Προς το περιεχόμενο

Action Camera SJ4000 a με mounts 59.13 ευρω


dim_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για υποβρύχια φωτογραφία αξίζει? Γιατί ετοιμαζόμουν να πάρω την Panasonic FT-5 στα 260 ευρώ, οπότε οποιαδήποτε άποψη θα εκτιμηθεί πολύ, τεράστια διαφορά τιμής!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 777
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για υποβρύχια φωτογραφία αξίζει? Γιατί ετοιμαζόμουν να πάρω την Panasonic FT-5 στα 260 ευρώ, οπότε οποιαδήποτε άποψη θα εκτιμηθεί πολύ, τεράστια διαφορά τιμής!

άλλο στιλ.. η μία (pana) έχει οθόνη και ζουμ φακό η άλλη είναι μικρή δεν εχει οθόνη αλλά έχει υπερευρυγώνιο σταθερό και φωτεινό φακό. 

Είναι ειδική κατηγορία οι action cams (έχουν αυτό το υπερευρυγώνιο ως χαρακτηριστικό). Δες utube να το κατανοήσεις ως consept. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ζοομ σε αυτη τη κατηγορια νομιζω οτι δεν προσφερει τιποτα κυριως σε βιντεο γρηγορης κυλησης σερφ σκι σανιδα

 

καλο ευρυγωνιο και φωτεινοτητα συν σταθεροποιητη στο βιντεο ειναι τα βασικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__62530__Turnigy_HD_ActionCam_1080P_Full_HD_Video_Camera_w_Waterproof_Case.html

 

Aξιόπιστο μαγαζί μοντελισμού,εχω αγοράσει δεκάδες φορές πράγματα.ΕΙναι η ίδια κάμερα απλά η hobbyking βαζει στα προιοντα της δικό της brand name

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Είμαι και εγώ στο ψάξιμο... αν και πέρασε το καλοκαιρι... )

ένα από το ποιό αξιοπιστα site για αγορά είναι αυτό...

http://www.foxoffer.com/

Εισαι σίγουρος ότι είναι 100% original..

 

Την απλή την έχει περίπου 67 ευρώ και με αγόρα δίνει προσφορά εχτρα μπατταρία με 4$...

 

Αν δεν βιάζεστε βγαίνει αυτές τις μέρες η ίδια με υποστίριξη WIFI.....

http://www.foxoffer.com/sjcam-sj4000-wifi-1080p-full-hd-action-camera-sport-dvr-p-763.html#.U-xdteOSzcs

 

Official release of wifi version

http://www.sjcam.com/en/home/27-sj4000-wifi-1080p-full-hd-action-camera-sport-dvr.html

 

Android Application Just Released

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.jght.sjcam

 

About the SJ4000 Action Camera Original and Copy Version

http://www.foxoffer.com/blog/2014/08/06/about-the-sj4000-action-camera-original-and-copy-version/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για fullhd εγγραφη τι καρτα να παρω? Πραφανως class10 αλλα 16 ή 32gb?

 

Αν μπορει ας απαντησει ο φιλος που την εχει ποσα mb βγαινει το λεπτο σε 1080 30fps

Με τη 16αρα, στις ρυθμίσεις που θέλεις, θα βγάζει οριακά τα 90 λεπτά εγγραφής που διαρκεί και η μπαταρία της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερουσα προταση σε αυτα τα λεφτα,αλλα ως εκει.

Την ψηνω,αλλα απλα για να θεσουμε τα πραγματα στην σωστη τους βαση,ουτε καν τιθεται θεμα συγκρισης με την

gopro.

Πολυ,ΠΑΡΑ πολυ "τεχνητο" sharpening ,πολυ κοντραστ,κακο bitrate και γενικα το codec δεν φαινεται να την πολυπαλευει,δεν γραφει πολυ καλα απο οσο βλεπω σε συνθηκες πλην μετριου κοντραστ (συννεφια που ειναι βολικοτατη για αυτες τις καμερες),απο ποιοτητα εικονας καμια σχεση με την gopro ακομα και την προηγουμενη.

Επισης δεν ξερω πως τα παει στο λιγο φως, ακομα ψαχνω κλιπακια,αλλα αν υπαρχει online κανενα κλιπακι αμονταριστο θα ηθελα να το κατεβασω για να τσεκαρω καποια πραγματακια.Αν ξερετε κατι σφυριχτε.

 

Παντως για 60 ευρω πχ η καμερα σκοτωνει για να παρεις υλικο για ενθυμιο, ασε που δεν την λυπασαι καθολου να την δεσεις οπου σου κανει κεφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν είναι πάντα αν αξίζει για τα Χ ευρώ που κάνει μια φωτογραφική, αλλά αν αξίζει για αυτό που θέλεις. 

 

Προσωπικά δεν θα αγόραζα φωτογραφική για Χ ευρώ αν πρώτα αυτό που μου έδινε δεν με ικανοποιούσε για τις ανάγκες μου. Ο σωστός τρόπος επιλογής είναι, βρίσκω τι με ικανοποιεί και μετά κοιτάω τις τιμές. 

 

Καμια φορά οι μισές δουλειές αυξάνουν το κόστος. Αγοράζεις κάτι "οικονομικό" (πχ φτηνό ταμπλετ 60€) μόνο για να διαπιστώσεις ότι ήθελες ένα καλύτερο (οπότε και το αγοράζεις με την δεύτερη).

 

Δεν ξέρω για την εν λόγω μηχανή, μπορεί να είναι καλή ή κακή απλά διατυπώνω μια λογική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη 16αρα, στις ρυθμίσεις που θέλεις, θα βγάζει οριακά τα 90 λεπτά εγγραφής που διαρκεί και η μπαταρία της

 

Με χαμηλότερη ανάλυση, μπορεί η μπαταρία να κρατήσει περισσότερο ?

 

Εχει μήπως δοκιμάσει κανείς να βάλει μία σταθερά στο αυτοκίνητο ?

(μπορεί να πάρει ρεύμα, ή να αρχίζει/κλείνει αυτόματα με την μηχανή με κάποιο τρόπο ? ή καμία άλλη πρόταση για τέτοια κάμερα/λύση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dashboard camera μπορεις να βρεις και στα 2 παραπανω eshop που ποσταραν τα παιδια

το θεμα ειναι για τι χρηση την θελεις...

οι περισσοτεροι που την χρησιμοποιουν, ειδικα στο εξωτερικο, την εχουν για καταγραφη ατυχηματων μιας και ειχαν μεγαλο προβλημα με στημενα ατυχηματα κτλ

αν την θες για να γραφεις πχ γυρους σε πιστα ή ειδικες διαδρομες τοτε η συγκεκριμενη σου κανει μια χαρα...στην χειροτερη τσιμπας και μια εξτρα μπαταρια και ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα δεν είναι πάντα αν αξίζει για τα Χ ευρώ που κάνει μια φωτογραφική, αλλά αν αξίζει για αυτό που θέλεις.

 

Προσωπικά δεν θα αγόραζα φωτογραφική για Χ ευρώ αν πρώτα αυτό που μου έδινε δεν με ικανοποιούσε για τις ανάγκες μου. Ο σωστός τρόπος επιλογής είναι, βρίσκω τι με ικανοποιεί και μετά κοιτάω τις τιμές.

 

Καμια φορά οι μισές δουλειές αυξάνουν το κόστος. Αγοράζεις κάτι "οικονομικό" (πχ φτηνό ταμπλετ 60€) μόνο για να διαπιστώσεις ότι ήθελες ένα καλύτερο (οπότε και το αγοράζεις με την δεύτερη).

 

Δεν ξέρω για την εν λόγω μηχανή, μπορεί να είναι καλή ή κακή απλά διατυπώνω μια λογική.

Απλα προσωπικα παντα την βρισκω καλυτερη απο την βασικη σειρα της Hero 3 μονο και μονο για το θεϊκο vfm. Ουτως ή αλλως αν δεννεισαι επαγγελματιας των xtreme sports θα την δουλευεις μια στο τοσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dashboard camera μπορεις να βρεις και στα 2 παραπανω eshop που ποσταραν τα παιδια

οι περισσοτεροι που την χρησιμοποιουν, ειδικα στο εξωτερικο, την εχουν για καταγραφη ατυχηματων μιας και ειχαν μεγαλο προβλημα με στημενα ατυχηματα κτλ

 

Για αυτό το λόγο τη θέλω, όχι τα στημένα, αλλά έχει φοβηθεί το μάτι μου με αυτά που βλέπω να γίνονται στους δρόμους... όλο και χειρότερα, ο καθένας κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι... ΚΟΚ δεν υπάρχει...

 

ΟΚ ευχαριστώ, θα ψάξω στο site. Αν ωστόσο κάποιος έχει εμπειρία με κάποια συγκεκριμένη, please advise!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την χρησιμοποιώ και για incar εγγραφές. Έχει car mode στις ρυθμίσεις. Ταιριάζει οποιαδήποτε βεντούζα με βίδα για κάμερα. Επίσης για όλη τη μπαταρία θες μια 16gb και να είναι καλύτερα class 10. Τραβάει 140-150mb το λεπτό. Για κάτω απ'το νερό παιδιά δεν το συζητάω καν. Τύφλα να'χουν οι επαγγελματικές! Και το βράδυ αρκετά καλή λήψη αρκεί να υπάρχει λίγο φως, όχι πίσσα σκοτάδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...