Προς το περιεχόμενο

(TV) Panasonic TX-42A400E....299€


xouzel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πω και στο άλλο φόρουμ τζίφος οι υπότιτλοι λέει αυτός... Είχε λάκκο τελικά η φάβα ε.... και άντε στα 299...  τα 527 πως τα δικαιολογούσε... χωρίς σμαρτ , χωρίς 3d , με λίγα hz και  χωρίς αξιοπρεπές media player.. 

 

Να ρωτήσω, με ένα Media player Western Digital που έχει ένα γνωστός μου και δεν το χρειαζόταν πια, θα λυνόταν λογικά η κατάσταση ε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς και λύνεται το θέμα με έναν οποιοδήποτε media player που υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους, όχι μόνο τον wd (π.χ wd live τον οποίο περεπιπτόντως έχω και είναι αρκετά καλός).

Απο την άλλη μια λύση είναι να ενσωματώνει κάποιος ελληνικούς υπότιτλους στις ταινίες του με κάποιο απο τα γνωστά προγράμματα, δεν είναι δύσκολο ούτε πολύ χρονοβόρο μέν, επιπλέον όμως δουλειά / τρέξιμο δε...

 

edit: για μένα πάντως δεν θα αποτελούσε μοναδικό κριτήριο να μην την επιλέξω, αν ενδιαφερόμουν για κάποια vfm, το να μην υποστηρίζει ελληνικούς υπότιλους ο Player της. (αν πράγματι ισχύει  καθώς δεν την έχω για να το ψάξω). Πέραν του media player μπορεί κάποιος να της κοτσάρει απο laptop, σταθερό, mini itx, tablet, android pc, κονσόλες, κινητά μέσω hdmi και να παίξει ότι αρχείο ταινίας θέλει μέ ή χωρίς ελληνικούς υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά οι άνθρωποι που θα την παραλάβουν δεν θα ξέρουν τέτοια περί ενσωμάτωσης ( θα τους φαίνονται κινέζικα σαν τους υπότιτλους που δεν υποστηρίζονται) ...Αυτοί απλά θα θέλουν να συνδέουν τον σκληρό και να παίζουν τις ταινίες... 

 

Δεν ξέρω αν θα τ' ακούσω πιο πολύ αν την ακυρώσω ή αν την πάρουν και είναι έτσι.... 

 

Μα είναι δυνατόν μοντέλο 2014 τηλεόραση επώνυμης εταιρίας να είναι έτσι....

 

Εδώ ένα αποκωδικοποιητή που είχα πάρει με 20 ευρώ πριν 2 χρόνια για μια φίλη μου για μια 14άρα τηλεόραση παλιάς τεχνολογίας και μια χαρά διάβαζε τον 1 tb σκληρό δίσκο και έπαιζε και τις ταινίες τις πιο πολλές (εκτός από τις 720p και πάνω  κάτι dvd rip κλπ μια χαρά τα έπαιζε και με υπότιτλους ελληνικούς) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα παρεπιπτόντως μια f&u 23" την οποία έχω στο παιδικό 4-5 χρόνια παιζει ταινίες dvdrip  (όχι φυσικά h264 - mkv κλπ) κυρίως avi και ενσωματώνει τους ελληνικούς υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο srt. Γιαυτό και μου κάνει εντύπωση να μην υποστηρίζει ελληνικούς αυτή η tv. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν παιδευτείτε με ενσωμάτωση υποτίτλων δοκιμάστε στο αρχείο srt αποθήκευση ως utf 8.

 

Το ανέφερα στο παιδί που την έχει, αν ξέρει και μπορεί, να το δοκιμάσει και να μας πει. Αν απαντήσει θα δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, με ένα Media player Western Digital που έχει ένα γνωστός μου και δεν το χρειαζόταν πια, θα λυνόταν λογικά η κατάσταση ε ;

 

Αν είναι πρώτης γενιάς, έχουν θέμα με τα mkv, Τα πιο πολλά δεν τα παίζουν, και πρέπει να κάνεις remux με header compression off. Επίσης δεν κάνουν DTS decoding, απλά passthrough. Από δεύτερη γενιά και πάνω (2nd gen, live, live plus κτλ) δεν έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπωθηκε και αλλου απο τον "expert"

Δυστυχώς ισχύει και είναι πολιτική της συγκεκριμένης εταιρείας (καταπολέμηση της πειρατείας; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να δω εντυπωσεις απο καθαρα θεμα TV .

Με αυτη την τιμη δεν με νοιαζει καθολου  ο player που εχει .

Εαν ειναι σωστη Tv ( χρωμα εικονα χειρισμος κλπ ) με αυτα τα λεφτα την θελω .

Απλα να δουμε εντυπωσεις απο καποιον που παρελαβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζει DTS ήχο εγώ πάντως θα είμαι ευχαριστημένος. Πιο μετά παραλαμβάνω(γιατί η εδώ μεταφορική δεν μπορεί να μου την φέρει, μου λένε έλα από τις αποθήκες μας να την πάρεις) και ως το βράδυ πιστεύω θα προλάβω να την στήσω και θα πω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ματια που εριξα απο κοντα , δεν με ενθουσιασε η τηλεοραση. Πιστευω η Samsung eh5000 το καινουργιο μοντελο ομως με 50 ευρω παραπανω απο την panasonic εχει καλυτερη εικονα και καλυτερη σχεδιαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζει DTS ήχο εγώ πάντως θα είμαι ευχαριστημένος. Πιο μετά παραλαμβάνω(γιατί η εδώ μεταφορική δεν μπορεί να μου την φέρει, μου λένε έλα από τις αποθήκες μας να την πάρεις) και ως το βράδυ πιστεύω θα προλάβω να την στήσω και θα πω εντυπώσεις.

 

Λεει οτι παιζει δες εδω [ Dolby Digital Plus/ DTS 2.0+Digital Out™ ]

 

Αντε να κανεις καμια δοκιμη ( εκτος του media player ) να δουμε τι ψαρια πιανει .

 

Υγ επισης τωρα ειδα χωρα κατασκευης Czech Republic

Μια ματια που εριξα απο κοντα , δεν με ενθουσιασε η τηλεοραση. Πιστευω η Samsung eh5000 το καινουργιο μοντελο ομως με 50 ευρω παραπανω απο την panasonic εχει καλυτερη εικονα και καλυτερη σχεδιαση

 

Δεν μπορεις να κανεις συγκριση γιατι δεν ειναι ιδιες ιντσες .

Η samsung ειναι 40 και αυτη 42 + οτι η σαμυ ειναι 50hz χωρις αλλη υποβοήθηση απο Software .

μπας και λες την 42H5000 ή την 42F5000 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...