Προς το περιεχόμενο

ποιο Samsung 10.1 είναι καλύτερο;


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά, σε λίγο καιρό θα πάρω ταμπλέτα, σκέφτομαι να δώσω μέχρι 300 ευρώ, θα ήθελα 1) μικρά bezels 2) να είναι επώνυμο 3) όσο πιο δυνατό γίνεται με αυτά τα λεφτά 4)10.1 και πάνω 5) να παίρνει αναβάθμιση 6) τα 300 να είναι ταβάνι θα προτιμούσα κατι στα 250. 7) να βγαίνει και σε άσπρο. Οι ανάγκες είναι ταινίες λίγο surf στο ίντερνετ και ένα ελαφρύ πρόγραμμα για τη δουλειά μου. Φίλος έχει το Samsung 10.1 p5210 και απο ότι βλέπω πάει καλά,ακούω τα χειρότερα όμως για τον επεξεργαστή του τον ατομ.κοιτάζω και το επόμενο το tab4 αλλά έχειSnapdragon 400 και μου μοιάζει παλιό. Το έχει κανείς; άλλες προτάσεις ;

Δέχομαι προτάσεις και για άλλες Μάρκες.

Επεξ/σία από IKARIWTHS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ιδέα. GPS εχει;αληθεια προγράμματα πλοήγησης σε tablet windows υπάρχουν;

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενσωματωμένο Όχι.... αν σε καίει το GPS δες και τα 8αρακια όπως για παράδειγμα http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/TOSHIBA-ENCORE-8-32GB---%28PDW09E-001014GE%29,99452,480513,1070897.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το GPS είναι απαραίτητο. Προγράμματα πλοήγησης υπάρχουν; τα 10αρια δε βλέπω να έχουν gps

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά, σε λίγο καιρό θα πάρω ταμπλέτα, σκέφτομαι να δώσω μέχρι 300 ευρώ, θα ήθελα 1) μικρά bezels 2) να είναι επώνυμο 3) όσο πιο δυνατό γίνεται με αυτά τα λεφτά 4)10.1 και πάνω 5) να παίρνει αναβάθμιση 6) τα 300 να είναι ταβάνι θα προτιμούσα κατι στα 250. 7) να βγαίνει και σε άσπρο. Οι ανάγκες είναι ταινίες λίγο surf στο ίντερνετ και ένα ελαφρύ πρόγραμμα για τη δουλειά μου. Φίλος έχει το Samsung 10.1 p5210 και απο ότι βλέπω πάει καλά,ακούω τα χειρότερα όμως για τον επεξεργαστή του τον ατομ.κοιτάζω και το επόμενο το tab4 αλλά έχειSnapdragon 400 και μου μοιάζει παλιό. Το έχει κανείς; άλλες προτάσεις ;

Δέχομαι προτάσεις και για άλλες Μάρκες.

O atom(του p5210) και ο snapdragon 400 ειναι και οι δυο το ιδιο παλιοι.Ειναι και οι δυο 1.5 χρονων.

Οι μεγαλη διαφορα ομως ειναι,οτι οι συντρηπτικη πλειοψηφια των android app,ειναι γραμμενα μονο για arm soc(snapdragon) και γι'αυτο τα tablets με x86(intel) τρεχουν με ενα ειδος emulator,που επιβραδινει καπως το συστημα.

Φυσικα τον τελευταιο καιρο,οι εφαρμογες αρχισαν να γραφονται και στις δυο αρχιτεκτονικες.

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ε ταχύτητα και απόκριση οsnapdragon 400 είναι καλύτερος; η αυτό ισιώσει ισχύει μόνο για έφαρμογες που δεν είναι βέλτιστοποιημένες;

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα ε ταχύτητα και απόκριση οsnapdragon 400 είναι καλύτερος; η αυτό ισιώσει ισχύει μόνο για έφαρμογες που δεν είναι βέλτιστοποιημένες;

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Νωμιζω οτι ο snapdragon 400,ειναι και πιο γρηγορος σαν επεξεργαστης απο τον intel clover trail 2560.

Αλλα η ουσια ειναι οτι με το snapdragon 400,θα εισαι σε πιο καλυτερη θεση.

Φυσικα,εγω θα σου προτινα να κοιτας για tablet με snapdragon 800 και πανω ή με intel bay trail 37xx.

 

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπωσδηποτε το προ με το snapdragon είναι φοβερό μηχάνημα, αυτό που έστειλες όμως δεν είναι με τον exynos? τ

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Exynos® 5 Octa,ειναι στα επιπεδα του snapdragon 800,μπορει και λιγο πιο δυνατος.Γι'αυτο αναφερα snapdragon 800 και πανω και δεν εννοουσα μονο απο τη σειρας snapdragon. 

 

Και με snapdragon μονο lte εκδοση βρηκα στο skroutz και ειναι 427ευρωπουλακια. :P

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Asus t100 και ποτε δεν θα ξανακοιτάξεις android - ios tablets....

Εκτός από τις περιπτώσεις που θα χρειαστείς πραγματική φορητή ταμπλέτα με σύνδεση στο δίκτυο, gps, φωτεινή οθόνη, τεράστια αυτονομία κλπ, πχ, όταν θα βολτάρεις στα στενά μιας ευρωπαϊκής πρωτεύουσας. Ωραίο το t100, αλλά δεν είναι να βγαίνει εκτός σπιτιού/γραφείου.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι κι εγώ σε αναζήτηση και κοιτάω τα note 2014 edition 10'' μ'ενδιαφερει το πενάκι.Το θέμα ειναι ποιο από τα δυο το p600 ή p605;

Η wifi εκδοση φοράει exynos και η lte 800 snapdragon.Το 3g δεν μ'ενδιαφερει τόσο γιατί και με hotspot από το τηλ πάλι θα μπορώ να μπω όταν χρειαστεί μια στο τόσο έξω.Οι επεξεργαστές ειναι το ερώτημα.Δηλ να πάω για το lte λογω snapdragon; ή και με exynos θα ειμαι οκ;

Η χρήση θα ειναι εννοείται σερφ,novago και κανενα παιχνιδι που και που.H διαφορα ειναι 100ευρω

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα λοιπον μια μικρη ερευνα στα μαγαζια,πηγα και ειδα το tab4 kai to tab pro, το πρωτο φτηνο με χειροτερη οθονη και snapdragon 400,και το δευτερο η ακριβη  σειρα με μεγαλη αναλυση,και επεξεργαστη τον exynos.

το περιεργο ειναι οτι το tab 4 το φτηνο μου φανηκε πιο γρηγορο,υπαρχει αυτη η περιπτωση ?η μηπως το ειχαν φορτωσει με διαφορες βλακειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις αλλος δε το εχει δει αυτο?επίσης το pro με το s απο οτι ειδα εχουν ελαχιστες διαφορες,αλλα και τον ιδιο επεξεργαστη. αρα το προ ειναι συμφερουσα λυση ακομα και για καποιον που εχει μαγαλυτερο budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έτυχε να δουλέψω για αρκετό καιρό ένα Note 10.1 2014 edition με τον exynos.....Έμεινα.....Το πόσο γρήγορο είναι δεν φαντάζεσαι. Και μπαταρία κράτησε 5 μέρες με 12 ώρες οθόνη....Δεν κάνω πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...