Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@noah johnson Αν κατάλαβα έχεις ασχοληθεί, μπορείς να μου επαληθεύσεις σε ποιο βαθμό ισχύει αυτό που μπακαλίστικα υπολόγισα, ότι δηλαδη με ένα τέτοιο http://www.ebay.com/itm/5V-2A-Fashion-USB-18650-Battery-Charger-Power-Bank-Case-for-All-Cell-Phone-/281379642645?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item4183889d15 και 6 τέτοιες http://www.ebay.com/itm/1X-18650-3-7V-6000mAh-Li-ion-Rechargeable-Battery-for-LED-Flashlight-Torch-BY-/201069929048?pt=AU_Electronics_Batteries_Chargers&hash=item2ed0b3a258 φτιάχνω power bank 36.000mah;

 

 

ναι μπορείς να το κάνεις αυτό. ουσιαστικά η όλη διαφορά είναι στις μπαταρίες και πόσο σίγουρος είσαι για αυτό που αγοράζεις.

εδώ είναι ένα σίτε που το παραθέτω όχι για την τιμή του αλλά για την διαφορά του official από του fake xiaomi 

έχουμε κάποιον αξιόπιστο πωλητή στο ebay για συσκευή και μπαταρίες?

 

και αυτό το Lipstick που αναφέρετε θα καταφέρει να φορτίσει κινητό με μπαταρία 2300mah 2 φορές λιγο δύσκολο δεν είναι σε τέτοιο μέγεθος τέτοια χωρητικότητα??

Η μήπως σε κάτι (lipstick) επώνυμο είναι εφικτό?

http://www.ebay.com/itm/USB-External-Mobile-Phone-Power-Bank-18650-Battery-Charger-DIY-Box-Case-Cable-/131196960425?pt=AU_Electronics_Batteries_Chargers&var=&hash=item1e8bf2bea9

http://www.ebay.com/itm/2x-GTL-18650-3-7v-Li-ion-Rechargeable-Battery-5300mAh-/111243832478?pt=US_Rechargeable_Batteries&hash=item19e6a62c9e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα καλύτερα πάρε αυτό, και για μπαταρία πάρε ή αυτή που έβαλε ένας φίλος παραπάνω, ή αυτή. Ώστε με λιγότερα από 5 δολάρια έχεις ένα power bank, δοκιμάζεις πως θα πάει, και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος δοκιμάζεις άλλη μπαταρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει αυτό? Επίσης, πόση "ακρίβεια" ας πούμε έχει? Δηλαδή, λέει 10400, μπαταρία κινητού 1800 μπορεί να τη φορτίσει 5,5 φορές από το 0 στο 100% ή είναι ονομαστική η χωρητικότητά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι το δύσκολο έχει η ερώτηση που κάνω....

Τι είναι αυτο που φορτίζεις κινητό tablet ipad με μπαταρία χωρητικότητας χχχχ ???

(αν δεν ξέρεις χωρητικότητα πες το μοντέλο)

Και πόσες φορές μπορεί να το φορτίσει το συγκεκριμένο που λες 1.2.3 ???

(αν δεν το έχεις χρησιμοποιήσει πάνω από μια φορα και δεν έχει ένδειξη για το πόσο μένει πες δεν το εχω χρησιμοποιήσει πάνω απο μια φορά )

 

Γιατί αν το πάμε έτσι και εγώ έχω ένα 5χρονια και μου φορτίζει ότι κινητό κυκλοφορεί από το 30%

Δε μπορώ να καταλάβω έτσι όπως τα γράφεις και χωρίς ερωτηματικά. Επίσης δεν ανέχομαι το ειρωνικό στυλακι.

Τώρα που ρώτησες σαν άνθρωπος με σωστά σημεία στίξης θα σου απαντήσω.

Ένα smartphone Lenovo χωρητικότητας 2000mAh.

Το power bank θεωρητικά μπορεί να το φορτίσει 5 φορές.

Πρακτικά δε ξέρω γιατί δε το έχω κάνει. Μετα απο μια πλήρη φόρτιση, από τα 4 ledακια που έχει για ένδειξη στάθμης, παραμένουν φωτισμένα τα 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ευρώπη σε καλή τιμή το έχει πετύχει κανένας? (οκ όχι στην τιμή των Κινέζων :-) )

 

Επίσης, στο merimobiles το έχει 22$, αν το συνδυάσεις με το κουπόνι των 5$ που δίνουν βγαίνει πιο φτηνά (εκτός και αν δε συνδυάζεται με το κουπόνι επειδή είναι προσφορά, δεν το δοκίμασα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω έτσι όπως τα γράφεις και χωρίς ερωτηματικά.

τοτε γιατι απαντησες με τοσο ακυρη απαντηση?

μιλαμε για ενα power bank  που το συστηνεις και το μονο που λες σαν πληροφορια ειναι οτι φορτιζει ενα κινητο απο το 30%

ολοκληρη κουμουτσα και μου λες να την παρω γιατι φορτιζει το κινητο απο το 30% ?

πες κατι δωσε μια πληροφορια πες για τα led, καποια πραγματα πρεπει να το σκεφτεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε γιατι απαντησες με τοσο ακυρη απαντηση?

μιλαμε για ενα power bank  που το συστηνεις και το μονο που λες σαν πληροφορια ειναι οτι φορτιζει ενα κινητο απο το 30%

ολοκληρη κουμουτσα και μου λες να την παρω γιατι φορτιζει το κινητο απο το 30% ?

πες κατι δωσε μια πληροφορια πες για τα led, καποια πραγματα πρεπει να το σκεφτεσαι..

Οπως με ρωτησες ετσι γενικα, ετσι γενικα σου απαντησα και γω :)

Δεν ειναι δουλεια μου να προμοτάρω συσκευες. Αν ρωτησεις συγκεκριμενα, συγκεκριμενη απαντηση θα λάβεις, όπως και έγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δώσω και εγώ το feedback μου για το συγκεκριμένο,το έχω περίπου ένα μήνα.

Μια φορά φόρτισα μέσα σε 4 μέρες :

1.Μια φορά το τάμπλετ μου απο 3% στα 100% (nexus 7- 4000mah) - Διάρκεια φόρτισης 2 ώρες.

2.Δυο φορές το κινητό μου απο 10% περίπου στα 100% ( htc 8s - 1500mah επί 2= 3000mah) - Διάρκεια φόρτισης λίγο πάνω απο 1 ώρα.

3.Μια φορά ενα κινητό φίλου απο 5% στα 100% ( xiaomi 1s - 2000mah) - Διάρκεια φόρτισης 1:30 ώρα.

4.Πήγα να φορτίσω το τάμπλετ μου ξανά και με άφησε στο 20% ( ήταν στο 5% όταν το έβαλα - υπολογίζω 500mah).

Οι τιμές που δίνω για τα mah είναι ΠΕΡΙΠΟΥ αυτές που υπολόγισα οτι δούλεψε το power bank.

Να τονίσω(για αυτούς που θέλουν να το σιγουρέψουν) οτι όταν φτάνει στο 100% η συσκευή που φορτίζεις τότε το power bank αυτόματα κλείνει!

Αυτά απο εμένα στην πρώτη φόρτιση και εκφόρτιση του mi power bank μου. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος-άψογη ποιότητα κατασκευής και η επίδοση του στις φορτίσεις ικανοποιητική πλήρως.Το είχα πάρει απο merimobiles στα 19 ευρώ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς αυτούς που το έχουν, πόση ώρα κάνει να φορτίσει και αν έχει φορτιστή στο πακέτο. Ερώτηση γενική, αν το παραγγείλω με κούριερ και όχι με απλό ταχυδρομείο λογικά δεν θα περάσει τελωνείο με τέτοιο κόστος ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς αυτούς που το έχουν, πόση ώρα κάνει να φορτίσει και αν έχει φορτιστή στο πακέτο. Ερώτηση γενική, αν το παραγγείλω με κούριερ και όχι με απλό ταχυδρομείο λογικά δεν θα περάσει τελωνείο με τέτοιο κόστος ε?

Η ώρα φόρτισης έχει σχέση με τον φορτιστή. Υπολογίζεις με βάση τα Α του φορτιστή.

 

Φορτιστή δεν έχει. Έχει μόνο ένα μικρό flat καλώδιο USB - micro USB.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...