Προς το περιεχόμενο

black eagle


Alessandro999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

από στρατό έχω, κάθε 2 βδομάδες βδομάδες είχαμε βολή.έχω ρίξει με πολλά.γιατί;
επίσης, με το σχολείο που έχουν (anti-piracy), μπορείς να πας αμέσως σε πλοίο ή πρέπει να ψάξεις  ναυτιλιακή εταιρία;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από στρατό έχω, κάθε 2 βδομάδες βδομάδες είχαμε βολή.έχω ρίξει με πολλά.γιατί;

επίσης, με το σχολείο που έχουν (anti-piracy), μπορείς να πας αμέσως σε πλοίο ή πρέπει να ψάξεις  ναυτιλιακή εταιρία;;

Ξεκίνα να παίζεις Counter Strike αρχηγέ, πιο μεγάλη εμπειρία θα αποκτήσεις σε σχέση με τον στρατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ξαναγράψει σε παρόμοιο θέμα εδώ, με απλό στρατιωτικό μόνο σεκιούριτι σε σουπερ μαρκετ

 

Ψάξου να πας εθελοντής στο isis να αποκτήσεις κάποια μάχιμη εμπειρία.Ακόμη και αν δεν δουλέψεις στον χώρο θα έχεις εξασφαλίσει μια υπέροχη μεταθάνατο ζωή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, το λέω γιατί κανείς δεν θα σε πάρει στη δουλειά του.

Όταν η πλειοψηφία τους είναι απο παλιοί ΟΥΚάδες μέχρι αλεξιπτωτιστές και άτομα που έχουν αποστολή σε γιουγκοσλαβία, αφγανιστάν και έχουν γράψει δεκάδες ασκήσεις δεν νομίζω να έχεις ιδιαίτερη τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γνωστός μου πάντως πήγε σε μια αντίστοιχη εταιρεία.Η στρατιωτική του εμπειρία ήταν απλά η θητεία του στις ειδικές δυνάμεις.Θα πήγαινε στη Σρι Λάνκα και θα έμπαινε με την ομάδα του σε καράβια που θα περνάνε από τα επικίνδυνα σημεία για επίθεση από πειρατές.Μόλις φτάναμε σε ασφαλές λιμάνι κατέβαιναν και περίμεναν να μπουν σε άλλο.Τα όπλα τους ήταν κλειδωμένα και τα έδινε ο καπετάνιος του πλοίου αν υπήρχε ανάγκη.Τα λεφτά που έπαιρνε πάντως δεν θυμάμαι να ήταν πάρα πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κανείς τίποτα για την εν λόγω εταιρία;;θέλω να πάω στους φρουρούς που είναι στα πλοία και την είδα

 

Φίλε μου, θα σε συμβούλευα να ψαχτείς αλλού....

Δεν θέλω να πω πολλά σε δημόσιο φόρουμ όμως η “χρυσή Εποχή” της συγκεκριμένης δουλειάς έχει περάσει.

Τα μέτρα της Ε.Ε., του ΝΑΤΟ και της Ρωσσίας έχουν περιορίσει κατά πολύ τα προβλήματα πειρατίας στην Αραβική Θάλασσα και τον κόλπο του Άντεν.

Παράλληλα στην χώρα μας υπάρχει υπερπροσφορά προσωπικού στον συγκεκριμένο τομέα (λόγω κρίσης), με αποτέλεσμα οι αμοιβές να έχουν καταποντιστεί σε σχέση με το παρελθόν, αλλά και οι ναύλοι να είναι όλο και πιο δυσεύρετοι (έχουν δημιουργηθεί κλειστά κυκλώματα που μοιράζονται μεταξύ τους τις δουλειές).

 

Σε απογοητεύω, αλλά να ξέρεις ότι οι ιστορίες που έχεις ακούσει, είναι κατά 90% “μούφες”.

Τώρα αν θες να ξοδέψεις χρήματα για να κάνεις το σεμινάριο Anti – Pirate της συγκεκριμένης εταιρίας ή κάποιο άλλο αντίστοιχο, δεν θα σου εξασφαλίσει εργασία, παρά μόνο γνώση και εμπειρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...