Προς το περιεχόμενο

Η υπηρεσία πλοήγησης Here, τώρα και στο Android αποκλειστικά στα Galaxy smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο περιθώριο της ανακοίνωσης του Gear S, του νέου έξυπνου ρολογιού από τη Samsung, η Κορεατική εταιρεία ανακοίνωσε τη δυνατότητα πλοήγησης που παρέχει το Gear S μέσα από την υπηρεσία Here της Nokia.Η εταιρεία δίνει σήμερα περισσότερες πληροφορίες για τη συνεργασία αυτή, η οποία επεκτείνεται και για την Android πλατφόρμα για πρώτη φορά αν και αποκλειστικά για τη σειρά των Galaxy smartphones της Samsung.

 

Όπως αναφέρει η Samsung, θα υπάρχει δυνατότητα συγχρονισμού διαδρομών μεταξύ του smartphone και του smartwatch ενώ το σημαντικότερο χαρακτηριστικό είναι η δυνατότητα χρήσης των χαρτών χωρίς να χρειάζεται η παρουσία Internet όπως ακριβώς και με την αντίστοιχη εφαρμογή στα Windows Phone. Μέσω της εφαρμογής Here για Android, ο χρήστης θα μπορεί να κατεβάσει τους χάρτες που τον ενδιαφέρουν έτσι ώστε να τους χρησιμοποιήσει στη συνέχεια απροβλημάτιστα. Ακόμα μέσω της εφαρμογής η οποία υποστηρίζει συνολικά 200 χώρες, ο χρήστης μπορεί να επιλέξει να φτάσει στον προορισμό του είτε με αυτοκίνητο είτε πεζός ή με τις δημόσιες συγκοινωνίες.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Παραμένει άγνωστο αν η εφαρμογή θα εμφανιστεί και σε άλλα android smartphones στο μέλλον, μόλις ολοκληρωθεί η beta φάση της εφαρμογής. Πάντως η Nokia είχε προχωρήσει στην κυκλοφορία εφαρμογής Here για το iPhone, την οποία και απέσυρε ένα χρόνο μετά.

 

Link.png Site: TheNextWeb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

here maps= χάρτες

here drive= πλοήγηση

here transit= πλοήγηση με ΜΜΜ

here city lens, here explore= foursquare like

 

δεν είναι ένα app , είναι πολλά τα apps της here στα WP

 

 

Για τους Android fans, όλα τους είναι είτε άχρηστα είτε ασήμαντα τα here apps, γιατί έχουν το Google maps.

Άρα και άχρηστη η πληροφορία στην είδηση, γιατί στο Android δε λείπει ή δεν έλειπε και γενικώς δε θα λείπει ποτέ τίποτε, είτε θα προέρχεται από iOS είτε από WP.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι ειναι δυνατη η χρηση offline με προφορτωμενους χαρτες δε σου λεει και πολλα δλδ; 

ουτε οτι εχεις τη δυνατοτητα αναζητησης offline 

δοκιμασε πρωτα τους χαρτες της ΝΟΚΙΑ και μετα βγαλε συμπερασμα ελευθερα.

και τα here maps δεν προερχονται απο WP 

στην τελικη αχρηστη ειδηση για σενα για αλλους οχι

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη, αλλά παλιά που είχα ένα κινητό Nokia (το N78 συγκεκριμένα), είχα κατεβάσει τους δωρεάν χάρτες. Υπήρχε ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα, δεν μπορούσα να το λειτουργήσω, μου ήταν σχεδόν άχρηστο, επειδής όλοι οι οδοί, πόλεις και ονομασίες γενικότερα ήταν στα greeklish. Με όποιον τρόπο και να αναζητούσα κάποια ονομασία δεν μπορούσα να την βρω ή την έβρισκα με δυσκολία. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα, αν και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για τους χάρτες Here.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη, αλλά παλιά που είχα ένα κινητό Nokia (το N78 συγκεκριμένα), είχα κατεβάσει τους δωρεάν χάρτες. Υπήρχε ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα, δεν μπορούσα να το λειτουργήσω, μου ήταν σχεδόν άχρηστο, επειδής όλοι οι οδοί, πόλεις και ονομασίες γενικότερα ήταν στα greeklish. Με όποιον τρόπο και να αναζητούσα κάποια ονομασία δεν μπορούσα να την βρω ή την έβρισκα με δυσκολία. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν βελτιωθεί τα πράγματα, αν και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για τους χάρτες Here.

Από το 2008 που βγήκε το n78 μέχρι σήμερα η τεχνολογία απέχει έτη φωτός.όπως και οι χάρτες του τότε με τους τωρινούς.είναι μία πάρα πολύ καλή επιλογή και μακάρι να υπήρχε και σε ios.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Οι περρισότερες επιλογές μόνο καλό κάνουν.

 

2) Θα αποκτήσουν ανταγωνιστή τα google maps και θα γίνουν ακόμα καλύτερα.

 

3) Και η google της αρέσει που θα έρθουν, μιας και είναι η πλατφόρμα της.

 

4) Η μαγεία του android ;) . Την επόμενη μέρα που θα κυκλοφορήσουν στις samsung συσκευές, θα κυκλοφορήσουν και στους xda για όλες τις συσκευές για android 2.3 +. 

 

Όπως και με τον google now launcher που η υποστήριξη σε όλες τις 4.1 συσκευές ήρθε αύγουστο 2014, ενώ όλοι τον είχαν από νοέμβριο του 2013. Και τόσα άλλα παραδείγματα. The beauty and the power of android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι να λεμε. Σαν τους χάρτες της νοκια δεν εχει. Η μαλλον δεν ειχε... οφλαιν κ γαματοι. Εγω με το Ν8 εκανα παπαδες. Ειχα βαλει κ τη φωνη μου για πλοηγηση κ ηταν ολα τα λεφτα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο ever στο Here maps η offline πλοήγηση, η οποία με την νέα αναβάθμηση παρέχει ακρίβεια χιλιοστού !!!!!!!!!!!!

Σημειώστε το offline όπως λέει και ο 8ouvou.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

here maps= χάρτες

here drive= πλοήγηση

here transit= πλοήγηση με ΜΜΜ

here city lens, here explore= foursquare like

 

δεν είναι ένα app , είναι πολλά τα apps της here στα WP

 

 

Για τους Android fans, όλα τους είναι είτε άχρηστα είτε ασήμαντα τα here apps, γιατί έχουν το Google maps.

Άρα και άχρηστη η πληροφορία στην είδηση, γιατί στο Android δε λείπει ή δεν έλειπε και γενικώς δε θα λείπει ποτέ τίποτε, είτε θα προέρχεται από iOS είτε από WP.

 

Από τα πιο άστοχα σχόλια που έχουν γραφτεί ποτέ... Εκτός αν αδυνατείς να καταλάβεις τη διαφορά ανάμεσα στο online και το offline.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το οτι ειναι δυνατη η χρηση offline με προφορτωμενους χαρτες δε σου λεει και πολλα δλδ; </p>

<p>ουτε οτι εχεις τη δυνατοτητα αναζητησης offline </p>

<p>δοκιμασε πρωτα τους χαρτες της ΝΟΚΙΑ και μετα βγαλε συμπερασμα ελευθερα.</p>

<p>και τα here maps δεν προερχονται απο WP </p>

<p>στην τελικη αχρηστη ειδηση για σενα για αλλους οχι</p>

Και στους googlemaps εχεις offline αρκει να κατεβασεις τους χαρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

3) Και η google της αρέσει που θα έρθουν, μιας και είναι η πλατφόρμα της.

 

 

Δεν νομιζω να ειναι τοσο χαρουμενη η google που μια ανταγωνίστρια  υπηρεσια,μπαινει στο λογισμικο της εκτως play store(δεν μπορει να την ελεγξει) και ιδιως με την ευλογια της No1 εταιριας της που μαλιστα δεν ειναι και τοσο LOYAL.

Και δεν ειναι καθολου τυχαια η φωτογραφια του smartwatch.Γιατι οσο η SAMI θα βρησκει υπηρεσιες που αντικαθυστουν αυτες της google,τοσο πιο κοντα θα βρησκαιται στο μονοπατι για τη δικη της πλατφορμα και os! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειναι τοσο χαρουμενη η google που μια ανταγωνίστρια  υπηρεσια,μπαινει στο λογισμικο της εκτως play store(δεν μπορει να την ελεγξει) και ιδιως με την ευλογια της No1 εταιριας της που μαλιστα δεν ειναι και τοσο LOYAL.

Και δεν ειναι καθολου τυχαια η φωτογραφια του smartwatch.Γιατι οσο η SAMI θα βρησκει υπηρεσιες που αντικαθυστουν αυτες της google,τοσο πιο κοντα θα βρησκαιται στο μονοπατι για τη δικη της πλατφορμα και os! 

 

Της χαρίζει μια επιπλέον εφαρμογή και προφανώς και τον κόσμο που τη χρησιμοποιεί στην πλατφόρμα της. Συνεπώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL Όσοι έγραψαν ότι το σχόλιό μου ήταν άστοχο, μάλλον δεν κατάλαβαν ότι ακριβώς ήταν στοχευμένο στο να τρολάρω τους Android fans που επιχειρούσαν να ακυρώσουν το here maps/drove app .

Μάλλον απαντούσα στο τρολάρισμα για τα Google apps ανάμεσα στο Android και τα άλλα οικοσυστήματα, όπου έβγαινε ο κάθε ένας και ζητούσε πχ Google maps στις άλλες πλατφόρμες χωρίς να έχει ιδέα ότι υπάρχουν ένα σωρό υποκατάστατα καλύτερα κιόλας από της Google.

Ανάμεσα στα άξια aps ασφαλώς είναι και τα here apps. Λέτε να μην το ξέρω;... LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...