Προς το περιεχόμενο

ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ΕΣΠΡΕΣΣΟ ARIELLI KM-130BS 36.95 € @eshop


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτος απο εσπρεσο κανει και καπουτσινο?

Έχει ακροφυσιο για αφρογαλα.

 

 

Πάντως στο crazy Sundays έχει αυτήν:

http://www.e-shop.gr/kafetiera-espresso-arielli-km-170bs-p-HAP.105210?sid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο πως καθαριζεται μηχανη εσπρεσσο απο τα αλατα?Εχει το λιντλ ταμπλετες και αν ναι ποιες ειναι αυτες?

 

Μαγειρικη Σοδα (εχω ακουσει οτι υπαρχει και Σοδα Καθαρισμου, αλλα δεν εχω βρει ποτε) ή Ξυνό (Κιτρικο Οξυ)

Και τα 2 τα βρισκεις σε οποιοδηποτε σουπερμαρκετ, στα μπαχαρικα

Γεμιζεις το δοχειο νερου, βαζεις μεσα το παραπανω "καθαριστικο" και βαζεις την μηχανη σε λειτουργια μεχρι να τελειωσει το νερο

Μετα ξαναγεμιζεις το δοχειο και επαναλμβανεις την διαδικασια 2 φορες για να ξεπλυθει καλα (εγω οταν βαριεμαι την κανω μια γιατι ετσι και αλλιως την καθαριζω καθε 2 μηνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθαρισμό καλύτερα πάρτε κιτρικό οξύ. Πιο φθηνό είναι αν το αγοράσετε σε φαρμακείο παρά από το σούπερ!

 

Υπάρχει συσκευασία 100gr και του 1kg, με τη δεύτερη να συμφέρει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη Dolce Gusto και γενικότερα τις καψουλομηχανές κάνει καλυτερο καφέ?

Έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει?

 

Η διαφορά στην τιμή (κάψουλας - χύμα/αλεσμένου) είναι πολύ μεγάλη και το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το μοντέλο που τρέχει στο crazysundays..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχολιόμουν χρόνια με τις μηχανές, μιάς και πρό 10ετίας εργαζόμουν στην nestle

μπορώ να πώ ότι για κάποιον που δεν είναι ψείρας, η συγκεκριμένη μηχανή είναι διαμαντάκι!

χωρίς πολλά πολλά βγάζει πολύ γεμάτο καιμάκι αν και όπως προείπε ο keysmith υπάρχει μία μυρωδιά πλαστικούρας που αν και με την καθημερινή χρήση εξασθενεί, πάλι είναι κομματάκι αντιληπτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λέτε για τον καθαρισμό με το κιτρικό οξύ ισχύει και για τις καψουλομηχανες nespresso για παραδειγμα ? ή παίζει να τη χαλάσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχολιόμουν χρόνια με τις μηχανές, μιάς και πρό 10ετίας εργαζόμουν στην nestle

μπορώ να πώ ότι για κάποιον που δεν είναι ψείρας, η συγκεκριμένη μηχανή είναι διαμαντάκι!

χωρίς πολλά πολλά βγάζει πολύ γεμάτο καιμάκι αν και όπως προείπε ο keysmith υπάρχει μία μυρωδιά πλαστικούρας που αν και με την καθημερινή χρήση εξασθενεί, πάλι είναι κομματάκι αντιληπτή!

Εχετε δοκιμάσει κάποιο καθαριστικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ναί φίλε μου.

την έχω απο πέρσι το φθινόπωρο (απο μία παρόμοια προσφορά στα 30κάτι €) και όλο το χειμώνα σχεδόν καθημερινά έφτιαχνα καπουτσίνο με εξαίρεση τους τελευταίους ζεστούς μήνες που βγάζω εσπρεσάκια για freddo

της έχω κάνει 2 φορές καθάρισμα με επόμενο άδειασμα της δεξαμενής τουλάχιστον 3 φορές.

μπορεί να έχει μειωθεί αισθητά η πλαστικίλα αλλά πάλι την καταλαβαίνεις και μιλάω στον καφέ και όχι σε κάποιο νερό που θα ζεστάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο καλη απο τς δυο ποια ειναι ρε παιδια γιατι παρειγγηλα αυτη απο το newsletter δεν την ειχα δει αυτη

 

130 vs 170

η μονη διαφορα που εντοπισα ειναι αυτη 

Warming metallic plate for coffee cups pre-heating υπερ της 170 οποτε λογικα ειναι καλυτερη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή 36,95 (απο 55) ειναι σωστή και μια χαρά τα λεει ο ts. 

 

Απλώς πρέπει ΠΡΩΤΑ να πάτε στη σελίδα του newsletter 

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-140725.html

 

να κάνετε κλικ στην καφετιερα και θα σας δώσει την τιμή 36,95

 

Μια χαρά ΔΕΝ τα λέει ο TS. Όπως έχει ήδη υποδειχθεί αμέτρητες φορές, έπρεπε να δώσει το σωστό απευθείας link:

 

http://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=140725519682ah5nbppt628njh

 

Επίσης, έχει ήδη αναφερθεί ότι εάν θέλετε να βρείτε οποιοδήποτε newsletter του e-shop.gr, μπορείτε να το εντοπίσετε με ελάχιστες δοκιμές, αντικαθιστώντας σε ένα οποιοδήποτε link προηγούμενου newsletter την υπάρχουσα ημερομηνία με πιο πρόσφατες ημερομηνίες.

 

Έγκυρο link newsletter: http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-140725.html

 

Για παράδειγμα, στο παραπάνω link αλλάζετε την ημερομηνία 140725 (25 Ιουλίου 2014) με 140726, 140727, 140728, 140729, 140730, 140731, 140801, 140802, 140803, 140804, 140805, 140806 κ.ο.κ. μέχρι να εντοπίσετε το έγκυρο link του επόμενου newsletter, το οποίο όπως προκύπτει στη συγκεκριμένη περίπτωση αντιστοιχεί στην ημερομηνία 140805 (05 Αυγούστου 2014).

 

Έγκυρο link newsletter: http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-140805.html

 

Επισυνάπτω για παράδειγμα τα δοκιμαστικά link 01 Ιουλίου 2014 - 06 Αυγούστου 2014, τα οποία προφανώς έχω δημιουργήσει αυτοματοποιημένα και όχι χειρωνακτικά.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο πως καθαριζεται μηχανη εσπρεσσο απο τα αλατα?Εχει το λιντλ ταμπλετες και αν ναι ποιες ειναι αυτες?

Δεν είμαι ειδικός, αλλα ναι στο lidl (και αλλού φαντάζομαι) έχει ταμπλέτες με 1-2€ που είναι για καθαρισμό αλάτων σε καφετιέρες, εσπρεσιέρες, βραστήρες κτλ. Ενα μικρό μπλέ κουτάκι είναι και έχει μέσα μερικές ταμπλέτες (αναβράζουσες ένα πράγμα).

Τοποθετείς την ταμπλέτα σε μισο λίτρο νερό (όσο λέει στις οδηγίες) που έχεις βάλει στο δοχείο νερού. Μετά λειτουργείς την καφετιέρα χωρίς καφέ μέχρι να αδειάσει το νερό. Κατόπιν αλλάζεις το νερό 2-3 φορές και ξαναλειτουργείς την καφετιέρα χωρίς καφέ επίσης (και χωρίς ταμπλέτα) για να ξεπλυθεί από το "χημικό".

Νομίζω γίνεται και με ξύδι η ίδια διαδικασία αλλα οι ταμπλέτες δείχνουν πιο επαγγελματικές. 

 

Με την "πλαστικούρα" τι κάνουμε; Και ναι όπως ειπώθηκε περνάει και στο καφέ απλά δεν είναι τόσο έντονο. Εγώ απλά αλλάζω το νερό πριν κάθε χρήση αλλα δεν πρέπει να είναι μόνο ο κάδος νερού που συμβάλει στο φαινόμενο αλλα γενικότερα ο μηχανισμός. Δεν έχω εμπειρία από άλλες καφετιέρες και δεν ξέρω αν είναι "φυσιολογικό" ή "αποδεκτό".  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...