Προς το περιεχόμενο

Ετοιμάζει το OneWatch η εταιρεία OnePlus;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι φαίνεται, η εταιρεία OnePlus σχεδιάζει να κυκλοφορήσει σύντομα το πρώτο της smartwatch, το οποίο θα έχει την ονομασία OneWatch.Ένα στιγμιότυπο από την ιστοσελίδα του προϊόντος έκανε πρόσφατα την εμφάνιση του στο Internet, μαζί με μερικά σκίτσα που αποκαλύπτουν ορισμένα στοιχεία για το OneWatch. Σύμφωνα με τα σκίτσα, το έξυπνο ρολόϊ της OnePlus θα διαθέτει κάσα από τιτάνιο, OLED οθόνη με προστασία από κρύσταλλο ζαφείρι, θα υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση Qi καθώς και... κυρτή μπαταρία που είναι ενσωματωματωμένη στο δερμάτινο λουράκι.

 

Αν αληθεύουν τα παραπάνω, έχουμε αναμφισβήτητα να κάνουμε με μία εντυπωσιακή συσκευή. Για την ώρα παραμένουν άγνωστες λεπτομέρειες όπως η ανάλυση της οθόνης, το chipset ή ακόμα και η πλατφόρμα. Λογικά, περιμένουμε να βασίζεται στο Android Wear της Google.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μετράμε τις ώρες / μέρες / βδομάδες / μήνες μέχρι την αποστολή του One κινητού :).

 

Ωραίο πάντως φαίνεται και η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα πέρα του Motorola δεν έχουμε δει όμορφα, πολυτελή smart watches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα θα κανουν το μπαμ τα smart watchs και θα τρεξουν ολοι να αγορασουν, φτηνα ακριβα λανσαρουν καινουργια μοδα. Δημιουργουν μια καινουργια καταναλωτικη αναγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δεν μου αρεσουν. 200€ για πεταμα μππρει και παραπανω. Δεν κανουν τιποτα το σπουδαια. Οκ. Εχουν μπορει εφαρμογες κλπ αλλα δεν με συμφερουν σε τετοια τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δεν μου αρεσουν. 200€ για πεταμα μππρει και παραπανω. Δεν κανουν τιποτα το σπουδαια. Οκ. Εχουν μπορει εφαρμογες κλπ αλλα δεν με συμφερουν σε τετοια τιμη.

 

Λάθος σκεπτικό. Δηλαδή αυτοί που δίνουν χιλιάρικα για Rolex, Omega κλπ που δεν είναι καν smartwatches είναι χαζοί;

 

Είναι κόσμημα. Εγώ προσωπικά πάνω που ήμουν στις σκέψεις να ψαχτώ για ρολόι, σκάσαν τα smartwatches. Και λέω τώρα ευκαιρία να πάρω κάτι που μου αρέσει, που να είναι μουράτο, και να έχω και κάποιες μικροεφαρμογές. Ανυπομονώ ακόμα για το Moto 360.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν καταφερε να ανταπεξελθει με την παραγωγη και διαθεση του κινητου της (invite system ) ετοιμαζει και smartwatch , για ποιο λογο να ασχοληθεις τεσπα περι ορεξεως ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα smartwatch οταν ολοι μα ολοι οι υποψηφιοι πελατες εχουν smartphone και χρειαζονται smatphone για να δουλεψουν ειναι εξ ορισμου αχρηστα. 

 

ο μονος λογος να αγορασεις ειναι για το εφε του να φορας κατι σαν βραχιολι αλλα μοδα ηταν κ περασε για μενα. πλεον λιγος κοσμος φοραει ρολογια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα θα ηθελα να μαθω αν μπορει να το προμηθευτει κανεις στην Ελλαδα κατευθειαν απο το οfficial καταστημα  (οχι κινεζικα οnline καταστηματα ) γιατι το κινητο και να καταφερεις να αποκτησεις ενα invite Ελλαδα δεν στελνει η εταιρεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...