Προς το περιεχόμενο

Σε ποιους χωρους στην Αθηνα μπορώ να καθησω και να δουλεψω (με λαπτοπ)?


kostasb82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Starbucks, όπως τα αμερικανάκια λολ

εαν εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις ευχαριστως να το ακουσουμε :-)  εαν οχι..  B)

Εκεί σε αφήνουν να μείνεις όση ώρα θέλεις ή χρεώνουν τον χώρο ας πούμε? Δηλαδή πας με ένα καφέ και κάθεσαι όλη μέρα? Δεν είναι κάπως αυτό?

δεν ερχονται να παρουν παραγγελια. απλα περνας απο το ταμειο αν θες να παρεις κατι και μετα πηγαινεις και καθεσαι οπου θες.εχει wi-fi και πριζες σχεδον στο καθε τραπεζι οποτε κομπλε :-)  ουτε που σε ενοχλει κανενας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας και κάθεσαι όσες ώρες γουστάρεις. Με έναν καφέ, έναν χυμό ή και τίποτα.

 

 

εαν εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις ευχαριστως να το ακουσουμε :-)  εαν οχι..  B)

δεν ερχονται να παρουν παραγγελια. απλα περνας απο το ταμειο αν θες να παρεις κατι και μετα πηγαινεις και καθεσαι οπου θες.εχει wi-fi και πριζες σχεδον στο καθε τραπεζι οποτε κομπλε :-)  ουτε που σε ενοχλει κανενας.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :-)  Δε θα ένιωθα τόσο άνετα νομίζω να καθίσω πολλές ώρες ή θα έπαιρνα κάθε 1-2 ώρες και από κάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε, ξεκόλλα. Χαλαρά λέμε. Μπορείς να έχεις και μαζί σου κανα σνακ/νεράκι αν γουστάρεις. Δεν σε ελέγχει κανείς, δεν έχει σερβιτόρους κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις ευχαριστως να το ακουσουμε :-)  εαν οχι..  B)

 

εξαρτάται το είδος δουλειάς και πόσα περίπου Data χρειάζονται. στα Starbucks γίνεται κλασσικά χαμός (αυτήν την περίοδο όχι μιας και ο Αύγουστος είναι για "τα μπάνια του λαού") και δεν βγάζεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

 

 

Όχι ρε, ξεκόλλα. Χαλαρά λέμε. Μπορείς να έχεις και μαζί σου κανα σνακ/νεράκι αν γουστάρεις. Δεν σε ελέγχει κανείς, δεν έχει σερβιτόρους κλπ.

οντως δε σε ελεγχουν απλα για την ιστορια να αναφερω πως σε χωρους εστιασης δεν επιτρεπεται να καταναλωνονται τροφημα και ποτα που δεν εχουν προελθει απο το καταστημα κυριως για φορολογικους λογους.

 

 

end off topic :P

 

PowerGenerator ο μονος λογος για να μην πας starbucks ειναι αφενος οι υψηλες τιμες (που ομως δε σε αναγκαζει κανεις να παρεις κατι και αν θυμαμαι καλα εχει και βυσσιναδα 1.5ευρω αν θες απλα να παρει κατι οποτε δε χρειαζεται να ξηλωθεις) και αφετερου καποιος που θελει αποκλειστικα να διαβασει και οχι να συνδιασει μαζι με βολτα και το διαβασμα κλπ θα παει στην ιπποκρατους στο καποδιστριακο που εχει φοβερο αναγνωστηριο(απλα δε γνωριζω για wi-fi) στον 2ο και στον 4ο οπως προαναφερθηκε και οχι τοσο starbucks. αλλα κατα τ'αλλα δε νομιζω οτι ο λογος για να μην πας ειναι ο "χαμος" γιατι εγω μια χαρα εβρισκα να κατσω στο starbucks στο Πανεπιστημιο (σε περιοδο εξεταστικης κι ολας :P ) .και να αναφερω οτι οσοι καθονται εκει σεβονται οτι εσυ θες να διαβασεις και κανουν φοβερη ησυχια.Βασικα ολοι διαβαζουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άλλος πολύ σοβαρός λόγος να μη πας στα starbucks είναι ότι δεν έχουν "κανονικούς" καφέδες! (τουλάχιστον την τελευταία φορά που μπήκα σε ένα πριν 7-8 χρόνια :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας άλλος πολύ σοβαρός λόγος να μη πας στα starbucks είναι ότι δεν έχουν "κανονικούς" καφέδες! (τουλάχιστον την τελευταία φορά που μπήκα σε ένα πριν 7-8 χρόνια :-) )

αχ ανοιγεις τωρα συζητηση και δε μπορω να αντισταθω :P 

πηγε μια φιλη starbucks και ζηταει ελληνικο και της λεει η ταμιας "εμ.. να σου πω.. σιγουρα θες ελληνικο? μηπως να σου φτιαξουμε τιποτα αλλο? γιατι ο ελληνικος που εχουμε γινεται λασπη και μας τον γυρνανε ολοι πισω!!!" ΑΚΟΥ ΔΩ!!!

τελικα δεν πηρε ελληνικο για να μου πει εντυπωσεις :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, πιστεύω μπορεί ν'αντέξει όποιος πάει και να μην πιει μια φορά ελληνικό καφέ.

Υπάρχουν εσπρεσοκαπουτσινολάτε κλπ για να διαλέξει. Και χυμοί, τσάγια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ όχι ελληνικό (μόνο σπίτι πίνω σε στιγμές απελπισίας :P ) αλλά θυμάμαι ότι όλα είναι σε στυλ ρόφημα. Εγώ πίνω μόνο εσπρέσο ή νες (ζεστούς ή κρύους) σκέτους γιατί δε μπορώ τίποτα άλλο μέσα στον καφέ και δεν με είχε βολέψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πηγε μια φιλη starbucks και ζηταει ελληνικο και της λεει η ταμιας "εμ.. να σου πω.. σιγουρα θες ελληνικο? μηπως να σου φτιαξουμε τιποτα αλλο? γιατι ο ελληνικος που εχουμε γινεται λασπη και μας τον γυρνανε ολοι πισω!!!" ΑΚΟΥ ΔΩ!!!

τελικα δεν πηρε ελληνικο για να μου πει εντυπωσεις :P

 

 

Mεγάλο προσόν το γνώθι σαυτόν.  :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη λεμε ότι να ναι, ο καφές φίλτρου των starbacks είναι πάντα καλός. Χωρίς να ειμαι κανα φανατικός, έχω πάει σε starbucks από την Taiwan και τις μπαχάμες μέχρι την Ταϊλάνδη και την πανεπιστημίου και εκτιμώ ιδιαίτερα που ο καφές διαφέρει ανάλογα με το που βρίσκεται το κατάστημα. Πιο κοντά στη γεύση μου είναι ο τύπος "Sumatra". Σπάνια πίνω οτιδήποτε διαφορετικό από black coffee, επομένως δεν έχω αποκρυσταλλωμένη άποψη για αυτά τα γιαούρτια με εσάνς καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη λεμε ότι να ναι, ο καφές φίλτρου των starbacks είναι πάντα καλός. Χωρίς να ειμαι κανα φανατικός, έχω πάει σε starbucks από την Taiwan και τις μπαχάμες μέχρι την Ταϊλάνδη και την πανεπιστημίου και εκτιμώ ιδιαίτερα που ο καφές διαφέρει ανάλογα με το που βρίσκεται το κατάστημα. Πιο κοντά στη γεύση μου είναι ο τύπος "Sumatra". 

τον έχουν σκέτο ή τον κάνουν κι αυτό σαν πάστα? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...