Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με τη Dell, η κυρτή οθόνη UltraSharp U3415W θα σας βοηθήσει να γίνετε καλύτεροι gamers


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Dell αποκάλυψε τη νέα, κυρτή οθόνη με την ονομασία UltraSharp U3415W που απευθύνεται σε ενθουσιώδεις χρήστες και σε gamers.Η νέα UltraSharp U3415W έχει διαγώνιο 34 ιντσών και υποστηρίζει ανάλυση 3440 x 1440 pixels με αναλογία πλευρών 21:9. Σύμφωνα με τη Dell, το wide field που προσφέρει η οθόνη σε συνδυασμό με τις καμπύλες προσφέρουν στο χρήστη της πλεονέκτημα σε σχέση με τους υπόλοιπους gamers επειδή η χρήση της απαιτεί λιγότερη κίνηση των ματιών για να εκμεταλλευτεί τη περιφερειακή όραση του χρήστη σε σχέση με τις επίπεδες οθόνες.

 

Οι δυνατότητες συνδεσιμότητας της οθόνης περιλαμβάνουν HDMI 2.0, MHL, DisplayPort και mini-DisplayPort ενώ ενσωματώνει δύο στερεοφωνικά ηχεία των 9W καθώς και πλήρως ρυθμιζόμενη βάση. Θα κυκλοφορήσει στη Κίνα τον Νοέμβριο και στις υπόλοιπες αγορές από το Δεκέμβριο. Το κόστος της για την ώρα παραμένει άγνωστο.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Gaming οθόνη είναι μόνο 120hz - 144hz με Gsync και ULMB.

Αυτή εδώ δε τη θεωρώ gaming οθόνη. Είναι απλά μία κυρτή 4κ Ωραία αλλά όχι gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gaming οθόνη είναι μόνο 120hz - 144hz με Gsync και ULMB.

Αυτή εδώ δε τη θεωρώ gaming οθόνη. Είναι απλά μία κυρτή 4κ Ωραία αλλά όχι gaming. 

πες καμια γιατι ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθάει στη απόλαυση στα μάτια σου. Όλες οι IPS/VA είναι θεόαργες για gaming. Πολύ μεγάλος χρόνος απόκρισης με αποτέλεσμα motion blur. Επίσης μόνο 60hz. Όποιος έχει δει απο κοντά 120hz/144hz δε θέλει να γυρίσει πίσω στο αργό 60hz. H διαφορά στην αίσθηση είναι όπως το 30hz με 60hz. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν συνδέσεις όμως έναν υπολογιστή με μια τηλεόραση ας πούμε που είναι 800hz μέσο hdmi δεν είναι το ίδιο στα games με μια οθόνη που είναι 120hz  όπως τις παραπάνω που έδωσε η φίλος που είναι 120hz -144hz??
ρωτάω γιατί είμαι άσχετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Μήνυση στην DELL για προσβλητική επίθεση με σκοπό την διαφήμηση.

 

Σιγά μη με κάνει εμένα καλύτερο παίχτη η κυρτή σας οθόνη. Φέρε μου τον καλύτερο CALLOFDUTA σας, να σας παίξω με την 17άρα CRT μου, να σας πω ποιός είναι ο καλύτερος Gamer μη χέσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η σκληρή προπόνηση σε κάνει καλύτερο κάτω από χειρότερες μάλιστα συνθήκες .

 

π.χ παίζοντας duke nukem 3d με dial up ή quake ή Medal , εναντίων isdn - dsl , σε έκανε να σκέφτεσαι x3 πριν κάνεις οτιδήποτε και να έχεις σαφέστατα καλύτερο AIM . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα παιζουν ρολο σε εναν gamer παιδια.Απο το κουτι μεχρι το mousepad.Aλλα αμα δεν το εχει το θεμα,τζαμπα παιδευεται.Η αντιληψη και τα αντανακλαστικα ειναι τα σημαντικοτερα,ολα τα υπολοιπα συμβαλουν στην απολαυση του game.Κανενας gamer δεν θελει input lag(μεγαλυτερος εφιαλτης) αρα κανει τις επιλογες του.Εμενα προσωπικα η οθονη με βοηθησε σε πολλα πανω στο game που κανω,αλλα πανω απο ολα τα 144hz μου παρεχουν ξεκουραστω παιχνιδι,χωρις motion blur,ghosting,κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...