Προς το περιεχόμενο

Καλές μάρκες ρολογιών χειρός


p07apo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρε αυτό που θέλει η γυναίκα έτσι θα είναι ευχαριστημένη σίγουρα σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση απλά παίζεις 50-50 (και για φθηνό ρολόι των 80€ παίζεις 70-30 εναντίων σου... )

 

για εμένα πάντως πεταμένα λεφτά είναι όταν χωρίσετε (ειδικά αν είσαι μικρός κατα 90% κάποια στιγμή στο μέλλον απο αύριο μέχρι σε 4-6 χρόνια θα συμβεί) και θα την δεις να το φοράει με τον νέο της γκόμενο θα σου έρθει το αίμα στο κεφάλι και δεν θα μπορείς να πεις και τίποτα γιατι θα βγεις ο μαλάκας της υπόθεσης :P

Ε καλά ρε συ, δηλαδή για να πάρεις ένα δώρο πρέπει πρώτα να παντρευτείς και να κάνεις 2-3 παιδιά? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε μετά Παντελίδης και κλάμα...για το ρολόι. Χαχα

Άσε και μένα έχει ορκομωσία η δικιά μου και μάλλον για ρολόι πάω, δεν βρίσκω κάτι άλλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά ρε συ, δηλαδή για να πάρεις ένα δώρο πρέπει πρώτα να παντρευτείς και να κάνεις 2-3 παιδιά? :P

Οχι απλά είναι πεταμένα λεφτά... 

 

Εξαρτάται απο εκεί και πέρα απο τα έσοδα σου... αν το να δώσει 80€ για ρολόι είναι σαν να βγαίνει μια τετάρτη βράδυ έξω  τότε δεν έχει τόσο σημασία..

 

Αν βγαίνεις μια φορά τον μήνα και αν και αυτό το Σάββατο μαζί με τους δημόσιους υπάλληλους και την πιτσιρικαρία και ξοδεύεις 20€ ... τοτε θα κάνεις βλακεία να μαζέψεις 80€ για δώρο σε γκόμενα...  ειδικά αν τα έχετε λιγότερο απο 2 χρόνια. 

 

Βλακεία με την έννοια ότι σίγουρα θα χαλαστείτε οπότε τζάμπα κόποι... 

 

Απο εκεί και πέρα έχω δώσει λεφτά για πολύ πιο χαζά πράματα οπότε...οκ..  άνθρωποι είμαστε κάνουμε μαλακίες... το καλό ειναι όμως να τις κάνουμε ενσυνείδητα να ξέρουμε δηλαδή ότι ειναι μαλακία αυτό και να το κάνουμε απλά επειδή γουστάρουμε. 

 

Αυτός ήταν και ο σκοπός του σχολίου μου να τον κάνω να το συνειδητοποιήσει στην περίπτωση που δεν το είχε κάνει ήδη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφέ, θα επαιρνες orient ή seiko σε 20αρα κοπέλα;

Εγώ εψαχνα νεανικό ρολόι δεν εβρισκα, τι να πάρω;Έχω ένα swatch αλλά μέχρι εκεί και ψιλο-βαρια. Καλά άμα βάλεις και το καθημερινό μεσα άστα να πάνε, κανά casio χαχαχα. Οικονομικά νεανικά γιααυτο πιασανε και για τα λεφτά του και πολύ καλά είναι :)

εξαρτάται το μοντέλο (ρολόι-κοπέλα), όμως ο τίτλος αναφερει καλές μάρκες ρολογιών (και το αρχικό ερώτημα αξιόπιστες) και οχι οικονομικές-νεανικές μάρκες που μου αρέσουν. Ακόμα και τα casio που περιγελάς είναι κλάσεις ανώτερα ρολόγια από τα oozoo (και κάθε oozoo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μάρκα είναι εντάξει (πίστεψε με κι εγώ τα σχολιαζα, αλλά τελικά μαρεσουν)

Casio δεν παίζει να φοραγα. Είδα ένα με 1000ε τι έκανε δεν ξέρω, μπορεί να έριχνε και κανά κοτόπουλο στο φούρνο:)

Για την πιτσιρικαρια πάντως είναι οτι πρέπει με διαφορά πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η οozoo προσυπογραφω. Κι απο Ολλανδια που χει φερει φιλη μου για 4-5 ατομα, ολων εχουν βγει σουπερ. Το δικο μου το χα παρει απο μια καθετο της Μητροπολεως στο Συνταγμα, που χει μονο oozoo, πολυ μεγαλη ποικιλια.

Φυσικα και τα casio ειναι εξαιρετικα ρολογια, αλλου τυπου ομως... Τωρα που το λεμε ειχα καποτε ενα baby g... Ξερει κανεις που θα μπορουσα να βρω ποικιλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Dutch brand OOZOO launched it's first collection of timepieces about 14 years ago. Since then, the brand is a big hit in
the Netherlands, Germany, Belgium, France, Greece, United Kingdom, Italy, Austria, Poland, Spain, Mexico, Australia, New Zealand and Venezuela.
The secret? OOZOO timepieces are fashion items in every sense of the word. OOZOO does not follow trends, it sets trends. Fashion comes in first place, but obviously it’s just as important to display the right time…
 
All OOZOO timepieces are high quality watches with the best movements available in this price range. All straps are high quality genuine leather. OOZOO Timepieces launches 4 new collections each year which total to over 600 models. So there always is a model to your liking.

 

 

http://www.oozoo.eu/about-oozoo-timepieces

 

 

Για τα χρηματα που ζητανε, μια χαρουλα πιστευω ειναι...... (καπου εχω και γω ενα καταχωνιασμενο σε ενα συρταρι   :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπάθειο, αλλά ούτε καν δεν είναι οι μάρκες που αναφέρθηκαν καλές. Ούτε καν που πλησιάζουν τις μέτρειες... και θέλουν ακόμα για να υπολογιστουν μέσα στις "μάρκες".

 

 

Το λέω γιατί βάσει των ολσων γράφονται ο τίτλος του thread είναι παραπλανητικός.

Θα συμφωνησω απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιοτερα που επαιρνα ρολογια (swatch) καθε "εξαμηνο" επαιρνα καινουργιο γιατι χαλουσε

ενα casio που ειχα παρει για τον στρατο και το ειχα χιλιοταλαιπωρησει συνεχιζει ακομα μετα απο χρονια να δουλευει οπως πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλά είναι πεταμένα λεφτά...

 

 

Το σκέφτεσαι λάθος, άμα χωρίσεις χώρισες, το δώρο το κάνεις εκείνη τη στιγμή επειδή το θες, όχι για επένδυση

 

Μη σκέφτεσαι τσιφούτικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ τα παιδιά μιλάνε για ρολόγια των 80€ οχι για χρονογράφους μην τσιτώνετε τα monocle σας κύριοι.. :P

Δεν τσiτωνουμε brother,μας ζηταει καλες μαρκες και αναγραφουμε ορισμενοι πραγματικα καλες μαρκες, (Tissot ,Seiko Orient κλπ κλπ) καθως και την γνωμη μας...κι εγω προσωπικα ξερω πολυ καλα οτι με 80-90 ευρω δεν παιζει ρολοι καλης εταιριας...Ετσι ειναι ._

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το θέμα έγινε πιο γενικό, μια απορία για κάτι που έχω ακούσει. Ισχύει ότι πολύ ακριβά ρολόγια μπορεί να υστερούν σε ακρίβεια σε σχέση με άλλα πολύ πιο φτηνά? Αν ναι, που οφείλεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τα casio που περιγελάς είναι κλάσεις ανώτερα ρολόγια από τα oozoo (και κάθε oozoo)

 

ενα casio που ειχα παρει για τον στρατο και το ειχα χιλιοταλαιπωρησει συνεχιζει ακομα μετα απο χρονια να δουλευει οπως πριν

 

Μια πολύ καλή περίπτωση (αν και όχι για τον OP) είναι το Casio F-91W. Μινιμαλιστικό, μα και συνάμα retro, σε ιδιαίτερα προσιτή τιμή και εξαιρετικά ανθεκτικό σύμφωνα με reviews. Είναι casual, που σημαίνει ότι δε θα το φορέσεις σε βραδινή έξοδο, αλλά αποτελεί ιδανική επιλογή σε ιδιαίτερες συνθήκες, στην οικοδομή, σε πορείες με μηχανάκια, ντου και άλλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...