Προς το περιεχόμενο

Razer Kraken 7.1 Review


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Razer είναι μια εταιρεία η οποία εξειδικεύεται, αποκλειστικά σχεδόν, στο να κατασκευάζει περιφερειακά για το αγοραστικό κοινό των gamers. Τα προϊόντα της, στο πλήθος τους, είναι σχεδιασμένα ειδικά με στόχο το gaming και η ποιότητα τους σε όλο το φάσμα τιμών βρίσκεται πάντα σε παρά πολύ υψηλά επίπεδα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Η προσοχή που δίνει στο σχεδιασμό των περιφερειακών της και η σταθερή υψηλή ποιότητα έχουν καταξιώσει τη Razer στο χώρο του gaming και ειδικά τα τελευταία χρόνια το όνομα της είναι από τα πλέον διαδεδομένα στο χώρο.

Σήμερα μας δίνεται η ευκαιρία να δοκιμάσουμε ένα προϊόν από μια κατηγορία που η Razer δίνει ιδιαίτερο βάρος. Αυτή δεν είναι άλλη από τα gaming ακουστικά (headset). Το headset που θα δοκιμάσουμε ονομάζεται Kraken 7.1 και το όνομα του είναι παρμένο από το γνωστό τέρας της σκανδιναβικής μυθολογίας. Προφανώς η Razer επέλεξε το συγκεκριμένο όνομα προκειμένου να δώσει έμφαση στην έντονη ηχητική εμπειρία την οποία μπορεί ο χρήστης του Kraken 7.1 να βιώσει, κατά τη διάρκεια του gaming. Μένει να δούμε τώρα, το πόσο έντονη είναι αυτή η εμπειρία στην πράξη, κάτι που θα αποκαλύψουν οι δοκιμές μας.

 

ef36d29274a08be22d4290e1a4367015.jpg

 

Το συγκεκριμένο headset έχει σχεδιαστεί ως προς την ηχητική του απόδοση, τη λειτουργικότητα αλλά και την εμφάνιση του με γνώμονα το gaming. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι οι λάτρεις του ήχου υψηλής πιστότητας και μεγάλης ακρίβειας αναπαραγωγής (π.χ αναπαραγωγή μιας studio ηχογράφησης), ίσως θα πρέπει να κοιτάξουν αλλού.

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Razer Kraken 7.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

η ποιότητα τους σε όλο το φάσμα τιμών βρίσκεται πάντα σε παρά πολύ υψηλά επίπεδα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Πες την αλήθεια τώρα... σε πληρώσανε για να το γράψεις αυτό...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την αλήθεια τώρα... σε πληρώσανε για να το γράψεις αυτό...

όχι τσάμπα θα το καμνε.... πλακα έχεις... σιγα μην καθόταν να γράφει αυτός τέτοια κείμενα τσάμπα τσαμπαντάν...  παρολαυτά ευχαριστούμε που μας ενημέρωσε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω τα πουλησα πανω στη βδομαδα?? Η ποιοτητα ηχου σιγουρα δεν ειναι αναλογη της τιμης αφου σε αυτα τα λεφτα υπαρχουν διαμαντια χωρις το ψευτοsurround...

 

Επισης, μια διευκρινηση...Οποιος σκεφτεται να παρει surround headset καλυτερα να τα δοκιμασει πρωτα αφου η συγκεκριμενη τεχνολογια δεν ειναι το ιδιο αντιληπτη σε ολα τα αυτια. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος φιλε τα εχω, και εχω να σου πω πως και τελεια ποιοτητα εχουν , και τελειο ηχο, και πολυ καλο surround (και το λεω εχοντας δοκιμασει διαφορα surround headset και ηχοσυστηματα). Επισης το μικρόφωνο ειναι τελειο, τι αλλο θελεις?

 

Υ.Σ. Το surround ελέγχεται απο το Razer Synapse 2.0 και μπορεις να το ρυθμισεις αναλογα με τις προτιμησεις σου!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω παντος φιλε τα εχω, και εχω να σου πω πως και τελεια ποιοτητα εχουν , και τελειο ηχο, και πολυ καλο surround (και το λεω εχοντας δοκιμασει διαφορα surround headset και ηχοσυστηματα). Επισης το μικρόφωνο ειναι τελειο, τι αλλο θελεις?

ξέχασες να γράψεις το "για τα λεφτά τους" κι ας είναι αποψή σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις,εγω τα θεωρω αψογα και απο θεμα ποιοτητας ηχου,εντασης αλλα και μπασου.Το virtual surround εγω το καταλαβαινω οταν παιζω παιχνιδια τυπου crysis και call of duty.Ειναι πολυ βολικα και πολυ ξεκουραστα.Τα εχω κανα 6μηνο και δεν μου εχουν εμφανισει κανενα προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την αλήθεια τώρα... σε πληρώσανε για να το γράψεις αυτό...

Ανάλογα τι θεωρείται ανταγωνισμός.... :P Και γω τώρα που το ξαναβλέπω διαβάζω για θέματα με την ποιότητα/αξιοπιστία. Με ότι είχε περάσει από τα χέρια μου έως τώρα είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος πάντως

 

Το surround μια χαρά δουλεύει.Τουλάχιστον εγώ το βρήκα παραπάνω από ικανοποιητικό. Μην το απορρίπτετε χωρίς δοκιμή

 

Θα θελα να ακούσω τα Kraken Pro. Από όσο είδα για όλο το ηχητικό αποτέλεσμα κατά κύριο λόγο υπεύθυνο είναι το λογισμικό και η ενσωματωμένη κάρτα ήχου. Δεν είναι εύκολο να κρίνεις τους οδηγούς έτσι. Για gaming και γενική χρήση θεωρώ πάντως το τελικό αποτέλεσμα είναι ότι χρειάζεται

 

Μπράβο Γιάννη και σιδεροκέφαλος! Καλωσήρθες στο δύσκολο χώρο του reviewing και εύχομαι καλή συνέχεια! 

Ευχαριστώ πολύ Άρη και για όλη τη βοήθεια γενικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βολευουν παρα πολυ τα συγκεκριμενα. Πολυ δυνατος ηχος και πολυ καλη απομονωση ηχου. Τα συνιστω σε οσους θελουν να δωσουν 100 ευρω για USB Headset.

Επομενη εναλλακτικη το RIG της Plantronics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιότητα ήχου η Razer + πράσινα λεντάκια σε ακουστηκά...αχχ τι άλλο θα δούμε...

 

Για 15χρόνο CODόπαιδο μια χαρά είναι 

Ακριβώς. Τα 15χρόνα ή 30χρόνα CODπαιδα ή CSπαιδα είναι χαρακτηριστικό κομμάτι του κοινού που απευθύνεται το συγκεκριμένο headset. Έχει ξεκαθαριστεί από την αρχή αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...