Προς το περιεχόμενο

Δεν αντέχω άλλο τόσο καφρίλα...


liakjim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν μπορώ να πω ότι δεν συμφωνώ τουλάχιστον με τα περισσότερα...

 

ΑΛΛΑ

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ έχεις δίκιο και σωστή αντιμετώπιση και όχι όσοι κάνουν το ακριβώς αντίθετο από αυτό που πιστεύεις εσύ σωστό; 

 

Δηλαδή, ποιος ορίζει το σωστό (σε όλα αυτά που γράφεις), με τι αντικειμενικά κριτήρια και βάσει ποιου τις ανάγκες; Και γιατί να είναι του ενός το σωστό πιο σωστό από του αλλουνού; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μονο που σκεφτηκες τα ανωθεν,νηματοθετα,σε κοβω να μην εχεις κανενα αγχος για το αυριο,στο θεμα επιβιωσης-εργασιας.

ποσο μαλλον αν καθησες και τα εβαλες σε σειρα και τα εγραψες και απο πανω.......................

θα φροντισουν το θεμα ελπιζω ,οι ανευθυνοϋπευθηνοι του κρατους.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, ποιος ορίζει το σωστό (σε όλα αυτά που γράφεις), με τι αντικειμενικά κριτήρια και βάσει ποιου τις ανάγκες; Και γιατί να είναι του ενός το σωστό πιο σωστό από του αλλουνού; 

 

δλδ πρέπει να ορίσει κάποιος το σωστό στην περίπτωση που μιλάει κάποιος στο κινητό και οδηγεί ή πετάει την γόπα στην άμμο?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαινει τωρα

 

Εχει βγει ενας απο την απέναντι πολυκατοικία και κόβει τα νύχια του στο μπαλκόνι , με τα χέρια εννοείται εξω απο το μπαλκόνι .

Το να το κάνει μεσα στο σπίτι ή στο μπάνιο πχ δε παίζει .

"Ε σιγα,νύχι είναι,θα το πάρει ο αέρας"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θέμα φίλε, αν και δε νομίζω ότι βγαίνει άκρη!

(Αυτό με το Χαλκούτσι και το πάρκινγκ είναι λίγο υπερβολικό νομίζω :P )

 

 

Δεν μπορώ να πω ότι δεν συμφωνώ τουλάχιστον με τα περισσότερα...

 

ΑΛΛΑ

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ έχεις δίκιο και σωστή αντιμετώπιση και όχι όσοι κάνουν το ακριβώς αντίθετο από αυτό που πιστεύεις εσύ σωστό; 

 

Δηλαδή, ποιος ορίζει το σωστό (σε όλα αυτά που γράφεις), με τι αντικειμενικά κριτήρια και βάσει ποιου τις ανάγκες; Και γιατί να είναι του ενός το σωστό πιο σωστό από του αλλουνού; 

 

Συμφωνώ πως αρκετά είναι θέμα οπτικής και "προσωπικής λογικής". Αυτά πχ

 

         

  • Beach καφέ στον Κάλαμο που έχει ξαπλώστρες με κράτηση!!!(εδώ έφαγε γείωση και έκατσα όπου βρήκα...)
  • Που πας σε καφετέριες και αντί να βλέπεις ανθρώπους να επικοινωνούν , βλέπεις ζαβλακωμένη νεολαία μπροστά σε 4,7 ίντσες(ή τώρα πρέπει πω 5.5'';) ...
  • Που πας στο τέλος του μήνα στην τράπεζα και βλέπεις γέρους να περιμένουν την σύνταξη λες και το ΑΤΜ θα την φάει.
  • Που πας στο ταχυδρομείο να πάρεις συστημένο και η ουρά είναι μέχρι την πόρτα με γέρους που πληρώνουν την ΔΕΗ (2 λεπτά στο ΑΤΜ).
  • Που οι γέροι , πάντα σου τρώνε την ουρά. Τί βιάζονται τόσο; Να γυρίσουν σπίτι να τσακωθούν με την γριά;
  • Που κοιτάς τί διαβάζει ο κόσμος στην παραλία και βλέπεις μόνο ciao, hello , εγώ , εσύ, αυτός κτλ Κανείς δεν διαβάζει λογοτεχνία πλέον;
  • Που οι γιαγιάδες ακόμα και τώρα στα 36 μου, το 1ο πράγμα που με ρωτάνε είναι αν έφαγα...
  • Που στα σχολεία διδάσκουν τα βιβλία της νέας τάξης πραγμάτων
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω κ εγω τα πρωτα που μου ηρθαν.

 

Που ο φιλος σου η ο γνωστος σου εχει καινουριο iphone καθε χρονο αλλα σου κανει αναπ να τον παρεις εσυ.

 

Που σε ολες τις εφημεριδες απο τις 100 αγγελιες για δουλεια στης 90 ζητανε γυναικες.

 

Που στη καφετερια βαζουν καφε ποιος ξερει απο που ειναι και αντι να ευχαριστηθεις φευγεις με στομαχοπονο και ταχυκαρδιες.

 

Που πλεον βγαινεις για ενα καφε και ολοι διπλα σου μιλανε για λεφτα.

 

Που βλεπεις τα 15χρονα κοριτσακια να μιλανε με λεξεις και βρισιες που δεν ειπα ουτε εγω μεχρι τα 30.

 

Που ερχονται οι τουριστες στα νησια (σε νησι ειμαι) και μας κοιτανε σαν κατι κατωτερο και εμεις απο την αλλη τους βλεπουμε με τη μορφη δολαριου η ευρω.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Που βλεπεις τα 15χρονα κοριτσακια να μιλανε με λεξεις και βρισιες που δεν ειπα ουτε εγω μεχρι τα 30.

 

 

Αυτό ρε φίλε! ΑΥΤΟ!!!

 

Τι γίνεται με αυτό το πράγμα; Και όχι μόνο 15χρονα. Ακόμα και 12χρονα τα ακούς να μιλάνε με τέτοιο τρόπο που πραγματικά, με πιάνει αηδία.

 

Φουλ βάψιμο, λες και κάνουν πασαρέλα (μην πω τίποτα άλλο), ύφος 10 καρδιναλίων, σεβασμός μηδέν και μια γλώσσα που σε αφήνει άφωνο!

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο φαίνεται εξαιρετικό πάντως, θα το δω το βράδυ υπό τις σωστές συνθήκες.

Και κάποια bullets είναι άξια μελέτης και περισυλλογής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι τυχερός που βρίσκεσαι στο τεχνολογικά και οικονομικά ανεπτυγμένο μέρος του πλανήτη και μπορείς να πεις τον πόνο σου μέσω του inernet (το υποανάπτυκτο είναι πολύ μεγαλύτερο). 

 

Carnabotnet_geovideo_lowres.gif

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...