραφικά των παιχνιδιών ώστε να έχεις αποδεκτά καρέ για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το γνωρίζω. Ελπίζω τουλάχιστον στα medium να μπορώ να σηκώνω τα παιχνίδια, και κατά τα Χριστούγεννα μάλλον θα αλλάξω κάρτα γραφικών. Θα χρειαστεί κάτι άλλο;

Τι εννοείς ότι η βάση δεν είναι καλή; θα έχω πρόβλημα; γιατί η οθόνη είναι πανέμορφη.. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ότι η βάση δεν είναι καλή; θα έχω πρόβλημα; γιατί η οθόνη είναι πανέμορφη.. ;-)

δεν είναι στιβαρή(π.χ dell),είναι σαν "ψεύτικη"

προσωπικά, 3 μήνες περίπου που την έχω στην κατοχή μου,δεν έχω πρόβλημα με την βάση,την συνήθισα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι φαίνεται να έχει καλύτερες γωνίες, αλλά έχει λίγο μεγάλο πλαίσιο.

Αλλά έχω αρχίσει να προβληματιζομαι για τα fps των παιχνιδιών με αυτή την κάρτα. Έχετε κάποια καλή πρόταση και για gpu;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα bezel πρέπει να τα δεις από κοντά γιατί παίζεται marketing.Πόσα δίνεις για αυτά που λες; Αν μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω για πιο αξιόλογη οθόνη σφαιρικά δώστα για να χεις και το κεφάλι σου ήσυχο,εγώ αυτό προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, για οθόνη το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι γύρω στα 200.. Αλλά μετά ξεφεύγω, και δεν θέλω να δώσω παραπάνω.. Όσο για την κάρτα, αλλά 200 θα μπορέσω να τα δώσω τα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...