Προς το περιεχόμενο

πως γινεται η αλλαγη χαλασμενης ραμ με εγγυηση εφορου ζωης?


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει ο τιτλος, εχω 3 στικακια κορσερ ντομινατορ και το ενα στικ εχει χαλασει. Θα πρεπει να τα στειλω πισω με δικα μου εξοδα? Το εχει κανει κανεις? Υπαρχει περιπτωση να μου στειλουν νεες ραμ χωρις να τις στειλω. γιατι δεν αξιζει να δωσω 30 ευρω για αποστολη στην Ολλανδια..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι πως εχουν εγγύηση οι ram οποτε και για αυτο τις στέλνεις ολλανδία στην corsair γιατι ομως δεν μιλάς με το κατάστημα που τις αγόρασες απο εδω να τους στείλεις το ελλατωματικό dimm και να στο αλλάξουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα αυτον που τις αγόρασες αν εχει καποια απόδειξη ωστε να πας στο κατάστημα για πιο γρήγορα αλλιως μαλλον πρέπει να καταφύγεις σε αυτην την λύση που ειπες  το σίγουρα ειναι πάντως οτι πρέπει να στείλεις το χαλασμένο dimm , πρώτα ομως πριν κανεις το οτιδήποτε μίλα με corsair αν δεν το εχεις κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρέπει να τις στείλεις σε ειδική συσκευασία, μάλλον δεν θα αξίζει τον κόπο.

 

 
Products Lost or Damaged During Transit

The original packaging material should be used to pack the product for return; if the original packaging is not available, you should use packing materials that provide the same or greater protection to the product. All packages that arrive with any external damage or appear inadequately packed will be refused and returned to the sender at the sender’s expense. Corsair is not responsible for damage incurred during shipping to our RMA receiving locations.

You should select a return shipping method that provides tracking information. Corsair is not responsible for lost or misdirected packages.

 

 

http://www.corsair.com/en/support/warranty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η μνήμη ήταν σετ μαζί με άλλη μνήμη, ίσως χρειαστεί να τις επιστρέψεις και τις δύο, για να σου δώσουν άλλο ταιριαστό σετ (σε περίπτωση που δεν έχουν την ίδια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικα τις εστειλα για ΡΜΑ, θα μου στειλουν αλλες. Πολυ καλη εξυπηρετηση απο την Corsair.

 

Τις εστειλα με ΕΛΤΑ, συστημενο στα 8 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους, μετα απο 2 εβδομαδες ηρθαν οι ΡΑΜ μου. Με περιμενε μια ευχαριστη εκπληξη οταν ανοιξα το πακετο ομως.

 

Τους ειχα στειλει αυτες.http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820145224

 

Μου εστειλαν αυτες http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820233146.

 

VRLLelC.jpg

 

 

 

 

IJ1cpIz.jpg

 

 

 

2ο RMA στην Corsair, και καταπληκτικοι στο support οπως παντα.. Μπραβο

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά η Corsair έχει κατά 90% άριστη εξυπηρέτηση. Ελάχιστα είναι τα παράπονα. Παράδειγμα εταιρίας σε after sales.

 

 

Σε αντίθεση με την OCZ που όχι μόνο είναι σάπια τα προϊόντα της, αλλά έχει και ένα ελεεινό customer support.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφέρεσαι μόνο στο διαφορετικο μοντέλο ή απο 6 gb σου έστειλαν 12 ??

 

 

 

Μου εστειλαν 12γιγα. Γιατι δεν ειχαν πια DOMINATOR.

 

Συμφωνω και εγω, δευτερη φορα ΡΜΑ σε προιον της κορσερ και παλι ευχαριστημενος ειμαι.

 

Οσο για την ocz δεν ξαναγοραζω κατι απο αυτους,ποτε. Ειχα κατι ραμ με εφορου ζωης, τους στελνω για ΡΜΑ και μου λενε οτι δεν κανουν πια ΡΜΑ στις ραμ, μου λεει αν εχω αποδειξη αγορας μπορουν να μου δωσουν τα λεφτα πισω. Τους λεω δεν εχω γιατι πανε 5 χρονια απο τοτε, και ετσι δεν καταφερα να τις αλλαξω.

 

Η φαση ειναι οτι ουτε και με αυτες τις κορσερ ειχα αποδειξη, αλλα ολα πηγαν καλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...