Προς το περιεχόμενο

Άσπρη οθόνη στο λάπτοπ.


stavros34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ένα λάπτοπ ΗΡ DV6680ev και ολα παιζαν μια χαρα. Προχθες εκει που ημουν στο ιντερνετ ξαφνικα το λαπτοπ σβηνει σφυριζοντας. Κλεινει και μολις παω να το ανοιξω η οθονη ειναι ασπρη και δεν δειχνει τιποτα αλλο. Ουπολογιστης δουλευει κανονικα απο κατω. Και ο δισκος και τα λαμπακια και ολα. Τι εχει γινει ρε παιδια?

 

Μεχρι τωρα εχω κανει τα εξης:

1. Καθαρισμος της ψυκτρας απο σκονη. Μηπως ηταν απο θερμοκρασια.

2. Εβγαλα τις μνημες και το αναψα και σφυριζει κανονικα οποτε δεν νομιζω να ειναι μητρικη.

3. Εβγαλα την μπαταρια και την εσωτερικη εκανα clear CMOS.(μηπως το ΒΙΟΣ εφαγε κολλημα)

4. Συνδεσα το λαπτοπ με την τηλεοραση για να δω αν δειχνει εκει και δεν δειχνει.Η τηλεοραση βγαζει χωρις σημα.Μεσω hdmi η συνδεση.

 

Τι να κανω?Καμια ιδεα?Τι να εχει παθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει την ενσωματωμένη nvidia, κάρτα γραφικών. η επισκευή κοστίζει αρκετά και συνήθως δεν είναι μόνιμη. Δες και για κανένα καινούργιο σιγά σιγά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι απαραίτητα. Αφού το έβαλες και σε εξωτερική οθόνη και πάλι δεν έχεις εικόνα αυτό πρέπει να είναι. (έστειλες την εικόνα στην άλλη οθόνη ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα την συνδεσα. Η τηλεοραση μου ειπε συνδεθηκε υπολογιστης στην θυρα hdmi 1 μεταβαση εκει? και πατησα μεταβαση και εβγαλε δεν υπαρχει σημα. Επρεπε να πατησω κατι στον υπολογιστη?κουμπια?γιατι δεν μπορω να δω στην οθονη τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα αλλα τιποτα.

τα πατησα ολα με τον φιν πατημενο και τιποτα.

αν αγορασω ολη την μητρικη? ξερεις απο μαγαζια ετσι τυπου ebay και τετοια?θα μου βγει κανενα 100αρικο ενω για καινουργιο λαπτοπ θα χρειαστει πανω απο300.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι οι περισσότερες μητρικές που πουλάνε είναι επισκευασμένες με μικρή εγγύηση. Πολλά λεφτά και μπορεί να ξαναπάθει το ίδιο! Την gforce έχει κάρτα γραφικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...