Προς το περιεχόμενο

απορια cpu


pesis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αυτη τη στιγμη αποσυμπιεζω ταυτοχρονα 3 αρχεια 

 

η απορια ειναι sto cpu-z δεν επρεπε να δειχνει την ταχυτητα επεξεργαστη στο φουλ δλδ 3,4 ή 3,8?

 

εδω η φοτο

 

image.png

 

αν δεν ειναι αυτο το σωστο προγραμμα τοτε με ποιο μπορω να βλεπω τι ταχυτητα χρησημοποιει το cpu την ωρα που κανω καποια εργασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο φουλ θα στη δειξει οταν χρειαστεις επεξεργαστικη ισχυ,τωρα επειδη idlαρει το συστημα και δεν χρειαζεται κατι επεξεργασια ριχνει τα ρολογια για να μειωσει θερμοκρασιες και καταναλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτη τη στιγμη αποσυμπιεζω ταυτοχρονα 3 αρχεια 

 

η απορια ειναι sto cpu-z δεν επρεπε να δειχνει την ταχυτητα επεξεργαστη στο φουλ δλδ 3,4 ή 3,8?

Στην (απο)συμπίεση παίζει ρόλο και ο δίσκος πρέπει να διαβάζει μεγάλα αρχεία από διαφορετικές θέσεις οπότε καθυστερεί αρκετά την διαδικασία,αν θες να φουλάρεις τον επεξεργαστή κάνε μια μετατροπή ταινίας με το handbrake σε x264.

Καλό είναι και το Cpu-z,μπορείς να δεις και τα open hardware monitor ή το hwinfo που βγάζουν ποιο πολλές λεπτομέρειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να φουλάρεις τον επεξεργαστή κάνε μια μετατροπή ταινίας με το handbrake σε x264.

 

Εγώ που έχω παλιό PC όταν ρεντάρω στο Handbrake δεν κάνει refresh ούτε το ίδιο του το παράθυρο!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφτοπικ μολις δοκιμασα to watch dog με 280χ στα ultra settings σερνοταν λεσ και δεν ειχα καθολου gpu. τελικα ισχυει οτι θελει οποσδηποτε 8γιγα ραμ συστηματος αλλιως δεν προκεται να παιξει οτι καρτα και να βαλεις. τωρα ειμαι με 2x2gb dual cannel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με 6gb ram τον 950 στα 4ghz και την 265 στα high πιανω minimum 40-45fps οταν παιζω φτανει η μνημη 70-75% βεβαια εχω ανοιχτα και αλλα( lol client ,skype,steam,chrome)

 

Φουρνος το δωματιο σου με την 212 ε? :devil: :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχεις δικιο αλλα εδω καναμε case modding γιατι δεν ειχαμε φραγκα για 2 φανακια  :P

 

μολις μαζψω κανα φραγκο θα μαμε για 2χ4 σιγουρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...