Προς το περιεχόμενο

Corsair επισημος αντιπροσωπος σε Ελλαδα


La_MoRt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά,

Γνωρίζει κανεις αν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα για ανταλλακτικά; Με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποια πράγματα για κουτι. Ευχαριστω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το μονο καταστημα που ισως θα μπορουσε να σου φερει κατι, ειναι το Msystems...Οχι οτι το κανω διαφημιση απλα τα υπολοιπα 3 δουλευουν με πολυ στανταρ καταλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Corsair. Δεν έχει επίσημο μεταπωλητή στην Ελλάδα. Η πιο κοντινή χώρα στην οποία έχει μεταπωλητή είναι η Ιταλία. Επίσης, για τα κομμάτια του case που λες μπορείς να βρεις στο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομμάτια όπως front panel,rubber grommets κλπ έχει και το e-shop

 

Έχει αρκετά πράγματα,ψάξε αν θέλεις : http://www.e-shop.gr/search?q=Corsair&t=PER&c=ACCESSORIES

Ευχαριστώ βρήκα αυτό που χρειαζόμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Αναμοχλεύω το παλιό θέμα, καθότι με ενδιαφέρει να μάθω τι γίνεται με κάλυψη εγγύησης σε usb flash Corsair και ποιός-οί είναι επίσημοι πωλητές ή αντιπρόσωπος στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 21/10/2019 στις 9:58 ΜΜ, gousias είπε

Αναμοχλεύω το παλιό θέμα, καθότι με ενδιαφέρει να μάθω τι γίνεται με κάλυψη εγγύησης σε usb flash Corsair και ποιός-οί είναι επίσημοι πωλητές ή αντιπρόσωπος στην Ελλάδα;

1 χρόνο και κάτι, αργότερα το ξαναβγάζω για λίγο απ'τον τάφο του το θέμα.. νομίζω εισαγωγέας είναι η westnet αλλά λογικά καλύπτει εγγύηση μόνο αν το προϊόν έχει αγοραστεί απο αυτούς και μόνο αν τους το επιστρέψει το κατάστημα στο οποίο το πούλησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2020 στις 10:14 ΜΜ, klarinogroom είπε

1 χρόνο και κάτι, αργότερα το ξαναβγάζω για λίγο απ'τον τάφο του το θέμα.. νομίζω εισαγωγέας είναι η westnet αλλά λογικά καλύπτει εγγύηση μόνο αν το προϊόν έχει αγοραστεί απο αυτούς και μόνο αν τους το επιστρέψει το κατάστημα στο οποίο το πούλησαν.

Πιάσ'τ'αυγό και κούρευτο που λένε! Για άλλη μια φορά ο καταναλωτής στο έλεος των εταιριών! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Η πολιτική αυτή, ισχύει για όλα τα προϊόντα της Corsair; Παραδείγματος χάρη τροφοδοτικά; 

φαντάζομαι ναι.. ίσως αν επικοινωνήσεις με τη μαμά εταιρία μέσω της ιστοσελίδας τους να μπορέσουν να σου δώσουν πιο ακριβείς πληροφορίες.. γιατί να ψάξεις τον επίσημο αντιπρόσωπο όμως? Δεν εξυπηρετεί την εγγύηση το κατάστημα απ'όπου το αγόρασες? (απο περιέργεια και μονο ρωτάω μη με παρεξηγήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρεξηγώ, για όνομα. Αν πχ δίνει 10ετή εγγύηση και σου χαλάσει στην 7ετια, το κατάστημα (εφόσον υπάρχει ακόμα) στην αντιπροσωπεία θα σε στείλει. Εκτός και αν ισχύει κάτι άλλο αναφορικά με την πολιτικής της εταιρίας, που δεν γνωρίζουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Δεν παρεξηγώ, για όνομα. Αν πχ δίνει 10ετή εγγύηση και σου χαλάσει στην 7ετια, το κατάστημα (εφόσον υπάρχει ακόμα) στην αντιπροσωπεία θα σε στείλει. Εκτός και αν ισχύει κάτι άλλο αναφορικά με την πολιτικής της εταιρίας, που δεν γνωρίζουμε. 

μέχρι τώρα απ'όσο ξέρω, αυτό γίνεται για ελάχιστες μάρκες. βασικά μόνο για την dell ξέρω. Αν έχεις απόδειξη αγοράς και είναι μέσα στην εγγύηση το λαπτοπ/pc κλπ που σου κάηκε, τους παίρνεις τηλέφωνο και στέλνουν τεχνικό στον χώρο σου ή σου λένε που θα το στείλεις. Οι υπόλοιποι απλά αναλαμβάνουν οι ίδιοι την διαδικασία rma με την μαμά εταιρία ή τον εισαγωγέα (ή αν είναι παραεισαγωγή σου το αντικαθιστούν οι ίδιοι και τελειώνει εκεί η ιστορία). Τώρα αν το προϊόν η corsair το δίνει με 3ετή εγγύηση και το κατάστημα το δίνει με 1 χρόνο.. εκεί δεν ξέρω τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα μνήμες corsair και ήταν ελλατωματικές! έχασα 20 μέρες στο ψάξιμο... και τώρα στο e gates μου λένε άλλες 20 μέρες αφού τις τσέκαραν οι ίδιοι( έχασα 1 εβδομάδα ακόμα) και τις έστειλαν στην corsair... Τι γίνετε ρε, δημόσιοι υπάλληλοι έχουν γίνει...? κοίτα καθυστέρηση σε κάτι που δεν φταίω... απαράδεκτα πράγματα...  στο μέλλον θα κοιτάω άλλες μάρκες... 

Επεξ/σία από liamanta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, liamanta είπε

Αγόρασα μνήμες corsair και ήταν ελλατωματικές! έχασα 20 μέρες στο ψάξιμο... και τώρα στο e gates μου λένε άλλες 20 μέρες αφού τις τσέκαραν οι ίδιοι( έχασα 1 εβδομάδα ακόμα) και τις έστειλαν στην corsair... Τι γίνετε ρε, δημόσιοι υπάλληλοι έχουν γίνει...? κοίτα καθυστέρηση σε κάτι που δεν φταίω... απαράδεκτα πράγματα...  στο μέλλον θα κοιτάω άλλες μάρκες... 

εσύ τι περίμενες σε μια εβδομάδα να τις έχουν δεί και να σου έχουν φέρει καινούργια 😂 Ελλάδα είμαστε και αφού δεν υπάρχει αντιπροσωπεία εδώ αναγκαστικά αυτή είναι η διαδικασία πάνω κάτω σε όλες τις εταιρείες ένας μήνας δηλαδή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...