Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως συμφωνα με το επισημο Link.png Site: site της εταιριας ,κατω κατω λεει πως ειναι επισημοι συνεργατες με merimobiles οποτε ας ελπισουμε να ειναι αυθεντικο οσοι περιμενουμε απο εκει...

αναμενουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παντως συμφωνα με το επισημο Link.png Site: site της εταιριας ,κατω κατω λεει πως ειναι επισημοι συνεργατες με merimobiles οποτε ας ελπισουμε να ειναι αυθεντικο οσοι περιμενουμε απο εκει...

αναμενουμε

 

Προσοχή! Να μην δημιουργούμε παραπλανητικές εντυπώσεις. Το site που δείχνεις δεν είναι σε καμία περίπτωση επίσημο, ίσα ίσα που είναι το πλέον ανεπίσημο όλων, οπότε κάθε πληροφορία που βασίζεται σε αυτό έχει την αντίστοιχη αξιοπιστία.

 

Το μόνο επίσημο site της xiaomi είναι το κινέζικο en.miui.com, και το πλέον αξιόπιστο ανεπίσημο site είναι το αγγλικό πρώην miuiandroid.com και πλέον xiaomi.eu, μιας και είναι το μητρικό όλων των ανεπίσημων sites. Το site που δείχνεις είναι απλώς ένα ελληνικό fan club που δημιουργήθηκε πρόσφατα, του οποίου η παρουσία είναι καλοδεχούμενη.

 

Το ότι το κάθε ανεπίσημο site επιλέγει κάποια συνεργαζόμενα μαγαζιά για διαφήμιση και πιθανώς λαμβάνει κάποια ποσοστά από τις αγορές προϊόντων, δεν καθιστά αυτά τα μαγαζιά οπωσδήποτε αξιόπιστα.

 

Για αξιόπιστες πληροφορίες, πρέπει να συμβουλεύεσαι μόνο το επίσημο site. Βέβαια, σε γενικές γραμμές τα ανεπίσημα site προσπαθούν να μην παραπλανούν τους χρήστες τους, αλλά αυτό δεν αποτελεί κανενός είδους εγγύηση αξιοπιστίας, ιδίως εάν πρόκειται για διαφημιζόμενα καταστήματα.

 

Οι επίσημοι αντιπρόσωποι της xiaomi δεν πρόκειται ποτέ να σε κρεμάσουν, αφού τροφοδοτούνται απευθείας από την ίδια την εταιρεία. Τα ανεπίσημα διαφημιζόμενα καταστήματα έχουν απλώς επιλεχθεί βάσει της φήμης τους και κάποιου πιθανού διαφημιστικού κέρδους, και ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σε κρεμάσουν, ακόμα και εν αγνοία τους, όπως έχει συμβεί στο παρελθόν με fake προϊόντα που ούτε και οι ίδιοι ήξεραν ότι πουλούσαν. Το πόσο αξιοπρεπές είναι το κάθε ένα από αυτά τα καταστήματα θα φανεί από την στάση που θα κρατήσει σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτό το site έχει δοκιμάσει κανείς την τέταρτη μέθοδο;

 

4. Short circuit I/O ports with USB cable – The LED lights on the counterfeit product will glow up and blink when it is short circuited. While LED light do not light up on the genuine one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα και εγω απο geek. 24 μερες η αποστολη. Ελεγχος του κωδικου φαινεται αυθεντικο. Το χρωμα αρχικα με παραξενεψε καθως ειναι ιδιαιτερο "γκρι" και τα usb ειναι μαυρα, ομως υποστηριζει pass through φορτιση, οποτε υποθετω ειμαστε οκ. Αν προκυψει κατι θα το αναφερω. Τωρα το εχω να φορτιζει.

post-218759-0-69339100-1409297863_thumb.jpg

post-218759-0-36829500-1409297869_thumb.jpg

post-218759-0-68054100-1409297874_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβα και εγω απο geek. 24 μερες η αποστολη. Ελεγχος του κωδικου. Το χρωμα αρχικα με παραξενεψε καθως ειναι ιδιαιτερο "γκρι" και τα usb ειναι μαυρα, ομως υποστηριζει pass through φορτιση, οποτε υποθετω ειμαστε οκ. Αν προκυψει κατι θα το αναφερω. Τωρα το εχω να φορτιζει.

Στην 3η φωτό τα γράμματα είναι αρκετά ... έντονα (και "περίεργα" θα έλεγα...). :unsure: :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 3η φωτό τα γράμματα είναι αρκετά ... έντονα (και "περίεργα" θα έλεγα...). :unsure: :shifty:

 

Το προσεξα και εγω αυτο ομως ειναι πεντακαθαρα και οχι θολα η ξεβγαλμενα στις ακρες. Σε ολα τα τεστ που εκανα, απο τις διαφορες σελιδες συμπεριφερεται οπως το αυθεντικο.

 

Επισης ειναι πανομοιοτυπο σε χαρακτηριστικα με του mindtrapper που και αυτος πηρε απο geek. Δες την προηγουμενη σελιδα που το ανοιξε και ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβώς ίδιο είναι. Και το δικό μου φορτίζει κινητό ενώ φορτίζει και το ίδιο. Δεν δοκίμασα να συνδέσω τις δύο θύρες του να δω τι κάνει, θα το κοιτάξω. Μέσα όπως είδατε πρέπει να είναι αυθεντικό. Γκρι LG μπαταρίες των 2600mah και προσεγμένο κύκλωμα. Αν αυτό είναι fake τότε τα συγχαρητήρια μου, χαλάλι... Όσο αφορά τα μαύρα usb και τα γράμματα, ίσως έχει αλλάξει λίγο η γραμμή παραγωγής της Xiaomi. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να είναι άλλο revision από τα πρώτα, τα οποία όλα τα site είχαν σαν μπούσουλα για αυθεντικά. Το μέσα μας νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω παρέλαβα χθες από geekbuying, ακριβώς το ίδιο προϊόν που παρέλαβαν και οι υπόλοιποι (σκούρο εξωτερικό περίβλημα, μαύρες usb κλπ). Έχω την εντύπωση ότι άλλαξε η γραμμή παραγωγής και το προϊόν έχει αυτές τις αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να σας αναφέρω ότι εχει φορτίσει το iPhone μου ήδη σχεδόν 4 φορές περίπου απο το 20% στα 100 % με ταυτόχρονη βαριά χρήση του κινητού. Απίστευτο θα έλεγα. Fake ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι με τόσο καλη απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο.. Επειδη δεν θελω να χρησιμοποιω τον φορτιστη του g2 για το powerbank (1.8Α) θα προτεινατε την αγορα ενος τετοιου (2Α) στο 1.5-4 ευρω; http://www.ebay.com/itm/2A-EU-US-Plug-USB-Wall-Charger-Adapter-For-Samsung-Galaxy-S4-S3-Note-3-2-HTC-New-/221489115432?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item3391c7b128

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω παρέλαβα χθες από geekbuying, ακριβώς το ίδιο προϊόν που παρέλαβαν και οι υπόλοιποι (σκούρο εξωτερικό περίβλημα, μαύρες usb κλπ). Έχω την εντύπωση ότι άλλαξε η γραμμή παραγωγής και το προϊόν έχει αυτές τις αλλαγές.

Μία από τα ίδια και εγώ από τζικ. Ξύστε το αυτοκόλλητο, βάλτε τον 20ψήφιο αριθμό στο site της χιαομι και είναι αυθεντικότατο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα οσοι εχουμε παρει απο geekbuying φαινεται να εχει τα ιδια χαρακτηριστικα, μαυρα usb, μοναδικο σειριακο κλπ. Ας ελπισουμε να ειναι αυθεντικα, οχι τοσο για το ποσο αυτο, αλλα για το οτι φορτιζουμε ακριβα κινητα πανω του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο.. Επειδη δεν θελω να χρησιμοποιω τον φορτιστη του g2 για το powerbank (1.8Α) θα προτεινατε την αγορα ενος τετοιου (2Α) στο 1.5-4 ευρω; http://www.ebay.com/itm/2A-EU-US-Plug-USB-Wall-Charger-Adapter-For-Samsung-Galaxy-S4-S3-Note-3-2-HTC-New-/221489115432?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item3391c7b128

Έχω αγοράσει από το ebay το αντίστοιχο πριζάκι που και καλά λέει 2Α κι έχω και την πρίζα από το LG G2 (1.8A). Το πριζάκι που λέει 2Α πρέπει να είναι στην πραγματικότητα γύρω στο 1Α μιας και χρειάζεται, πολύ χοντρικά, σχεδόν το διπλάσιο χρόνο για την ίδια συσκευή!!!
 
Δυστυχώς σε αυτή τη περίπτωση δεν ισχύει το ότι δηλώσεις είσαι. 
Εαν κάποιος έχει βρει κάποια πρίζα που να βγάζει εγγυημένα γύρω στα 2Α ας μας προτείνει. Χοντρικά μια τέτοια πρίζα χρειάζεται 1,5-2 ώρες (λόγω απωλειών) για να φορτίσει 3000mAh που είναι το LG G2.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω αγοράσει από το ebay το αντίστοιχο πριζάκι που και καλά λέει 2Α κι έχω και την πρίζα από το LG G2 (1.8A). Το πριζάκι που λέει 2Α πρέπει να είναι στην πραγματικότητα γύρω στο 1Α μιας και χρειάζεται, πολύ χοντρικά, σχεδόν το διπλάσιο χρόνο για την ίδια συσκευή!!!

 

Δυστυχώς σε αυτή τη περίπτωση δεν ισχύει το ότι δηλώσεις είσαι.

Εαν κάποιος έχει βρει κάποια πρίζα που να βγάζει εγγυημένα γύρω στα 2Α ας μας προτείνει. Χοντρικά μια τέτοια πρίζα χρειάζεται 1,5-2 ώρες (λόγω απωλειών) για να φορτίσει 3000mAh που είναι το LG G2.

Καταλαβα.. Αρα τσάμπα λεφτά. Το g2 φορτίζει σε μένα στη 1 περίπου ώρα και το powerbank με το φορτιστή χρειάστηκε από το 1ο λαμπάκι περίπου 2.30 ώρες για πλήρη φόρτιση. Απλά ζεσταθηκε πολύ όταν το φορτιζε λογικά γιατί τραβούσε όσο το δυνατόν περισσότερα αμπέρ. Όντως αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι θα ήταν πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...