Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν συνδρομή LastPass Premium ενός έτους


m0rpheusgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα να σας 'φτιαξω' τωρα!

 

Προσθεστε αμεσα/αβαδιστα/αμετανοητα επιπλεον 6 μηνες premium στον λογαριασμο σας στο lastpass, κανοντας κλικ Link.png Site: ΕΔΩ!

 

(Να ειστε συνδεδεμενοι στο lastpass. Promo απο https://lastpass.com/hbpromo.php?n=Anything+Digital&h=5dd24d69aa15ff0dc6d3f3aae0c4429a176cacc9de28ac13b02d79714f0c6b4c)

 

Λειτουργει αθροιστικα στην προηγουμενη προσφορα!

Με αυτα και με αυτα σημερα, φθασαμε τους 18 μηνες, η συνδρομη ληγει στις 25/Φεβ/2016 B)

Expired μαγκες.

 

 

Για οσους θελουν κατι παραπανω, ισχυει το referral προγραμμα του lastpass, που δινει 1 μηνα για καθε referral μεχρι 24 μηνες.

 

Και για τους φοιτητες με email .edu ακομη 6 μηνες δωρεαν: https://lastpass.com/edupromo.php

 

---

 

Sticky Password Pro

 

Αν παλι δεν σας αρεσουν τα online και προτιματε local παραδοσιακα, ενα απο τα καλυτερα προγραμματα σε προσφορα για 1 χρονο δωρεαν ειναι το Sticky Password Pro 7.0: http://www.stickypassword.com/cs/chip2014

(ειναι στα τσεχικα το promo, καντε translate)

 

Παιζει ακομη και το παλιο promo της εκδοσης 6 απο το chip.de: http://www.stickypassword.com/chip2014

(νομιζω η παλια εκδοση δεν εχει περιορισμο 1 ετους χρησης, δεν ειμαι σιγουρος).

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, ισα το προλαβα, το πηρα κανα μισαωρο πριν γραψω το κατεβατο εδω, μαλλον το κατεβασαν λογω της μαζικης ανταποκρισης της προσφορας του appsumo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον η προσφορά ισχύει μόνο για καινούργιους λογαριασμούς.Καλύτερα να γραφτεί και στο πρώτο ποστ ή στο τίτλο.

 

 

 

 

** Hey all, I'm really sorry. Due to overwhelming demand, this deal is now only available to NEW LastPass customers. I know this sucks but I'll do my best to make it up to you. Love y'all. **

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ χρησιμοποιώ το KeePassX?

  

Και εγω το keepassx δουλευω.

Βολευει γιατι το εχω σε windows, linux και τηλεφωνο.

Όταν το εχεις σε διαφορετικες συσκευές υπάρχει τροπος να συγχρονίζουν οι βάσεις δεδομένων με τα passwords; Γιατί είναι μεν ασφαλεστερο και εχεις τον απόλυτο έλεγχο και χρησιμοποιείς open source αλλά τι γίνεται αν το εχεις σε μια συσκευή και την χασεις; Πως συγχρονίζουν πολλές συσκευές; Τι κανεις αν χρειαστείς κάποιο password και δεν εχεις μαζι συσκευή με τον password manager; Όλα τα παραπανω με λυσεις τύπου lastpass είναι λυμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

Όταν το εχεις σε διαφορετικες συσκευές υπάρχει τροπος να συγχρονίζουν οι βάσεις δεδομένων με τα passwords; Γιατί είναι μεν ασφαλεστερο και εχεις τον απόλυτο έλεγχο και χρησιμοποιείς open source αλλά τι γίνεται αν το εχεις σε μια συσκευή και την χασεις; Πως συγχρονίζουν πολλές συσκευές; Τι κανεις αν χρειαστείς κάποιο password και δεν εχεις μαζι συσκευή με τον password manager; Όλα τα παραπανω με λυσεις τύπου lastpass είναι λυμένα.

 

Για συγχρονισμο, ανεβαζεις την βαση δεδομενων στο dropbox ή αλλη παρομοια υπηρεσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συγχρονισμο, ανεβαζεις την βαση δεδομενων στο dropbox ή αλλη παρομοια υπηρεσια.

OK αλλά αν κανεις αλλαγές μια απο την μια συσκευή και μια απο την αλλη χωρίς να εχεις κανει ενδιάμεσο συγχρονισμό τι γίνεται; Αν ανεβάσεις βαση απο συσκευή που δεν έχει τα τελευταια passwords τι γίνεται; Καταλαβαινει τι εχει προσθαφαιρεθει και διατηρειται σωστη η βαση; Και τέλος δεν είναι μπελάς κάθε φορά που αλλάζεις η πρόσθετεις ενα password να πρεπει να κανεις χειροκίνητο backup και συγχρονισμό σε περισσότερες απο μια συσκευές;

 

Η ομορφιά και λειτουργικότητα λύσεων όπως το lastpass έγκειται ακριβως εκεί. Δεν χρειαζεται να κανεις τίποτα. Πας σε εναν φιλο η ενα ίντερνετ καφέ κανεις login και βλέπεις η προσθαφαιρεις οτι θες χωρίς να χρειαστεί να κανεις τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK αλλά αν κανεις αλλαγές μια απο την μια συσκευή και μια απο την αλλη χωρίς να εχεις κανει ενδιάμεσο συγχρονισμό τι γίνεται; Αν ανεβάσεις βαση απο συσκευή που δεν έχει τα τελευταια passwords τι γίνεται; Καταλαβαινει τι εχει προσθαφαιρεθει και διατηρειται σωστη η βαση; Και τέλος δεν είναι μπελάς κάθε φορά που αλλάζεις η πρόσθετεις ενα password να πρεπει να κανεις χειροκίνητο backup και συγχρονισμό σε περισσότερες απο μια συσκευές;

 

Η ομορφιά και λειτουργικότητα λύσεων όπως το lastpass έγκειται ακριβως εκεί. Δεν χρειαζεται να κανεις τίποτα. Πας σε εναν φιλο η ενα ίντερνετ καφέ κανεις login και βλέπεις η προσθαφαιρεις οτι θες χωρίς να χρειαστεί να κανεις τίποτα άλλο.

 

Μία είναι η βάση, την έχεις μόνιμα στο dropbox και έπειτα από κάθε αλλαγή συγχρονίζει μόνη της σε όλες τις συσκευές (που έχεις και το dropbox, προφανώς). Το KeePassX μάλιστα έχει και επιλογή να αποθηκεύει αυτόματα την κάθε αλλαγή, επομένως, δεν χρειάζεται ούτε το "save" να πατήσεις!

 

Το πλεονέκτημα του LastPass έγκειται στη δεύτερη παράγραφό σου αλλά και πάλι αφορά χρήστες που δεν έχουν θέμα να διαχειρίζονται τους κωδικούς τους σε τρίτους υπολογιστές, κάτι που αρκετός κόσμος αποφεύγει (και καλά κάνει).

 

1+ χρόνο χρησιμοποιούσα το LastPass και ο λόγος που άλλαξα ήταν γιατί ήθελα να έχω σε τοπικό αρχείο τους κωδικούς μου και κυρίως γιατί για την mobile έκδοση ήθελε συνδρομή. Δεν το μετάνιωσα και έχω και το κεφάλι μου πιο ήσυχο (δεν το συγχρονίζω με dropbox, προσωπικά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία είναι η βάση, την έχεις μόνιμα στο dropbox και έπειτα από κάθε αλλαγή συγχρονίζει μόνη της σε όλες τις συσκευές (που έχεις και το dropbox, προφανώς). Το KeePassX μάλιστα έχει και επιλογή να αποθηκεύει αυτόματα την κάθε αλλαγή, επομένως, δεν χρειάζεται ούτε το "save" να πατήσεις!

 

Το πλεονέκτημα του LastPass έγκειται στη δεύτερη παράγραφό σου αλλά και πάλι αφορά χρήστες που δεν έχουν θέμα να διαχειρίζονται τους κωδικούς τους σε τρίτους υπολογιστές, κάτι που αρκετός κόσμος αποφεύγει (και καλά κάνει).

 

1+ χρόνο χρησιμοποιούσα το LastPass και ο λόγος που άλλαξα ήταν γιατί ήθελα να έχω σε τοπικό αρχείο τους κωδικούς μου και κυρίως γιατί για την mobile έκδοση ήθελε συνδρομή. Δεν το μετάνιωσα και έχω και το κεφάλι μου πιο ήσυχο (δεν το συγχρονίζω με dropbox, προσωπικά).

Ουτε και εγώ διαχειρίζομαι τους κωδικούς μου σε υπολογιστές τρίτων αλλά αν προκύψει αναγκη θα το κάνω σε ενα private session.

 

Αφού δεν υπάρχει θέμα με τον συγχρονισμό της βάσης(νόμιζα χωρίς να το έχω ψαξει οτι θα έχει θέμα) θα το δοκίμασω και σύντομα γιατί η επι πληρωμή εκδοχή του lasdtpass για mobile πλατφόρμες με εκνευρίζει και εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...