Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα αντικατάστασης καλωδίου laptop από την Hewlett Packard


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Hewlett Packard, ένας από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές φορητών υπολογιστών στον κόσμο, ανακοίνωσε σήμερα ένα παγκόσμιο πρόγραμμα αντικατάστασης συγκεκριμένου καλωδίου φόρτισης, το οποίο πιθανόν να παρουσιάσει πρόβλημα υπερθέρμανσης και απανθράκωσης.Όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία, το «ένοχο» καλώδιο αναγράφει στην επιφάνεια του τον κωδικό LS-15 και μέχρι στιγμής έχουν καταγραφεί 29 αναφορές προβλημάτων που έχουν οδηγήσει σε καταστροφή ιδιοκτησίας, ακόμη και σε τραυματισμό. Στις οδηγίες που δίνει η HP διευκρινίζει ότι η αντικατάσταση αφορά μόνο το αποσπώμενο καλώδιο και όχι τον φορτιστή με τον οποίο περιλαμβάνεται στη συσκευασία του φορητού υπολογιστή.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Υπολογίζεται ότι το πρόγραμμα αντικατάστασης αφορά συνολικά 6 εκατομμύρια καλώδια, ενώ αν διαθέτετε τέτοιο καλώδιο, θα πρέπει να επισκεφθείτε την παρακάτω ιστοσελίδα και να συμπληρώσετε την διαθέσιμη φόρμα.

 

Link.png Site: HP: Πρόγραμμα αντικατάστασης καλωδίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Hp, γιατι αντικαθιστα καλωδια προιοντων 2-4 ετων..

 

Τα προϊοντα ειναι 2-4 ετων, το προτυπο καλωδιων ομως ειναι ιδιο εδω και χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δείτε τι γίνετε με τα καλωδιά της εγω έχω δει 9 τέτοιες περιπτώσεις, επίσης σχεδόν σε όλες της περιπτώσεις ο φορτιστής κάηκε 10267770_10202621579835521_2240635030787

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δούλευε και η φόρμα υποβολής της παραγγελίας του καλωδίου καλά θα ήταν.

Προς το παρόν ζητά συνεχώς ταχυδρομικό κώδικα,μίλησα με την εξυπηρέτηση και επιβεβαίωσαν ότι η σελίδα έχει σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κι εγώ αυτό το καλώδιο! αλλά εμένα υπερθερμαινεται το τροφοδοτικό και το λαπτοπ σε πολύ υψηλό βαθμό! επίσης μετά από 2 χρόνια έχει καταστραφεί εντελώς η μπαταρία του,  η οποία κρατάει για περίπου 15 λεπτά εκτός πρίζας ,  υπάρχει περίπτωση να φταίει το καλώδιο για τα προβλήματα αυτά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα Hp πλεον η ποιοτητα εχει πεσει παρα πολυ βασικα σε ολες της μαρκες, και οπως αναφερθηκε το 90Β Ποιο πανω, εχω βαρεθει να αλλαζω ανεμιστηρακια στα λαπτοπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου που είναι της σειράς Pavilion! Το βύσμα έκαιγε αρκετά όμως δεν περίμενα ποτέ να ΛΙΩΣΕΙ το πλαστικό και το λάπτοπ να μην μπορει να φορτίσει!!!!Για καλή μας τύχη είμασταν στο σπίτι κ δν πήραμε καμιά φωτια.. Όμως όταν το πήγα στο service της HP, μετά από πολύ συζήτηση και κράξιμο(καθώς απαιτούσαμε να μην πληρώσουμε) μας είπαν ότι όλα ήταν καλά και έφταιγε κάποιο ''βραχικύκλωμα''. Πράγματι κάποια στιγμή είχαμε ένα προβλήμα με υγρά που έπεσαν πάνω όμως δν ήταν καθόλου σοβαρο.. Όμως και πάλι αυτό δν εξηγεί το ΛΙΩΜΕΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ!! Τελως πάντων σώθηκαν από αυτήν την πρόφαση με αποτέλεσμα να ζητάνε 287 ευρώ για επισκευή. Φυσικά λόγω οικονομικών δν πρόκειται ν το φτιάξω. Όμως μετά τα τελευταια...... έχουμε να ρίξουμε τρελά γελια.! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το hp425 χαλασε οριστικα το κομματι της μητρηκης που φορτιζει την μπαταρια και τωρα δουλευει μονο με ρευμα και εγινε ντεσκτοπ σε 2 χρονια μεσα....

 

ποτε ξανα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...