Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

κι εγω μόλις σημερα παρέλαβα απο meri επίσης το 10400mah. Εχεις καταλάβει τι παίζει με το κουμπάκι on-off. Μια μικρή δοκιμή που έκανα ενώ είχα το καλωδιο συνδεδεμένο με το κινήτο ήθελα να το απενεργοποιήσω αλλα έκανε κάτι σαν επανεκκίνηση

Λειτουργεί για capacity check. Δηλαδή όταν δεν είναι συνδεδεμένο πουθενά το power bank όταν το πατάς ανάβει τα λεντάκια για να δεις σε τι επίπεδο φόρτισης είναι. Δεν έχει καμιά άλλη χρησιμότητα.
Νομίζω πως κατάλαβα. Η θήκη από banggood αξίζει; να την παραγγείλωΑποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς όσους άνοιξαν την συσκευή και διαπίστωσαν οτι όντως είναι γνήσιο.

 

Όταν πατάτε το κουμπάκι, "διαφεύγει φως" προς την θύρα micro usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς όσους άνοιξαν την συσκευή και διαπίστωσαν οτι όντως είναι γνήσιο.

 

Όταν πατάτε το κουμπάκι, "διαφεύγει φως" προς την θύρα micro usb?

ναι παααρα πολυ λιγο, δε το χα προσεξει μεχρι που μου το πες :P επισης τα λεντακια κανουν "στεφανακι" κατω απο το πλαστικο οταν αναβουν αλλα ειναι ολα ομοιομορφα(το λεω γτ στο βιντεο αναφερει κατι τετοιο)

 

για φορτιστη που εγραψες πριν, εγω εβαλα ενα φθηνο 2A που ειχα και μου γονατιζε και ενω αναμοσβηνε το πρωτο led, δεν φορτιζε και το προσεξα με αμπερομετρο στην πριζα. μετα εβαλα ενα 1,5Α που ειχα παρει πριν χρονια απο γερμανο και φορτιζει κανονικα.. αλλα αργει! Αρα με λιγα λογια φορτιζει και με χαμηλα αμπερ αρκει ο φορτιστης να ειναι αξιοπιστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε σήμερα από merimobiles και είναι αυθεντικό, ή τουλάχιστον έτσι δείχνει, και το ίδιο αλλά και το όλο πακετάρισμα (διπλό κουτί κλπ κλπ). Ορίστε και μερικές φωτό:

 

post-131976-0-79233400-1411037427_thumb.jpg

 

post-131976-0-26563200-1411037468_thumb.jpg

 

post-131976-0-77926600-1411037485_thumb.jpg

 

post-131976-0-32026400-1411037508_thumb.jpg

 

post-131976-0-83547800-1411037526_thumb.jpg

 

χώρα αποστολής η Ολλανδία τελικά:

 

post-131976-0-99621100-1411037562_thumb.jpg

 

Πήρα και μια θήκη από ebay για να αποφύγω γρατζουνιές:

 

post-131976-0-12519200-1411037898_thumb.jpg

 

γενικά πολύ καλή επιλογή και ένα γκάτζετ το οποίο είναι χρήσιμο και κομψό μαζί τελικά

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θεμα με τη θηκη σιλικονης ειναι οτι πρεπει να κουβαλας χυμα το καλωδιο που εχει,εκτος και αν κανεις πατεντα με αυτοκολητο scratch.

 

edit: εχεις δικιο δεν το ειχα δει @ aiantas

http://i1365.photobucket.com/albums/r745/mount-on/520003_zpsc0e21b62.jpg

Επεξ/σία από kukukali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα με τη θηκη σιλικονης ειναι οτι πρεπει να κουβαλας χυμα το καλωδιο που εχει,εκτος και αν κανεις πατεντα με αυτοκολητο scratch

Έχει εσοχη για το καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε σήμερα από merimobiles και είναι αυθεντικό, ή τουλάχιστον έτσι δείχνει, και το ίδιο αλλά και το όλο πακετάρισμα (διπλό κουτί κλπ κλπ). Ορίστε και μερικές φωτό:

 

 

 

 

Με μπέρδεψες...Εμένα που ήρθε σε πλαστικό διαφανές κουτάκι.. Ειναι το αυθεντικό;

 

 

Ξέρει κάποιος σε ποια ιστοσελίδα τσεκάρουμε τον κωδικό αυθεντικότητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τρεις μέρες με ενημέρωσε το vicmall ότι μου το έστειλε, μου έδωσαν και φωτο από το δέμα. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το εντοπίσω με το tracking number από την ταχυδρομική υπηρεσία (Netherland post). Any ideas?

Επίσης το Email επιβεβαιωσης αποστολής είναι Gmail και η Google προειδοποιεί ότι το μήνυμα ενδέχεται να μην έχει σταλεί από τη διεύθυνση αυτή.... Ψυλλοι στα αυτιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήρα και μια θήκη από ebay για να αποφύγω γρατζουνιές:

 

attachicon.gif2014-09-18 13.08.09.jpg

 

γενικά πολύ καλή επιλογή και ένα γκάτζετ το οποίο είναι χρήσιμο και κομψό μαζί τελικά

φαίνεται αυθεντική. link από ebay? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τώρα ανακαλύπτω το θέμα και επειδή έχω αρχίσει να χαλιέμαι με την μπαταρία του note 2 που έχω η οποία πλέον τα φτύνει πριν τις 24 ώρες,σκέφτομαι να πάρω αυτή τη συσκευή αλλά δεν είχα ποτέ power bank και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα όσους γνωρίζετε:

1.Είναι κατάλληλο για όλα τα smartphones;2.Παρακολουθώντας κάποια βίντεο στο youtube,παρατήρησα πως έρχεται με ένα μικρό καλωδιάκι.Μπορώ να τους ζητήσω να μου στείλουν το κατάλληλο ώστε να είναι συμβατό με το note 2 ή αν στείλουν κάποιο που δε μου κάνει,πρέπει να αγοράσω και καλώδιο σύνδεσης;,3.Το ίδιο το power bank πώς φορτίζει,με πρίζα ή συνδέοντάς το με τη θύρα usb του laptop και πόση ώρα περίπου διαρκεί η φόρτισή του;,4.Η φόρτιση που κάνει στο smartphone είναι η ίδια ακριβώς που γίνεται και με τον κλασικό φορτιστή ή η μπαταρία του τηλεφώνου αδειάζει πιο γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω Νote 3 οποτε...
1.ναι
2.ειναι συμβατο αυτο που εχει,ειναι κοντο αλλα φτανει.
3.Στην πριζα με 2Α φορτιστη 5 εως 5 1/2 ωρες με το usb του υπολογιστη δεν γνωριζω
4.Δεν εχω δει καποια διαφορα στην αποφορτιση του κινητου, ο χρονος φορτισης ειναι ο ιδιος με το αν ηταν με τον ανταπτορα στη πριζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τώρα ανακαλύπτω το θέμα και επειδή έχω αρχίσει να χαλιέμαι με την μπαταρία του note 2 που έχω η οποία πλέον τα φτύνει πριν τις 24 ώρες,σκέφτομαι να πάρω αυτή τη συσκευή αλλά δεν είχα ποτέ power bank και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα όσους γνωρίζετε:

1.Είναι κατάλληλο για όλα τα smartphones;2.Παρακολουθώντας κάποια βίντεο στο youtube,παρατήρησα πως έρχεται με ένα μικρό καλωδιάκι.Μπορώ να τους ζητήσω να μου στείλουν το κατάλληλο ώστε να είναι συμβατό με το note 2 ή αν στείλουν κάποιο που δε μου κάνει,πρέπει να αγοράσω και καλώδιο σύνδεσης;,3.Το ίδιο το power bank πώς φορτίζει,με πρίζα ή συνδέοντάς το με τη θύρα usb του laptop και πόση ώρα περίπου διαρκεί η φόρτισή του;,4.Η φόρτιση που κάνει στο smartphone είναι η ίδια ακριβώς που γίνεται και με τον κλασικό φορτιστή ή η μπαταρία του τηλεφώνου αδειάζει πιο γρήγορα;

 

Δεν έχω Power Bank και ούτε μου χρειάζεται αφού φορτίζω το κινητό μια φορά την εβδομάδα. Όμως οι ερωτήσεις που κάνεις έχουν πολύ απλές απαντήσεις.

 

1) Το Power Bank έχει έξοδο USB, οπότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί από οποιαδήποτε συσκευή ρευματοδοτείται από θύρα USB, δηλαδή ακόμα και από ανεμιστηράκια και λαμπάκια. Δεν έχει διαφορά από οποιοδήποτε φορτιστή πρίζας, και μάλιστα η έξοδος του Power Bank του θέματος είναι 2.1A, ενώ πολλοί απλοί φορτιστές πρίζας έχουν έξοδο μόνο 0.5A. Η μόνη διαφορά σε σχέση με τους φορτιστές πρίζας είναι ότι, επειδή είναι φορητή συσκευή, έχει περιορισμένη ικανότητα φόρτισης, δηλαδή εφόσον η μπαταρία του είναι χωρητικότητας 3.6V/10400mAh, μπορεί να φορτίσει μια συσκευή με μπαταρία 2500-3000mAh το πολύ δύο με τρεις φορές και μετά απαιτεί επαναφόρτιση της μπαταρίας του.

 

2) Αφού έχει έξοδο USB, μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε USB καλώδιο έχεις ήδη στην κατοχή σου.

 

3) Το ίδιο το Power Bank φορτίζει όπως και οποιαδήποτε συσκευή. Εάν το βάλεις σε οποιοδήποτε φορτιστή πρίζας με έξοδο 2A θα φορτίσει γρήγορα (6 ώρες), εάν το βάλεις σε οποιοδήποτε φορτιστή πρίζας με έξοδο 1A θα φορτίσει στο διπλάσιο χρόνο (12 ώρες), και εάν το βάλεις σε οποιοδήποτε απλό φορτιστή πρίζας με έξοδο 0.5A ή σε οποιαδήποτε θύρα USB υπολογιστή που βάσει προδιαγραφών έχει έξοδο 0.5A, θα φορτίσει σε τετραπλάσιο χρόνο (24 ώρες).

 

4) Προφανώς η φόρτιση του smartphone είναι ίδια, αφού γίνεται από θύρα USB με έξοδο 2.1A. Το smartphone δεν μπορεί να καταλάβει καμία διαφορά μεταξύ του Power Bank και του φορτιστή πρίζας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...