Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αίτημα φορητότητας σε forthnet με το πακέτο 49,90 για 18μηνο συμβόλαιο, για full pack nova, απεριόριστα κινητά και διεθνή, τσίμπησα τα εξής από ΟΤΕ για 12μηνη δέσμευση σε ISDN γραμμή:

 

Απεριόριστα αστικά/υπεραστικά,24 adsl,5 ώρες κινητά με 35,40 τον μήνα

 

& Otetv full pack με δωρεάν εξοπλισμό και εγκατάσταση με 10,95

 

& 5 ευρώ σε δύο καρτοκινητά cosmote τον μηνα

& 40 ευρώ δωροεπιταγή Γερμανός

 

Ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να τους κυνηγήσεις.

 

 

 

Άκου τι κάναν σε εμένα:

 

Είχα δεχθεί την προσφορά της Forthnet και μετά από λίγες μέρες μου έκανε προσφορά και ο ΟΤΕ (post #192) για να παραμείνω.

Η γραμμή δεν είχε περάσει ακόμα στην Forthnet.

Έστειλα αίτημα ακύρωσης της ενεργοποίησης στη Forthnet και να παραμείνει η γραμμή στον ΟΤΕ.

Αυτοί ,όμως, πέρασαν την γραμμή ολοκληρωτικά δικιά τους (αφού τους είχα στείλει πριν και το αίτημα για να μην γίνει κάτι τέτοιο) αλλά επειδή δεν είχε γίνει ακόμα η εγκατάσταση της Nova δεν θεωρείτο ότι είχα ενεργοποιηθεί πλήρως στην Forthnet.

Επειδή λοιπόν εγώ είχα ζητήσει να φύγω και δεν είχα ενεργοποιηθεί πλήρως, μου λέγαν να εγκαταστήσω και το πιάτο της Nova, να ενεργοποιηθώ και μετά να κάνω ότι θέλω. (!!!?!?!?!?!?!)

Και όχι μόνο αυτό, αλλά μου είπαν να μου περάσουν "εικονικά" το ότι ενεργοποιήθηκε και η Nova έτσι ώστε να με βάλουν στο τρυπάκι και να με μπλέξουν μιάς και ήξεραν ότι για υπαναχώρηση είχα διορία μόνο μίας ημέρας.

 

Μιλάμε για απατεώνες όχι αστεία.

 

 

 

 

Ontopic τώρα:

 

Ενεργοποιήθηκα την Κυριακή σε τηλέφωνο και Internet. Τώρα θα πρέπει να spamάρω τηλέφωνα για να έρθει ο τεχνικός για την δορυφορική; Ή έρχονται στην ώρα τους;

Άμα δείς ότι δεν σε παίρνει τεχνικός τις επόμενες δύο ημέρες πάρτους ένα τηλέφωνο ώστε να σου δώσουν απευθείας το κινητό του τεχνικού. Εγώ έτσι έκανα και κανόνισα ραντεβού για την ακριβώς επόμενη ημέρα. Δεν φταίνε αυτοί, έχουν λάβει άπειρα αιτήματα φορητότητας και δεν προλαβαίνουν ούτε να πάνε τουαλέτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΟΤΕ μιλουσα, αλλα δεν προσεξα οτι ησουν ηδη εκει!

 

Αν καποιος πηγε απο forthnet προς ΟΤΕ 3play ας κανει ενα κοπο να απαντησει στις παραπανω ερωτησεις μου.

Kαλησπερα, 2-9 υπεγραψα την αιτηση φορητοτητας,εχθες με πηραν τηλεφωνο να παραλαβω την τεταρτη ρουτερ.

Από ένα νουμερο με κωδικο περιοχης Μεσολογγίου μου εκλεισαν ραντεβού για την Πεμπτη να εγκαταστησουν το ρουτερ???

Θα καλεσουν εκ νεου για την εγκατασταση  του δορυφορικου.

 

Τους κωδικούς ενεργοποιησης, ξερει κανα παλικαρι αν είναι μεσα στο πακετο παραλαβης  του ρουτερ?Η ερχονται με sms?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα ανανεωση (μετά απο αιτηση φορητοτητας στη vodafone) 2 γραμές οικογενειακο απο Cosmote 45 Παλαιο + Cosmote 20 Παλαιο σε 2 γραμμες οικογενειακο Plus 65 18μηνο και οι δυο με μολις 22 ευρω τελικη η καθε γραμμη + 260ευρω δωρο (130 για την καθε γραμμη) που ισοδυναμει με 6 παγια και στις 2 γραμμες των 22 ευρω δωρο!
α και μολις βαλω triple play θα αποκτησω στη πρωτη γραμμη ακομη 15% εκπτωση. Φυσικά δέχτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><span style="color:rgb(7,19,46);font-family:Verdana, Geneva, Tahoma, sans-serif;font-size:12px;">Εγω εκανα ανανεωση (μετά απο αιτηση φορητοτητας στη vodafone) 2 γραμές οικογενειακο απο Cosmote 45 Παλαιο + Cosmote 20 Παλαιο σε 2 γραμμες οικογενειακο Plus 65 18μηνο και οι δυο με μολις 22 ευρω τελικη η καθε γραμμη + 260ευρω δωρο (130 για την καθε γραμμη) που ισοδυναμει με 6 παγια και στις 2 γραμμες των 22 ευρω δωρο!</span><br><span style="color:rgb(7,19,46);font-family:Verdana, Geneva, Tahoma, sans-serif;font-size:12px;">α και μολις βαλω triple play θα αποκτησω στη πρωτη γραμμη ακομη 15% εκπτωση. Φυσικά δέχτηκα.</span></p>

Όταν μίλησες με Vodafone μετα απο πόσο καιρό ´ σε πήραν απο Cosmote?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από ένα νουμερο με κωδικο περιοχης Μεσολογγίου μου εκλεισαν ραντεβού για την Πεμπτη να εγκαταστησουν το ρουτερ???

Τους κωδικούς ενεργοποιησης, ξερει κανα παλικαρι αν είναι μεσα στο πακετο παραλαβης  του ρουτερ?Η ερχονται με sms?

 

Αυτό με τον κωδικό Μεσολογγίου ισχύει. Σου κλέινουν ραντεβού για να μετρήσουν την γραμμή σου.

Για τους κωδικούς, με το ρούτερ έρχεται το username. Θεωρητικά σε sms έρχεται ενημερωτικό για την ενεργοποίηση και το password. Στην δικιά μου περίπτωση δεν ήρθε, κάλεσα στο 13888 και σε 5 λεπτά μου ήρθαν με μήνυμα στο κινητό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα και εγω σήμερα με το τηλ που έχει δοθεί εδω στο φόρουμ... Τo σήκωσε κάποιος άσχετος με τις προσφορές σημείωσε το όνομα μου και το τηλ μου οπως είπε και θα με καλέσουν αυτοί για το τι προσφορά μπορούν να μου κάνουν...
Γιανα δούμε αν με πάρουν και αξίζει θα παω ΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...