Προς το περιεχόμενο

Ραγαδες απο αποτομη αυξομειωση βαρους!Ταττου ή λειζερ?


dinhio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τροπους για να φυγουν ραγαδες που εχουν δημιουργηθει στο δερμα μετα απο αυξηση βαρους?Οπως λειζερ ή θεραπεια με κολλαγονο κλπ αν ξερει καποιος οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη και επισης αν γνωριζετε ποσο παει το μαλλι?Πιστευετε αν εκανα τατουαζ θα φαινοντουσταν ακομη ? Ευχαριστω πολυ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες γυναικες εχουν θεμα με ραγαδες.

Αυτο δεν μας αποτρεπει απο το να τις ποθουμε σαν τρελοι! :-)

 

Το αυτο και για την κυτταριτιδα.

Σκεψου λοιπον αν για σενα θα ηταν αποτρεπρικος παραγοντας για να κανεις σχεση ή απλα sex με καποια,

και θα δεις οτι δεν ειναι κατι το τοσο σημαντικο.

 

Το καταλαβαινω οτι μπορει να μην αισθανεσαι καλα με ραγαδες πανω στο σωμα σου, οποτε...

αν υπαρχει καποιος τροπος να φυγουν και θες να το κανεις για να εισαι εσυ καλυτερα με σενα...

go for it!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τροπους για να φυγουν ραγαδες που εχουν δημιουργηθει στο δερμα μετα απο αυξηση βαρους?Οπως λειζερ ή θεραπεια με κολλαγονο κλπ αν ξερει καποιος οποιαδηποτε πληροφορια θα μου ηταν χρησιμη και επισης αν γνωριζετε ποσο παει το μαλλι?Πιστευετε αν εκανα τατουαζ θα φαινοντουσταν ακομη ? Ευχαριστω πολυ!

 

και αν ξαναβάλεις κιλα να γίνει το τατουαζ σα τις ειδησεις της ερτ σε widescreen?

 

για μένα μην ασχολείσαι... Σε οποιον αρέσεις, θα πρέπει να αρεσεις για αυτό που εισαι, οχι για αυτό που φαίνεσαι ή δειχνεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν 95 κιλα και πηγα 65 χωρις γυμναστηριο μονος μου!και παλι δεν ειχα θεμα με το λιπος ,ξερετε να κρεμαει το δερμα καθολου και ολα ειναι επιπεδα παρα μονο οι ραγαδες οι οποιες ειναι ασπρες !ειχα παρει τα κιλα λογω πανελληνιων τα εχασα μεσα σε ενα εξαμην και απο τοτε 1,5 χρονο διατηρουμαι εκει,τα κιλα δεν τα ξαναπαιρνω ηταν λογω καθιστικης ζωης !το 90% ειναι στα μπουτια μου και πολυ λιγες στις κλειδες και στη μεση!Ειναι παρα μα παρα πολυ αντιαισθητικες και με γυμναστηριο που γραφτηκα προσφατα ειδα οτι δε γινεται τιποτα απο θεμα συσφιξης ισα ισα που φαινονται σαν ρωγμες μετα!αν ξερει κανεις τιποτα για λειζερ κλπ ή καποια αλλη συμβουλη ας μου πει!σας ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα κι εγώ από αυτό το στάδιο. Τώρα στην αρχή ειναι λίγο έντονο όσο ειναι κόκκινες όπως είπαν και συμφορουμιτες τώρα στο κόκκινο χρώμα μπορείς να το καταπολημησεις αλλά ρε αδερφέ ειναι πολλά τα φράγκα για το λέιζερ. Ασε που με το πέρασμα των χρόνων δεν σου κάνει καμία αίσθηση καθώς δεν είναι τόσο έντονες θα γίνονται σιγά σιγά λευκές και ούτε κάν θα τις σκέφτεσαι.

 

 

Και μεταξύ μας υπάρχει μεγάλος πλυθησμος που εχει αυτό το πρόβλημα τόσο από κιλά όσο κι από ύψος. Εδώ κι οι κοπέλες βγάζουν στο στήθος....λόγω απότομης ανάπτυξης.....εκεί τι θα πεις....ε;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πριν η κοπέλα μου έκανε κάποια θεραπεία με όζον, δεν θυμάμαι τι, αλλά μου είχε πει ότι με τα μάτια της είχε δει να γίνονται ενέσεις με όζον που επί τόπου εξαφάνιζαν τις ραγάδες. Όχι τις κόκκινες, τις λευκές. Θυμάμαι αυτό που αναρωτιόταν ήταν αν ήταν μόνιμο το αποτέλεσμα ή εμφανιζόντουσαν μετά από κάποιο χρόνο ξανά.

 

Δεν ξέρω την απάντηση δεν το ξανασυζήτησε μαζί μου, αλλά το είχε δει με τα μάτια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φροντιζεις να εχεις παντα σωστα το σωμα σου ενυδατωμενο πινοντας αρκετο νερο ακομα και αν δεν αισθανεσαι να διψας.

Φροντιζεις να μην εχεις ελλειψεις βιταμινων, με σωστη διατροφη και ειδικα για τις υδατοδιαλυτες βιταμινες, με το να μην παραλειπεις γευματα, μια που οι βιταμινες αυτες δεν αποθηκευονται για πολυ στον οργανισμο.

Φροντιζεις να τρως γκρειπφρουτ και βουτυρο κακαο που βοηθαν στην ελαστικοτητα και στην αναπλαση της επιδερμιδας.

Φροντιζεις να χρησιμοποιεις σε τσαι τακτικα βοτανα που βοηθουν εναντια στις ραγαδες.

Σιγουρα το Εκουιζετο που ειναι το καλυτερο βοτανο για την επιδερμιδα.

Ζαμπουκο,Πανσε,Αχιλλεια,Δεντρολιβανο, για καθαρισμο του λεμφικου,ελαστικοτητα,αναπλαση και αυξηση της μικροκυκλοφοριας του δερματος.

Αν το προβλημα ειναι καθαρα ορμονικο καλο ειναι το Κενταυριο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φροντιζεις να εχεις παντα σωστα το σωμα σου ενυδατωμενο πινοντας αρκετο νερο ακομα και αν δεν αισθανεσαι να διψας.
Φροντιζεις να μην εχεις ελλειψεις βιταμινων, με σωστη διατροφη και ειδικα για τις υδατοδιαλυτες βιταμινες, με το να μην παραλειπεις γευματα, μια που οι βιταμινες αυτες δεν αποθηκευονται για πολυ στον οργανισμο.
Φροντιζεις να τρως γκρειπφρουτ και βουτυρο κακαο που βοηθαν στην ελαστικοτητα και στην αναπλαση της επιδερμιδας.
Φροντιζεις να χρησιμοποιεις σε τσαι τακτικα βοτανα που βοηθουν εναντια στις ραγαδες.
Σιγουρα το Εκουιζετο που ειναι το καλυτερο βοτανο για την επιδερμιδα.
Ζαμπουκο,Πανσε,Αχιλλεια,Δεντρολιβανο, για καθαρισμο του λεμφικου,ελαστικοτητα,αναπλαση και αυξηση της μικροκυκλοφοριας του δερματος.
Αν το προβλημα ειναι καθαρα ορμονικο καλο ειναι το Κενταυριο.

 

Ναι μαμά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Skin Needling

-Εφαρμογή dye laser σε πρόσφατες ραγάδες, fraxel laser, microneedling roller therapy με εφαρμογή μεσοθεραπείας και εφαρμογή βλαστοκυττάρων μέσα στα σημεία ρωγμής του δερματικού ιστού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φόρα ρε αδερφέ, μαγιό βεμούδα και σώβρακο μποξεράκι. Κάθεσαι και σκέφτεσαι τις ραγάδες... Δε θα σε παίρνουν σε castings or what;

 

Ήσουν χοντρός, αδυνάτισες και πας γυμναστήριο, φρόντισε και τη διατροφή σου και θα σαι μια χαρά για όλη σου τη ζωή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...