Προς το περιεχόμενο

Καλυτερες / γρηγορότερες ajax βιβλιοθήκες


Web_Nerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι λιγο αργη ναι. διακοσια χρονια κανει εκει να απαντησει και να στειλει δεδομενα. Ασε που κανει spawn ενα σωρο εαυτους της που το εχω δει στη κονσολα χωρις λογο για ενα request. ΟΚ δε λεω καταλβαινω τι θελει να πετυχει αλλα οπως το κανει εχει χειροτερες επιδοσεις.

ειναι χαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα και το αλλαξα μη νομιζεις οτι δε το σκεφτηκα. τα ιδια παλι. ενας φιλος εχει καποια αλλη που κανει χρηση και ειναι πολυ γρηγορη αλλα δε μου τη λεει, ειναι σπαστικος.  :X

Γι αυτο ρωταω ποιες αλλες υπαρχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείς ότι οποιοδήποτε library καθυστερεί / είναι overkill και η λειτουργικότητά του σου χρειάζεται μόνο για ajax requests, μην χρησιμοποιείς κανένα.

http://code.tutsplus.com/articles/how-to-make-ajax-requests-with-raw-javascript--net-4855

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου ειναι οτι μπορει να το κανω και να εχω κενα σε settings που δεν θα σκεφτω. Το δοκιμασα αυτο στο παρελθον και δεν δουλευε παντου καλα. Μα καλα δεν υπαρχει αλλο lib που να κανει αυτο που κανει το jquery; και τι ειναι αυτο το bull τελος παντων. πως λεμε bullshit;  :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου ειναι οτι μπορει να το κανω και να εχω κενα σε settings που δεν θα σκεφτω. Το δοκιμασα αυτο στο παρελθον και δεν δουλευε παντου καλα. Μα καλα δεν υπαρχει αλλο lib που να κανει αυτο που κανει το jquery; και τι ειναι αυτο το bull τελος παντων. πως λεμε bullshit;  :eek:

 

Το bull ειναι μια βιβλιοθήκη ajax αλλα δεν σου δίνω link γιατι είναι επικίνδυνη... Μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα τωρα τοση μυστικοπαθεια μου κεντρισες το ενδιαφερον. :mad: τι ειναι ρε παιδια κανενα μυστικό; τι παιζει με αυτο το bull; 

A, δοκιμαζω το SeXHR ειναι γρηγορο καμια σχεση με το jquery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...