Προς το περιεχόμενο

To Kinect θα πωλείται ξεχωριστά από τις 7 Οκτωβρίου και με τιμή €150


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την πρώτη στιγμή της ανακοίνωσης του νέου πακέτου του Xbox One στο οποίο δε θα περιλαμβανόταν το Kinect, η Microsoft είχε κάνει σαφές ότι το Kinect θα κυκλοφορούσε ξεχωριστά στο μέλλον για όσους θα ήθελαν να το προμηθευτούν.Έτσι η Microsoft ανακοίνωσε σήμερα ότι το Kinect για το Xbox One θα κυκλοφορήσει στα καταστήματα στις 7 Οκτωβρίου και με τιμή $149.99 (€149.99). Στο πακέτο θα περιλαμβάνεται σε ψηφιακή μορφή ως δώρο και ένα παιχνίδι και συγκεκριμένα το Dance Central Spotlight της Harmonix.

 

Στην ανακοίνωση της η Microsoft επαναλαμβάνει ότι η εμπειρία του Xbox One είναι καλύτερη με το Kinect, από τη στιγμή που μέσω του αισθητήρα ο χρήστης μπορεί να εκφωνήσει φωνητικές εντολές, να κάνει χειρονομίες τις οποίες αναγνωρίζει το σύστημα, να διαβάσει τους καρδιακούς παλμούς καθώς και να αναγνωρίζει κάθε χρήστη της κονσόλας ξεχωριστά παρέχοντας τις ρυθμίσεις που έχει κάνει στο μενού.

 

Η κυκλοφορία του Xbox One χωρίς το Kinect και με τιμή €399 έγινε προκειμένου η εταιρεία να ανταγωνιστεί με καλύτερους όρους το PlayStation 4 το οποίο διατίθεται στην αγορά με την ίδια τιμή και με την Microsoft να δηλώνει διπλασιασμό πωλήσεων για το μήνα Ιούνιο. Πάντως το πακέτο που περιλαμβάνει το Xbox One μαζί με το Kinect κοστίζει €499 κάτι που σημαίνει ότι είναι κατά €50 φθηνότερο από τη λύση να προμηθευτεί ο υποψήφιος αγοραστής την κονσόλα και το Kinect ξεχωριστά.

 

Το Xbox One αναμένεται στη χώρα μας στις 5 Σεπτεμβρίου με την απλή έκδοση να κοστίζει €399 και να περιλαμβάνει το FIFA 15, Forza Horizon 2 ενώ η έκδοση με το Kinect θα περιλαμβάνει δωρεάν τα παιχνίδια FIFA 15 και το Dance Central Spotlight.

 

Link.png Site: Xbox Wire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για οικογένειες και παρέες είναι το Kinect και γενικότερα το XBOX.. πέρα από κάποια exclusives που έχει και απευθύνονται σε αρκετά μεγάλο κοινό gamers πχ HALO, Forza, Far Cry κλπ

 

P.S xbox 360 with Kinect έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για οικογένειες και παρέες είναι το Kinect και γενικότερα το XBOX.. πέρα από κάποια exclusives που έχει και απευθύνονται σε αρκετά μεγάλο κοινό gamers πχ HALO, Forza, Far Cry κλπ

 

P.S xbox 360 with Kinect έχω

για το Kinect συμφωνώ αλλά η κονσόλα έχει παιχνίδια για όλα τα γούστα και τύπους παιχτών (καλά το one όχι ακόμα αλλά το 360 έχει πάρα πολλά αξιόλογα παιχνίδια). Πιο πολύ οικογενειακές - παρεΐστικες μου κάνουν οι κονσόλες της nintendo 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σιγουρα, για ολα τα γουστα.. απλα για να διαλεξεις αναμεσα στο τι κονσολα θες να αγορασεις (οπως εκανα και εγω μια ερευνα με τα υπερ και τα κατα) κοιτας μονο τα exclusives αν σε ενδιαφερουν και διαλεγεις.. Εκτος αν εισαι hardcore gamer και σε νοιαζουν τα fps οποτε υπολογιζεις και αυτα..

 

Με το kinect εχω ριξει πολυ γελιο με τη παρεα μου, αλλα αν δεν συνηθιζεις να μαζευεσαι με παρεα σπιτι ή δεν εχεις παιδια, δεν λέει.. εγω το βαρέθηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σκεφτόμουν να το πάρω πιο παλιά αλλά μάλλον καλύτερα που δεν το πήρα τελικά. Με παρέα μόνο κανένα ποδοσφαιράκι παίζω. Απλά έλεγα μήπως δούμε κάτι πραγματικά αξιόλογο στο νέο Kinect. Γενικά προτιμώ xbox από το 1ο που βγήκε. Τα παιχνίδια του με καλύπτουν και μου αρέσει το περιβάλλον, το live, τα χειριστήρια κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για οικογένειες και παρέες είναι το Kinect και γενικότερα το XBOX.. πέρα από κάποια exclusives που έχει και απευθύνονται σε αρκετά μεγάλο κοινό gamers πχ HALO, Forza, Far Cry κλπ

 

P.S xbox 360 with Kinect έχω

το farcry δεν είναι exlusive :P 

 

πάντως το κινεκτ δεν θα έπρεπε έτσι κι αλλιώς να είναι στον βασικό εξοπλισμό της κονσόλας γιατί δεν θεωρείται απαραίτητη απο πολλούς αλλά καλή για να υπάρχει σαν δυνατότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το farcry δεν είναι exlusive :P

 

πάντως το κινεκτ δεν θα έπρεπε έτσι κι αλλιώς να είναι στον βασικό εξοπλισμό της κονσόλας γιατί δεν θεωρείται απαραίτητη απο πολλούς αλλά καλή για να υπάρχει σαν δυνατότητα.

Θέλανε να το προωθήσουνε με το ζόρι αλλά είδαν ότι δεν τους έβγαινε και το βγάλανε από το πακέτο μάλλον. Καλύτερα έτσι, κάποιος που δεν το θέλει παίρνει πχ ένα παιχνίδι και ένα χειριστήριο με αυτά τα 100€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, οπότε πάμε μάλλον στο απλό πακέτο και το Kinect όταν και αν βγάλει κανένα παιχνιδάκι της προκοπής! :-)

Δεν συμφέρει. Άκου ρε τι κάνανε οι απατεώνες! 400 χωρίς 500 με αλλά μόνη της η κάμερα 150! δηλαδή άμα το πάρεις χωρίς θα πληρώσεις παραπάνω από 500 για να πάρεις και kinect. Είναι καλοί αυτοί ρε, εξυπνάκηδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφέρει. Άκου ρε τι κάνανε οι απατεώνες! 400 χωρίς 500 με αλλά μόνη της η κάμερα 150! δηλαδή άμα το πάρεις χωρίς θα πληρώσεις παραπάνω από 500 για να πάρεις και kinect. Είναι καλοί αυτοί ρε, εξυπνάκηδες!

ε λογικό είναι, αν τα πάρεις "πακέτο" να έχεις καλύτερη τιμή. Αν ήταν στην ίδια θα παίρνανε όλοι το σκέτο και θα το προσθέτανε μετά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφέρει. Άκου ρε τι κάνανε οι απατεώνες! 400 χωρίς 500 με αλλά μόνη της η κάμερα 150! δηλαδή άμα το πάρεις χωρίς θα πληρώσεις παραπάνω από 500 για να πάρεις και kinect. Είναι καλοί αυτοί ρε, εξυπνάκηδες!

ε άμα θες κινεκτ το παίρνεις εξ αρχής πακέτο,με πολλά πράγματα γίνεται αυτό όχι μόνο με το κινεκτ,όταν παίρνεις κάτι σε πακέτο έρχεται ποιο οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερη λαλακια από το Kinect δεν έχει υπάρξει στη gaming βιομηχανία η ειρωνεία είναι ότι έπρεπε να το αγοράσω και να χοροπηδάω στο πάτωμα για να το καταλάβω χα χα

 

Αποστολή από το D5503 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

149,99$ = 149,99 eur

από πότε η ισοτιμία είναι 1/1

 

Φίλε μου, στην τιμή δολαρίου δε περιλαμβάνετε το ΦΠΑ. Στην τιμή του ευρώ περιλαμβάνετε. Γιατί ο πωλήτης να σου πληρώσει το ΦΠΑ από την τσέπη του; Απλά κάνει την 1Ε = $1 και δεν χάνει λεφτά έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...