Προς το περιεχόμενο

TAB S 16GB LTE 352 € Ποιο φτηνό και απο το WiFi


giannispapad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρελαβα κι εγω σημερα...

 

ειναι Ιταλικο το tablet (οχι πως αλλαζει κατι)..

 

φανταστικη οθονη , πολυ μικρο βαρος ΑΛΛΑ....πολυ lag..οποιος δεν το βλεπει , μαλλον δεν εχει δουλεψει ipad..

ελπιζω σε αυτο που εγραψε ενα μελος πιο πανω..οτι με τον καιρο στρωνει...

 

ισως αλλαξω launcher...(κανενα how-to για να το κανω;;;...δεν το εχω προσπαθησει ποτε ξανα..)

 

edit : το ερωτημα πρακτικα ειναι αν χρειαζεται να κανω root για να αλλαξω launcher...αν και μολις διαβασα οτι δε χρειαζεται κατι τετοιο...

 

Φίλε μου πότε παρήγγειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 162
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρελαβα κι εγω σημερα...

 

ειναι Ιταλικο το tablet (οχι πως αλλαζει κατι)..

 

φανταστικη οθονη , πολυ μικρο βαρος ΑΛΛΑ....πολυ lag..οποιος δεν το βλεπει , μαλλον δεν εχει δουλεψει ipad..

ελπιζω σε αυτο που εγραψε ενα μελος πιο πανω..οτι με τον καιρο στρωνει...

 

ισως αλλαξω launcher...(κανενα how-to για να το κανω;;;...δεν το εχω προσπαθησει ποτε ξανα..)

 

edit : το ερωτημα πρακτικα ειναι αν χρειαζεται να κανω root για να αλλαξω launcher...αν και μολις διαβασα οτι δε χρειαζεται κατι τετοιο...

 

Ναι να αλλαξεις launcher,εγω εχω τον nova https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el δεν χρειαζεται root.

Με 3 GB μνημης μου κανει εντυπωση που εχεις lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα κι εγω σημερα...

 

ειναι Ιταλικο το tablet (οχι πως αλλαζει κατι)..

 

φανταστικη οθονη , πολυ μικρο βαρος ΑΛΛΑ....πολυ lag..οποιος δεν το βλεπει , μαλλον δεν εχει δουλεψει ipad..

ελπιζω σε αυτο που εγραψε ενα μελος πιο πανω..οτι με τον καιρο στρωνει...

 

ισως αλλαξω launcher...(κανενα how-to για να το κανω;;;...δεν το εχω προσπαθησει ποτε ξανα..)

 

edit : το ερωτημα πρακτικα ειναι αν χρειαζεται να κανω root για να αλλαξω launcher...αν και μολις διαβασα οτι δε χρειαζεται κατι τετοιο...

 

και εγω το ειχα παραγγείλει αλλα το δουλεψα στα public και δεν με εψησε να αλλάξω το new ipad για αυτο λόγω lag σε σχεση με ipad παντα γιατι τα αλλα android τα εχει. παντως αν το θελει κανεις και δεν θέλει να περιμενει μου εχουν κρατησει ενα που δεν θα το πάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3 GB μνημης μου κανει εντυπωση που εχεις lag

Δεν έχει να κάνει με τη RAM, αλλά με το κακογραμμένο software (bloatware) της Samsung. Ως εκ τούτου, το παράξενο δεν είναι που έχει lag, αλλά που έχει τόσο πολύ lag!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε ποιες εφαρμογες φαίνεται το lag? Εγώ το χρησιμοποίησα όλο το 3μερο σαν κινητό και τάμπλετ και δεν είδα κάτι ενοχλητικό. 1-2 φορές είχε lag στο site της amazon, αλλά κατά τα άλλα μου φάνηκε πολύ γρήγορο. Χρησιμοποιουσα κυρίως το chrome, το vlc και το τηλεφωνο

Σημειωτέον ότι παλιότερα είχα και ipad retina & ipad mini

Με χάλασε μόνο η αυτονομία της μπαταρίας. Το 4g και η μεγάλη οθόνη της ρουφάει το αίμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>και εγω το ειχα παραγγείλει αλλα το δουλεψα στα public και δεν με εψησε να αλλάξω το new ipad για αυτο λόγω lag σε σχεση με ipad παντα γιατι τα αλλα android τα εχει. παντως αν το θελει κανεις και δεν θέλει να περιμενει μου εχουν κρατησει ενα που δεν θα το πάρω</p>

 

Μ'ενδιαφερει εμενα. Ειμαι ηδη στην αναμονη μετα απο παραγγελια που εχω κάνει καμιά νδομαδα τωρα.

Εαν τελικά δεν με προλαβε κάποιος αλλος θα το εκτιμούσα.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς έχει το λοξυγγα στο scrolling το κλασικό του touchwiz που διορθώνεται με launcher και αλλαγή κάποιων εφαρμογών,δεν λαγκαρει σαν συσκευή. Η οθόνη του είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς έχει το λοξυγγα στο scrolling το κλασικό του touchwiz που διορθώνεται με launcher και αλλαγή κάποιων εφαρμογών,δεν λαγκαρει σαν συσκευή. Η οθόνη του είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί έξω.

 

 

τι εννοεις με το "αλλαγη καποιων εφαρμογων";;;

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις με το "αλλαγη καποιων εφαρμογων";;;

 

thanks

 

Πχ η Συλλογή της Samsung έχει πολλές δυνατότητες αλλά επειδή είναι βαριά αργεί συνήθως να ανοίξει λίγο. Κατεβάζεις μια άλλη εφαρμογή φωτογραφιών όπως το Quickpic και ανοίγει άμεσα. 

 

Δεν έχω το Tab S αλλά ξέρω πως λειτουργούν τα Samsung. Πρέπει να τα φέρεις λίγο στα μέτρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα... σωστος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...