Προς το περιεχόμενο

Η Sony θα ανακοινώσει και τα SmartWatch 3 και SmartBand Talk στην έκθεση IFA 2014


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα διέρρευσε μία μικρής ανάλυσης εικόνα που αποκαλύπτει το σχεδιασμό των νέων Sony SmartWatch 3 και SmartBand Talk που θα ανακοινώσει η Ιαπωνική εταιρεία στην έκθεση IFA 2014.

Σύμφωνα με πληροφορίες, το Sony SmartWatch 3 θα ενσωματώνει έγχρωμη οθόνη αφής 1.68 ιντσών με ανάλυση 320 x 320 pixels. Καλύπτει τις προδιαγραφές IP58 και επομένως είναι αδιάβροχο ενώ σύμφωνα με φήμες θα τρέχει λειτουργικό σύστημα Android Wear, και όχι κανονικό Android σε συνδυασμό με κάποιο skin της Sony.

 

Όσο αφορά στο SmartBand Talk, διαθέτει κυρτή οθόνη e-ink αλλά και συνδεσιμότητα Bluetooth. Θα έχει τη δυνατότητα να παρέχει ειδοποιήσεις εφόσον "ζευγαρώσει" με κάποιο smartphone αλλά δεν υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες για να αναφέρουμε.

 

gallery_286955_1279_3479.jpg

 

Η Sony UK σε άλλα νέα που αφορούν στη παρουσία της Sony στην έκθεση IFA, έκανε γνωστό πως ορισμένες συσκευές της εταιρείας -πιθανόν το Xperia Z3- θα μπορεί να αντέξει σε βάθος μεγαλύτερο των 2 μέτρων κάτω από το νερό. Τα σημερινά smartphones της σειράς Xperia αντέχουν σε βάθος 1-1.5 μέτρου. Περισσότερα θα μάθουμε κατά τη διάρκεια της σχετική εκδήλωσης, πριν ανοίξει τις πύλες της η έκθεση IFA αφού το Insomnia θα την παρακολουθήσει από κοντά.

 

https://twitter.com/SonyUK/status/506048778143805440

Link.png Site: GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να βγούν αυτές οι βλακείες τα "SmartWatch", να πατώσουν να σταματήσουν να μας ζαλίζουν!!

Γιατί πρέπει Sony "και καλά" να πατώσουν;

 

(offtopic)

Αν έβγαζε η Apple πρώτη τέτοιες αντιδράσεις θα είχαμε;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς;

Προφανως εννοει οτι πολλοι τα θελουν αλλα τα σνομπαρουν. Δεν βρισκω καποιον λογο να πατωσουν αυτες οι συσκευες, απο την στιγμη που ολος ο κοσμος πλεον χρησιμοποιει android kai ios. Προσωπικα πιστευω οτι καποιους θα τους βοηθησει αρκετα αυτη η καινοτομια, αν και χρειαζεται ακομα βελτιωσεις (για να πει κανεις οτι αντικαθιστα επαξια το κινητο σε μια "ωρα αναγκης"). Παντως, αν δεν σκεφτομουν το θεμα της ακτινοβολιας κτλ κτλ, δεν θα δίσταζα να βαλω καποια χρηματα στην ακρη για μια τετοια αγορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς τα θέλουν, αλλά επειδή δε μπορούν να τα πάρουν τα σνομπάρουν;

 

Το ενδεχόμενο να τα θεωρούν απλά περιττά το έχεις σκεφτεί;

 

Το ρολόι είναι ρολόι και το smartphone βρίσκεται ακριβώς στη τσέπη σου, για ποιο λόγο να επεκταθεί και στο καρπό σου;

 

Εγώ σαν ψυχωτικός με την ώρα, βγάζω το ρολόι μόνο όταν κοιμάμαι, έχω κάνει λευκή γραμμή από το μαύρισμα γιατί δε το βγάζω πότε, ειδικά έξω από το σπίτι.

 

Δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα πρέπει να έχω μια επιπλέον συσκευή να φορτίζω μόνο και μόνο για να μη βγάζω το κινητό από τη τσέπη.

 

Επίσης τα ρολογια πέρα από αξιόπιστα εργαλεία είναι και κοσμήματα (ας πούμε), ειδικά για τους άντρες.

 

Δε γίνεται να βγάλεις το ωραίο σου ρολόι και να βάλεις ένα high tech γκατζετάκι, όσο φίλος της τεχνολογίας και να είσαι αυτό για μένα αγγίζει τα όρια του γραφικού.

 

Βέβαια περί ορέξεως και αναγκών ίσως (π.χ. αθλητές) κολοκυθόπιτα, αλλά μη περιμένετε αυτό το πράγμα να γίνει ευρέως αποδεκτό και να μην ξεχαστεί σε κάποια χρόνια όπως έγινε με αντίστοιχα πράγματα του παρελθόντος.

 

Δεν είναι λοιπόν μόνο θέμα αλεπούδων, όντως κάποιοι τα σνομπάρουν γιατί έτσι νιώθουν και προσωπικά το βρίσκω λογικό.

 

Βέβαια η διαφήμιση πρέπει να πέσει για αυτό στο άμεσο μέλλον θα βομβαρδιστούμε κι άλλο από αντίστοιχες ειδήσεις, ελπίζουμε λοιπόν αυτή η μόδα να φύγει γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς τα θέλουν, αλλά επειδή δε μπορούν να τα πάρουν τα σνομπάρουν;

 

Το ενδεχόμενο να τα θεωρούν απλά περιττά το έχεις σκεφτεί;

 

Το ρολόι είναι ρολόι και το smartphone βρίσκεται ακριβώς στη τσέπη σου, για ποιο λόγο να επεκταθεί και στο καρπό σου;

 

Εγώ σαν ψυχωτικός με την ώρα, βγάζω το ρολόι μόνο όταν κοιμάμαι, έχω κάνει λευκή γραμμή από το μαύρισμα γιατί δε το βγάζω πότε, ειδικά έξω από το σπίτι.

 

Δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα πρέπει να έχω μια επιπλέον συσκευή να φορτίζω μόνο και μόνο για να μη βγάζω το κινητό από τη τσέπη.

 

Επίσης τα ρολογια πέρα από αξιόπιστα εργαλεία είναι και κοσμήματα (ας πούμε), ειδικά για τους άντρες.

 

Δε γίνεται να βγάλεις το ωραίο σου ρολόι και να βάλεις ένα high tech γκατζετάκι, όσο φίλος της τεχνολογίας και να είσαι αυτό για μένα αγγίζει τα όρια του γραφικού.

 

Βέβαια περί ορέξεως και αναγκών ίσως (π.χ. αθλητές) κολοκυθόπιτα, αλλά μη περιμένετε αυτό το πράγμα να γίνει ευρέως αποδεκτό και να μην ξεχαστεί σε κάποια χρόνια όπως έγινε με αντίστοιχα πράγματα του παρελθόντος.

 

Δεν είναι λοιπόν μόνο θέμα αλεπούδων, όντως κάποιοι τα σνομπάρουν γιατί έτσι νιώθουν και προσωπικά το βρίσκω λογικό.

 

Βέβαια η διαφήμιση πρέπει να πέσει για αυτό στο άμεσο μέλλον θα βομβαρδιστούμε κι άλλο από αντίστοιχες ειδήσεις, ελπίζουμε λοιπόν αυτή η μόδα να φύγει γρήγορα.

Δεν εννοω οτι δεν μπορουν να τα αποκτησουν, απλα το λενε για να πουν κατι (η απλα τους κακοφαινεται αυτου του ειδους, ας το πω, καινοτομια). Σε καποιους θα αρεσε ενα τετοιο γκατζετακι. Εγω ως μαθητης θα ηθελα κατι τετοιο για ορισμενες βαρετες στιγμες εν ωρα μαθηματος :P και ο καθηγητης θα νομιζει οτι εχω απλα ενα ρολογακι. Λες οτι δεν θες  να εχεις +1 συσκευη να φορτιζεις το βραδυ... ΜΑΖΙ ΣΟΥ, γι αυτο και ανεφερα το γεγονος οτι χρειαζεται βελτιωσεις αυτου του ειδους η τεχνολογια. Οσο για το οτι ενα analog ρολοι ειναι κοσμημα, θα προτεινα να δεις το moto 360 που πραγματικα θυμιζει κανονικο ρολοι. Οσο για το αν θα ξεχαστει, αυτο ειναι αλλο θεμα. Που ξερεις; αργοτερα μπορει να βρουν "οθονες" 5 ιντσων που να ξεπεταγονται (σε στυλ ολογραμματος) μεσα απο μια μικρη σχετικα οθονη σε μεγεθος ρολογιου, να ενσωματωνει qualcomm snapdragon 1010 8core στα 3.5 ghz με 4 gb ram, μπαταρια στα 3000mah και να τρεχει android 7.0 :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...